Jak ještě utajit těhotenství? Inspirace na výmluvy 🙂

mendie
26. lis 2012

Mám tak trochu problém. Teď chvíli před Vánoci jsem v 8 tt, těhotenství bych chtěla všem (krom manžela a rodičů) utajit minimálně do konce 1. trimestu, což vychází tak na Silvestra 🙂 . Potřebuju nějak doplnit inspiraci v současném nešikovně předvánočním období plném vánočních večírků, akcí, setkání s přáteli, známými, kolegy, širší rodinou - jak se vyhnout mému dříve oblíbenému vínečku a neříct jim to? Pár věcí mě napadá, ale chtělo by to ještě nějakou inspiraci. Řešíte to také?

helen_8
19. čer 2013

Mně napadají ATB, holky často přeci trpí na urologické potíže. Nebo si nalít alkohol, dělat, že sis ucucla a lidi to většinou neřeší, prostě vidí, že máš sklenku a je to. No a před večírkem říct, že jsem se třeba den předem hrozně opila a dnes už to fakt nedáš! 😀

happylenulka
3. lis 2014

sranda byla, když šéf slavil narozky a (já byla teprv v 6. týdnu) donesl a nalil nám v pracovní době každé 2 dcl vína na přípitek, tak jsem si ťukla a jakoby trošku cucla a pak jsem řekla, že si k tomu dám vodu a jak jsem si šla nalít do druhé skleničky vodu, tak jsem ulila vína do dřezu.... do toho mi šéf zase dolil :D tak jsem mu řekla, že jsem na lačno a že mi to už leze do hlavy, a postupně jsem to vylila do dřezu... škoda vína, ale já se zařekla že v těhu žádný alkohol...
jinak když jdeme posedět (do nekuřáckých kaváren či tak), tak berem auto a já řídím, takže v pohodě... manžel teď slaví narozky, takže o to je to snazší, protože jsem přece ta báječná žena, která ho nechá pít, když má ty narozky a ještě ho odvezu domů....

jaenik
4. lis 2014

U nás v práci před 14dny odcházela paní do důchodu. Přišla ke mně do kanclu ještě než to celé vypuklo, přinesla panáka s Fernetem Citrusem a říká:"Na, vyklop to tam, pak Ti naleju Vaječňák". A odešla do vedlejšího kanclu. Tak jsem to vyklopila - do hrnku od kafe 😀 a děkovala za to, že jsme si nepřiťukávali všichni společně 😀 Jinak "zánět močáku" už jsem také měla, naštěstí na to opravdu trpím, takže tomu každý uvěřil, šoféra jsem také dělala a i "kocovinu" z minulých dní už jsem měla 🙂 Potřebujeme to před rodiči utajit do příštího pátku, pak už to řeknu i v práci a vše bude snažší...

hany_bany
4. lis 2014

my jsme byli ve čtvrtek na akci a tam jsem pila nealko pivo, to bylo, jak kdyby nade mou visel velký neonový nápis HANKA JE TĚHOTNÁ 😀
Neumím lhát, takže na antibiotika jsem to nesváděla, neřídím, takže jsem na četné dotazy odpovídala, že prostě teď nepiju, že jsem poslední dobou pila dost a potřebuju od toho pauzu. Ale včera jsme byli posedět s pár kamarády a dala jsem si malé pivko, které jsem tam přes celý večer ucucávala a nikdo si nevšiml, že mám pořád to stejné.
A třeba na chatě, kde byla bečka piva, tak na nás zbyl poslední jeden půllitr, tak jsme s manželem pili "napůl" 🙂
Teď jedu na víkend na jižní Moravu do sklípku, to bude taky výzva 😀 Už ať je za mnou ten první trimestr, to už to všem klidně řeknu a budu si moct v klidu nepít 🙂

hribecekbeztecek
4. lis 2014

Nás teď čekají oslavy u nás doma. Tím pádem nemůžu řídit, kam asi tak jela, když budu doma. Zánět močáku jsem měla před 14 dny..... A teď nevím co si vymyslet. Přechozená chřipka s antibiotiky nepřichází v úvahu, návštěva přivede děti a to by je dost naštvalo, že jsem to nezrušila, když jsem nemocná a mohla bych malé nakazit. Tak jsem v koncích. Napadlo mě ještě, že si přeliju birely do platových 1,5l petek od piva a budu se tvářit, že piju pivo.

mikracek
5. lis 2014

@hribecekbeztecek zkus třeba říct, že sis vzala brufen, že tě bolela hlava, na to se nemůže pít alkohol 🙂 a to s tím pivem je dobrý nápad....to samé můžeš udělat i s nealko šampaňským 🙂

dezyre
5. lis 2014

Já si dávám teda deci bílého, anebo malé pivo i v těhotenství. Tvrdé jsem nepila nikdy, takže jsem tehotenství tajila až do 18tt úplně s přehledem. Pro mě bylo nejtěžší dělat jakoby nic při velkých nevolnostech, nízkém tlaku a migrénach 🙂

evulina77
5. lis 2014

@hribecekbeztecek ten zánět se ti mohl přece vrátit, nebo se doktorovi nelíbili výsledky a dal ti další antibiotika. Ptala jsi se ho, jestli nemůžeš někoho nakazit (třeba ty děti 🙂 ) a to tě ujistil, že ne. Ale ty léky musíš dobrat a rozhodně si teď musíš udělat očistnou kůru a aspoň měsíc nesmíš pít alkohol a ještě k tomu máš dietu - podrobnosti k dieti si najdi na netu, ale žádný smažený, ostrý, tučný apod.

luciinka001
5. lis 2014

Mam to podobny,u nas to vedi taky jen nasi a pritelovi rodice ale tedka budem o vikendu slavit malyho narozky a bude se pit a budu tam mit jak svoje kamarady tak babicky a dedecky a ti to nevedi a jeste jim to nechcem rikat.. Nejhorsi je ze vymluvu s ATB jsem uz zkusila asi pred mesicem takze mi to asi neprojde..Takze ja se leda muzu vymlouvat na to ze rano vstavam a mam tam malyho a ze proste nepiju :D

hany_bany
7. lis 2014

@dezyre ty nevolnosti se blbě tají... teda jak kdy, nedávno mi vyprávěl kamarád, že v době, kdy jeho manželka taky potřebovala utajit těhotenství, byli na chatě s partou známých a propukla mezi nimi nějaká viróza, zvracelo jich tam víc a jeho žena teda vůbec nebyla nápadná 😀 Ale na to se nedá spoléhat 😀

happylenulka
7. lis 2014

no my to tajíme i před rodinou, ví to jen můj zaměstnavatel, já, manžel a gynekoložka... chceme to utajit do vánoc... ale je to docela sranda, když jsem už skoro měsíc na nemocenské... tak uvidíme.... s rodiči se moc nestýkám, většinou tak 1x za 3 týdny a zatím se to dalo, s tchýní se asi uvidíme až na vánoce, takže tam je to v pohodě... spíš mám strach aby se to nějak neprovalilo v práci :D

ale děláme to jen proto, že nechceme aby nás všichni strašili a říkali co a jak máme dělat a co ne... toho si i tak užijeme až až, zvlášť, když máme totálně odlišný pohled na život než např. moji rodičové...

jitavrtule
19. lis 2014

@hribecekbeztecek buď birelly, nebo nabídni nějaký míchaný pití - gin&tonic, vodku&džus - I ostatním a sama si to míchej čistý 🙂 hele ve finale když přijdou kamarádi na návštěvu k nám, tak já beztak poletuju mezi kuchyní a obývákem a co piju a jím ostatní moc sledovat nestačí.

happylenulka
19. lis 2014

@jitavrtule jj to znám.... džus s vodkou bez vodky :D

hribecekbeztecek
27. lis 2014

Podzim je u nás za trest. V partnerově rodině se narodili všichni říjen-prosinec, takže nás čekají další oslavy. Opět u nás doma, takže za řidiče být nemůžu, kam bychom jeli, že jo!? Jsem už z toho zoufalá a tentokrát nemám nápad žádný. Navíc si ani sama nic nenamíchám, protože budeme o patro níž u babičky, takže úplně mimo mou režii. Když se hodím marod a vůbec tam nepůjdu, bude mě zase celá rodina drbat, že jsem furt nemocná a všichni na mě hned hodí všechny jejich neduhy. No ještě přemýšlím, že bych neodkladně někam odjela. Člověk by nevěřil jak je těžké toto utajit.

eliska_z
1. pro 2014

@hribecekbeztecek Tak co říct, že máš opět zánět močáku a antibiotika, nebo že jsi něco špatného den předtím snědla a jsi na dietě (čaj a rohlíky). Případně, že jste se s kamarádkou/manželem vsadili, že od 1. prosince do Silvestra vydržíte nepít, protože jste měli pocit, že pijete moc 🙂

hribecekbeztecek
2. pro 2014

je hrozné jak je ve společnosti zakódované, že na návštěvě se pije. A když nechcete musíte k tomu mít fakt dobrý důvod.
Problém je hlavně v tom, že oni hned za každým nevypitým pivem vidí těhotenství a u mě na to vyloženě číhají. Takže asi si naplánuju výlet.

svetlanap
2. pro 2014

Švagrová na naší svatbě vehementně tvrdila, že celou noc zvracela, že na ni něco leze a kdo ví co. Houby na ní lezlo v dubnu čeká miminko. Nevím jak ostatní, ale mě se ta výmluva nezdála od začátku, ale já jak jsem teď těhotná, tak mám na ty těhulky v okolí jakejsi vyvynutej čuch nebo co. já jsem po domluvě s manželem říkala, že dneska pije on já řídím 😀 dovedete si představit, že manžel toho náležitě využil.

hribecekbeztecek
2. pro 2014

No právě jak píšěte, je mi jasné, že nějaké výmluvy stylu něco na mě leze, něco jsem snědla mi nikdo nesežere. Navíc budou ještě nasraní, že když na mě něco leze, tak jim nakazím děti.
Proč se všechno slaví u nás. Jak já bych dělala řidiče

elvira
2. pro 2014

Ty výmluvy jsou dost průhledné...ale co si třeba udělat vinný střik? A pak třeba dolívat jen vodu?

lorreine
2. pro 2014

Podla mojho nazoru vymluvami len pritiahnes pozornost. Sklenicka v ruku, z ktorej budes akoze usrkavat Ti nic neurobi a pochybujem, ze niekto bude sledovat kolko si toho vypila. Ja som sa o svojlm tehotenstve dozvedela 11.12. Vtedy som uz mala jeden bujary vecierok za sebou, kde som dost popila. Potom s rodinou cez Vianoce som bola ridic (to som ja stale), takze nikto nic nespozoroval alebo som mala sklenicku pro forma v ruke...

hribecekbeztecek
3. pro 2014

ten dojem mám taky. Jenže řídit nemůžu, když je to v jednom domě o patro níž. A bohužel nejsem hostitelka, takže mi budou chtít dolévat ☹ Ach jo.
Navíc po potratu nemám vůbec chuť dávat si byť jen jednu jedinou skleničku alkoholu. 13 to bude rok co jsem potratila, takže je to teď dost stresující období i bez toho jejich věčného sledování jestli si dám víno nebo ne.

@lorreine to si piš, že mě sleduji, přímo ostřížím zrakem. Bohužel ☹

alena_z_benesovska
8. pro 2014

Ahoj, tohle předvánoční období je na "nepití" náročné. Také bych ráda alespoň do koncce 1.trimestru nešiřila info o těhu, ale to je ještě měsíc a to si nejsem jistá. Jakmile to půjde, budu řídit, pokud akce v míště bydliště, tak nevím - spíš si myslím, že bude jedno, co říkám, stejně budou přesvědčeni, že jsem těhu...

jajinka25
28. pro 2014

Jsem taky v těžké situaci ted budu cca 6tt a doktorka mne nechala uz doma jelikož minule jsem musela na revizi tak aby se nic nepodcenilo. No a bydlíme v novém domečku cca týden, kousek od mých rodičů. Práci mám stejnou s mámkou ( mamka je dlouhodobe na neschopence) no a nevím čím se vymlouvat ze budu doma , po minulém potratu bych nejradši řekla o těhotenství až tak na 12tt ale asi mi to nevyjde utajit :(( navíc mamka Stale vyzvida jestli čekáme nebo ne ☹

danka4
22. led 2015

Ahoj, tak mě se "objevila cysta,která praskla a měla jsem v břiše volnou tekutinu"-to byla teda pravda,ale když mi druhý den Dr. volala výsledky,aby to nebylo vnitřní krvaceni,tak mi oznámila,ze jsem těhotná! Nicméně ta cysta se mi celkem "hodila", takže jsem "začla brát prášky"=nemohla jsem pit. No a teď jsem 7tt a jsem na neschopence kvůli nevolnostem,ale pro okoli jsou to "nejake komplikace s tou volnou tekutinou-nechce se vstřebat a z léků mám navíc nevolnosti" ... 🙂

sissi
22. led 2015

Mě na začátku rozbolely zuby moudrosti a brala jsem prášky na bolest. Akorát blbý bylo, když mi pak mamka nabízela ještě lepší a silnější prášky, ať si je hned vezmu a zapiju 😀

lady_giraffe
22. led 2015

Zdravím, já teda tenhle "problém 😀 " zatím nemusím řešit, ale mám tip. Přítel měl špatné jaterní testy a měl zakázaný alkohol na 3 měsíce úplně a také měl mít dietu - ne moc mastné. To si myslím, dost dobře může použít kdokoli. A když k tomu přihodíte, že jdete na kontrolní testy (a hodíte datum po kterém už budete chtít okolí novinku oznámit), tak nebudete muset vymýšlet každou chvíli něco jinýho. Prostě "zase ta játra" 😉 A i případná nevolnost se tím dá vysvětlit - játra špatně pracují, tak mám horší zažívání. Jo a na dotazy, jakto, že je máte špatné, tak to může být genetika, časté užívání léků, špatné stravování (proto teď jdete do sebe a nejíte.....zde doplnit z čeho se vám zrovna dělá zle) 😀

terka78max
3. dub 2016

Pila jsem buď jablečný džus s vodou,což ypadalo jako vinný střik,nebo pito 😀

luj89
6. zář 2016

Ahoj, ráda bych obnovila diskusi. čeká mě firemní večírek, kde budou jako vždy lítat panáky. Bohužel mě v práci taky mají za pařmenku, takže to bude těžký 😀. ATB na močák mi přijdou děsně průhledný a nic jiného mě nenapadá...

martis1704
28. zář 2016

Ahoj, jak tady bylo zmíněno, jaterní dieta je dost dobrá výmluva. U mě konkrétně to ale vlastně ani výmluva neni, od března jsem na dietě s mononukleózou. Už to mám v podstatě dobré, ale to nikdo nemusí vědět, prostě mě čekají krevní testy a chci, aby dopadly dobře, tak prostě nepiju. Nikdo neví, jak dlouho ty testy budou špatné, vzhledem k tomu, že teď chodím na odběry jednou za 2 měsíce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru