Hnědé špinění a kousky sliznice v těhu, má to někdo?

jarynek
23. zář 2012

Ahoj holky chci se zeptat, měla bych být tak v 10 týdnu. Poslední týden se u mě objevilo hnědé špinění, když se utřu, tak se mi na papíru objevily hnědé kousíčky, jako by vlásečnice. Když jsem se tam dole vypláchla, tak ze mě vypadl takový dlouhý do hněda zbarvený kus. Nevím jak to přesně popsat. Je to jako by odloupnutý kousek listu, nebo tak něco, není to žádná hrouda. Tak jen jestli to má někdo stejně. Mívám to ráno, přes den je pak klid, ale opakuje se to každé ráno. Beru utroš a píchám si nízkou dávku Fraxiparinu. Jsem z toho docela jelen , na kontrolu skočím už zítra ... jen jsem chtěla vědět, jestli to má někdo z vás.

kukujda
3. říj 2012

Holky, máte to některá podobně? Mám obavy, jsem v zahraničí a tady se to neřeší, tak nevím jeslti je to normální nebo ne :-/

vera_vila
3. říj 2012

@jarynek @kukujda Pokud je výtok hnědavý, tak to nemusí být nic vážného... Pravděpodobně je moc nízko placenta a na čípku se může odchlipovat, tak to způsobuje "krvácení"... Určitě to nebude nic vážného a dr. ti na to poví, že máš mít třeba týden klid na lůžku, než se děloha trochu vytáhne a placenta se posune... Já jsem tohle měla asi ve 12tt a týden v položele v klidu v posteli to spravil...

tadlen
3. říj 2012

ahoj, jsem v 10 týdnu, měla jsem to před týdnem, byla jsem na gyn. pohotovosti dostala Utrogestan 2-2-2, Pambu v tbl. při krvácení a tam mi píchli ještě injekce Kanavitu a Pamby, krvácet jsem po 8dnes přestala... Tak snad je vše ok, neznepokojuj se, někdo špiní celý první trimest, rozhodně k doktorovy na ultrazvuk by to chtělo, nemáš li v děloze hematom, nebo cokoliv,..

kukujda
4. říj 2012

@tadlen
@vera_vila Díky holky, snad to bude dobré. Byla jsem v nemocnici, ale oni tady nemají vůbec ultrazvuk, tak mi zítra zavolají a zkusí mě objednat na nejbližší ultrazvuk, který je 3 hodiny cesty odsud :-/ Ale lepší než nic, snad to bude v pořádku

vera_vila
4. říj 2012

@kukujda tak to je něco, když nemocnice nemá UZ... Ale tak snad ten UZ bude co nejdříve...

tadlen
5. říj 2012

tak to je síla, že špitál nemá ultrazvuk, to přeci snad ani není možné ?? Prosím Tě z jakého kraje jsi ??

kukujda
7. říj 2012

@tadlen Já jsem normálně z Moravy a u nás samozřejmě ultrazvuk má každý gynekolog. Ale teď jsme ve Skotsku a tady to funguje jinak. Tam kde jsme ženské ani nechodí ke gynekologovi, když jim něco je z ženskýma věcma, jsou za všeobecným doktorem. No a pořádný utz mají 3 hodiny jízdy od nás v nemocnici. Za čala jsem krvácet v pátek a objednali mě na úterý... Bezva, ne?

tadlen
7. říj 2012

kukujda No tak ti přeju aby bylo vše ok a šlo jen o běžné špinění, které má spousta mamin v prvním trimestru. Jestli nemáš horečky, třesavku, nezvracíš a nekrvácíš jasně červenou krví, tak by to mělo snad být v poho. Držím palce !!! Jsi tam jen na dovolené, nebo trvale ? ?
@kukujda

kukujda
8. říj 2012

@tadlen no, pracujeme tady sezonně, vetšinu roku jsme tady a pak se ana pár měsíců vracíme. Zítra konečně jdu na utz, ale myslím, že už tam nic neuvidí. Sice nemám ani horečky ani nezvracím, ale mám jakoby menstruační bolesti a jde ze mě jasně červená krev teď už 3. den a taky kusy sražené krve a sliznice, i když jenom menší kousky. Omlouvám se, že to takhle "chutně" popisuju, ale tak to vypadá. Nevím nic, na internetu jsem se nedověděla taky nic moc, jen že někdy to vyjde a někdy ne. Ale mám teď hroznou pleť, vlasy mi padají po hrstech a skoro mě přestaly bolet prsa a to jsem nemohla skoro vydržet, jak j sem je měla nalité a vlasy a pleť jsem měla hend po otěhotnění náddherné. Tak nám asi miminko o 😔 dešlo...

skiny789
29. říj 2015

ahoj chtela @jarynek chtela jsem se zeptat jak to dopadlo i ja jsem ve stejne situaci jsem v 6 tydnu

pekkaa
29. říj 2015

@skiny789 ahoj. ja jsem taky spinila v 6 a 7 tydnu. dost jsem se vyplasila a letela k dr. rekl, ze to tak casto byva, duvodu muze byt hodne. nemusi to znamenat nic, ale i muze ☹. Kazdopadne dal mi Utrogestan. ten pomohl a uz se to pak nikdy neobjevilo.

skiny789
29. říj 2015

@pekkaa ale ty jsi nemala zadne kusy nic stebe neslo ja ziju totiz v anglii a tady je vsechno uplne jiny nedaj mi zadny prasky nic mam docela strach jsem po prvi tehotna a nevim co toje ale dneska zase nic jak dlouho jsi krvacela ty

pekkaa
29. říj 2015

@skiny789 kusy jsem mela. takove vlasecnice..
trvalo to 6 dni. ten Utrogestan zabral za cca 24 hod (ale mozna by to prestalo i samo).
Fakt ti tam nic nedaji ? ☹ zkus se aspon hodit do psychicke pohody. to pomaha! ver tomu, ze to nic neni a je to normalni. je to tezke, ja vim.. vim jak jsem to vnimala ja. Ale ten utrogestan pomohl aspon po psychicke strance

luciferkaklaris
29. říj 2015

@jarynek Ahoj, já měla to samé. Začlo to v 7tt, nejdřív jen špinění přesně takové, jaké ty popisuješ i barvu a všude jsem se dočetla, že je to OK, tak jsem byla v klidu. Nikde jsem s tím nebyla, tablety jsem nezobala. Pak jsem začala krvácet, to bylo v 8tt, světlá krev a už to nebylo jen špinění, tak jsem jela do nemocnice a musela jsem na kyretáž ☹ Držím moc pěsti, ať se ti to nerozjede a je dobře, že jdeš zítra na kontrolu, já to nechávala být s tím, že je to normální, jak jsem se dočetla na netu a to jsem možná neměla...držím pěsti!!

skiny789
29. říj 2015

ne nic mi tady nedaji a asi proto ze jsem tak malo nevim no ale byla jsem tam pred tyden asi a delaly mi vnitrni vysetreni a vcera mi doktorka rekla ze moje tehotenstvi vypada moc dobre ze kdyby bylo neco spatne tak uz by to poznaly predtim ale ze i kdybych potracela ze oni stim stejne nic neudelaj vcera jsem byla z pritelem v restauraci a prisly jsme domu sla jsem na wc a zaclo mi to bylo to po prvi takovy ruzovi a potom u do hneda no a potom ze me asi 3 sli takove vlasecnice ale malo jen kdyz jsem sla na wc na malou a potom uz nic sla jsem spat a vzbudila jsem se ze jdu na wc a a nic a dneska rano taky nic mam docela obavy ale snazimse byt v klidu ale mam strach 5 mam jit zase k doktroce a boli me v podbrisku

skiny789
29. říj 2015

luciferkaklaris@ a zadne vlasecnice z tebe nepadaly a jako ti to dopadlo

pekkaa
29. říj 2015

@skiny789 je pravda, ze se s tim potratem vetsinou uz nemuzou nic moc udelat.. obcas pomuze ten Utrogestan (progesteron) (progesteron je celkove pro posileni tehotenstvi). ale nekdy se s tim fakt neda nic delat.. zase mozna je to tak lepsi nez aby pak treba s mimi nebylo neco v poradku a priroda si to takto zaridi sama ☹..
drzim palce. pokud si fakt proto udelala vse a nechteji ti nic dat, tak nic jineho nezbyva, jenom verit tomu, ze to bude ok

skiny789
29. říj 2015

pekkaa@ to ano doufam ze to bude vse v poradku jinak dekuji moc a v kolikatym jsi ty jak ti to dopadlo

pekkaa
29. říj 2015

@skiny789 pak uz nic nebylo. ted jsem v 15tt a zatim vsechno vypada super 🙂. tuk tuk tuk

skiny789
29. říj 2015

Tak toje moc dobre tak at jste oba zdravy 🙂

luciferkaklaris
29. říj 2015

@skiny789 Jo, padaly, jakoby sliznice ze mě šla. No jak to dopadlo, jsem napsala. Dopadlo to blbě, musela jsem na zákrok, protože plod umřel. Doufám, že vás nikoho to nepotká a všem těhulkám držím pěsti!!

jarynek
autor
29. říj 2015

@luciferkaklaris tohle je příspěvek z roku 2012 - tak to špinění je můj už 2,5 letý syn....hlavu vzhůru holky, někdy to tak prostě je ....

luciferkaklaris
30. říj 2015

@jarynek 😀 Jo už na to koukám, to jsem si předtím nevšimla 😀 Tak to je dobře, že se miminko tenkrát udrželo a už máš syna 😉

skiny789
5. pro 2015

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jsem v 11 tydnu tehotenstvi a uz par dni me boli zaludek ale i kdyz se najim nebo nejim furt mam pocit ze me to tlaci a ze mam furt hlad ale i kdyz se najim je to stejny je to hodne neprijemny nemela jste to nekdo zvas

lalajuska
20. čer 2016

Ahoj,taky jsem to ted zazila, hnedocervenobile cucky v 23. tydnu. Trochu me i pichalo v podbrisku, tak jsem radsi jsem jela na kontrolu. Vse bylo v poradku.Pry to byla reakce na Macmiror, coz jsou cipkym ktere jsem dostala na bily vytok. A to jsem je dobrala pred tremi dny... Ale priznam se, ze nervozni jsem byla...

sandram123
20. únor 2023

@jarynek to je super! Já mám 13 tt ten samý problém! Snad bude vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru