Hodnota hCG. Je to v pořádku?

petta12
22. zář 2020

Ahojte, mám dotaz v 7tt hodnota hCG 29tis. a týden po tom hodnota 78tis. je to v pořádku nebo je ta druhá hodnota hodně nízká? Děkuji

adenka84
22. zář 2020

@petta12 podle tabulky ano...

vladienka
22. zář 2020

Uplne nerozumiem dovodu sledovania hcg v tomto stadiu tehotenstva, to uz predsa musi byt vidiet na ultrazvuku..

jjasmina
22. zář 2020

Necekas dvojčata? Já mela asi v 5tt hcg kolem 1000

adenka84
22. zář 2020

@vladienka sledovat HCG je, ale pro lékaře důležité.. pokud je HCG vysoké a v děloze žádný náznak těhotenství .. hrozí mimoděložní těhotenství, které ženu může ohrozit na životě.

sabcav
22. zář 2020

@adenka84 zkušený gynekolog odhalí gestační váček kolem hodnoty 1000 jednotek , mě dr. Terku uviděl cca při 800 jednotkách, kdy na utz našel 3mm cosi ... o čem prohlásil, že to tedy nejspíš váček je, ale ať přijdu za pár dní (resp. po víkendu) a to už to jasný váček byl ... nepředpokládám, že by nějaký doktor při takové hodnotě nic neviděl a pokud by nic neviděl, nebyla by dotyčná už dávno v nemocnici, aby se hledalo geu 😉
@petta12 sledování hcg v tomto týdnu nějak nechápu ...a na utz je vidět co ?

vladienka
22. zář 2020

@adenka84 ak mala pani hcg 78.000 tak bud je to ok a na utz lekar uz musi vidiet vsetko a ak pri tejto hodnote nic v delohe nie je, uz mala byt pani davno v nemocnici

adenka84
22. zář 2020

Reagovala jsem na @vladienka .. jasně, že u tak vysoké hodnoty není o čem diskutovat.. ale HCG na začátku těhotenství důležité prostě je.. to je to co jsem chtěla zdůraznit..

petta12
autor
22. zář 2020

@sabcav dr na ultrazvuku viděl o srdíčko už, ale dělá hcg podle toho pozná ze se zatím vše dobře vyvíjí že hodnota stoupá jak má. Takže hodnota je předpokládám vysoká jak má k mému týdnu to mi stačí. Děkuji 🙂

tynka9
22. zář 2020

Ještě, že mi můj dr nikdy tyto hodnoty neříká, ani riziko downa (až u druhého tehotenstvi jsem nějaké číslo 1: viděla v průkazné, ale on mi neřekl nic)... proste řekne, že je vše v pořádku a já se zbytečně nestresuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru