Jak dlouho je MMR vakcína "živá"?

helionova
28. kvě 2018

Zdravim holky,
Jsem cca 8 tt a kvuli prijeti syna do skolky musime naockovat MMR.
Drive to neslo, jelikoz byl syn nemocny a ted uz nas tlaci cas.
Jenze gynekolog to nedoporcuje a pediatra ma dovcu abych to s ni mohla probrat.
Naskytla se nam moznost naockovani a nasledneho hlidani par dnu moji mamou, jen by me zajimalo jak dlouho bych nemela byt se synem v kontaktu?
Nemate prosim nekdo nahodou zkusenost?
Dekuji

jge
29. kvě 2018

Dceru jsem ockovala a byla v 1. Trimestru druheho tehu. Primar hradecke gynekologie mi potvrdil, ze nic nehrozi.

zuzkaasteli
29. kvě 2018

Pokud budete kit druhe ditko,proc ho nedate do skolky jeste radej o rok pozdeji?verte ze ve skolce bude porad nemocny a stejne ho budete mit doma,hlavne ten prvni rok je vazne mazec. A s alergii,ktera muze byt kontraindikace ockovani?mala je zdrava a 6den po mmr se mi osypala jako pri spalnickach a mela to tak skoro tyden

nikoulinka
29. kvě 2018

Také jsem byla v prvním trimestru, když jsem.nechávala ockovat syna. Moje gyndarka nevěděla, zda by mohlo.ocko ublížit. Radila jsem se proto se svym obvodnim a detskou mudr. Oba mi potvrdili, ze nic nehrozi. A vysvětlovali, ze radeji jit ted, nez pak, kdy už mala bude na svete a bez ocko... nic se nikomu nestalo a pohoda 🙂

priefi
29. kvě 2018

@zuzkaasteli presne moje slova. Ja jsem hrozne rada, ze jsem tehu a maly muze zustat diky tomu doma a nemusim resit skolku (jak jsem psala uz driv) 😊

petrasipkova1
29. kvě 2018

@nikoulinka pokud nic nehrozilo tobe, tak ani novorozenci,že ? Jinak by to nedávalo smysl.

pavla555
29. kvě 2018

Ja byla v 2.trimestru a nechala maleho ockovat a vse OK. Pediatricka vedela, ze jsem tehu.

nikoulinka
29. kvě 2018

@petrasipkova1 ja byla preockovana, takze tezko rict.

ptacatko01
29. kvě 2018

Nás teprve mmr čeká, u pediatra mi ji chtěli vnutit už teď, ale já jsem odmítla. Dcerka je totiž narozená ve 26tt a u očkování jsme měli odklad, nedávno měla poslední hexu. Takže se chci nejdříve poradit v rizikové poradně, kam občas jezdíme na kontroly. Mám z toho očkování docela strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru