Jak ještě utajit těhotenství? Inspirace na výmluvy 🙂

mendie
26. lis 2012

Mám tak trochu problém. Teď chvíli před Vánoci jsem v 8 tt, těhotenství bych chtěla všem (krom manžela a rodičů) utajit minimálně do konce 1. trimestu, což vychází tak na Silvestra 🙂 . Potřebuju nějak doplnit inspiraci v současném nešikovně předvánočním období plném vánočních večírků, akcí, setkání s přáteli, známými, kolegy, širší rodinou - jak se vyhnout mému dříve oblíbenému vínečku a neříct jim to? Pár věcí mě napadá, ale chtělo by to ještě nějakou inspiraci. Řešíte to také?

pepibubu
26. lis 2012

No já to řešila před pěti lety - "brala jsem antibiotika" na močák.... 🙂

ckei
26. lis 2012

@mendie já to "tajila" až do 6. měsíce....nejčastější výmluvy (neboť zrovna v tu dobu bylo nespočetně firemních akcí) byly typu: ještě dneska večer-v noci dělám taxikáře, byla jsem na vínečku s kámoškou včera, dneska už fakt nemám chuť, beru ATB, měla jsem dva Brufeny......😉 😉

mendie
autor
26. lis 2012

Zánět močáku už jsem taky "měla" 🙂 Taxikovala jsem taky, no jo, ale to jsem teprve na začátku a vánoce se blíží 🙂

llluckaaa
26. lis 2012

Možná to nebude potřeba tolik hrotit, já když byla na večírku a všichni sledovali, co si dám, tak jsem si schválně jako první objednala víno, před ostatními trochu vypila a pak chodila pořád se skleničkou v ruce. A povedlo se mi je obalamutit dokonale. Když jsem později oznamovala těhotenství, tak mi připomněli, jak jsem na večírku přece pila víno, že mě sledovali (protože jsem vypadala těhotně) a na základě toho dospěli k závěru, že těhotná nejsem 😀

schnek
26. lis 2012

já jsem třetí těhotentsví utajila do 30tt 😀 na nabídky alkoholu jsem odpovídala, že nemám chuť. Občas jsem si dala půl skleničky vína nebo malý pivo. Nikomu to divný nepřišlo. Kdyžtak můžeš tvrdit, že jsi řidič atp., pokud má ŘP a řídíš 😉

ange_de_la_morte
26. lis 2012

Já jsem buďto měla ,,kocovinu,, nebo sem řídila, tak nevim co si o mně všichni mysleli 🙂 🙂

anetka1701
26. lis 2012

pokud se napiješ trošku vína, ničemu to neuškodí :o) takže si úplně klidně dej dvojku střiku a pak se klidně promenáduj se skleničkou, do který si doplňuj nealko :oD Já měla i dovolený malý pivo po jídle od dr - kvůli nevolnostem :o)

horakovatereza
26. lis 2012

Taky jsemt o nechtěla ventilovat před dvěma rokama v práci a podařilo se mi to do sedmého měsíce. Buď jsem měla antibiotika nebo jsme šly s kolegyní na večírek mezi prvními (ona jediná to tam věděla), na baru jsem si objednala do šampusky zázvorový tonik, který měl skoro stejnou barvu i bublinky a tím jsem si přiťukla, vypila no a to byla ta sklenička na uvítanou, pak už s těma antibiotika raději nic🙂

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verciiik
26. lis 2012

@horakovatereza do sedmého??? tos neměla břicho? 🙂

horakovatereza
27. lis 2012

@verciiik To ještě nijak zvlášť velký, rodila jsem začátkem června, takže do začátku března to věděla jen kolegyně a říďa, kdyby se něco dělo, aby věděly a abych se vyhla některým pracovním úkonům, dělám v důchoďáku. Ale buď jsem měla vestu nebo služební flaušovku, kterou fasujeme ne podle velikosti ale nálady skladní, takže já místo M mám nějaké XXXL, takže velký prostor🙂

wwwejka
27. lis 2012

já dělám vždycky řidiče, přítel má radost že si může dát a má odvoz a rodinka je na to zvyklá 😉

petramarie
27. lis 2012

já jsem říkala, že mi zjistili špatné srážení krve a mám teď bezalkoholovou kůru a třeba bez lékonou...jakože očistu. 🙂

miranda77
27. lis 2012

Řeším to samé ... takže pořád řídím 😉 (jsem z vesnice, takže mi prostě už nejede jinej vlak ;) )

miranda77
27. lis 2012

horší je to s břichem - už mi prostě roste 😖

segafredo
27. lis 2012

Já to neutajila vůbec-když jsem to volala sestře, že mám pozitivní test, tak mi řekla, že super, že gratuluje, ale že už to ví, že se s tím už týden doma baví a to jsem byla teprve v 6tt. Přišla s tím mamka, ta to prostě na mě poznala-prý se člověk hned změní v obličeji, poznala to tak i na ségře. 2 dny na to mě viděla šéfka a vpráci a první co bylo-Ty jsi těhotná ... jsi úplně jiná - takže asi tak já to utajila..

racerunner
27. lis 2012

Já to měla nejjednodušší- bylo mi celý první trimestr tak blbě, že jsem na nějaký večírky neměla ani pomyšlení 😀...

marketkab
30. lis 2012

@miranda77 mám stejný problém, břicho už nějak nejde schovat....a jakmile si vezmu něco volnýho, abych ho něměmla obepnutý, tak se každý ptá, jestli nejsem těhu 😒 chtěla jsem to oznámit až po vánocích, ale neprojde mi to...

miranda77
30. lis 2012

@marketkab přesně ... včera jsem si vzala těsnější svetří a prostě jsem vypadala jako těhotná ... asi to do Vánoc taky nedám. Za tento týden mám o 3cm v pase více 😲

verciiik
30. lis 2012

já už teď vypadám břichem jako těhotná, vypadala jsem i před začátkem těhu (teď jsem 5tt) ... takže jakmile bříško lehce poporoste, tak to neutajím vůbec :(

kacikaci
30. lis 2012

"brala jsem atb na močák" 😀 a teď se vymlouvám na střevní chřipku

eliska_z
10. pro 2012

Já se vymlouvám na bouřlivou akci v nedávné době, po které nemám na jakýkoli alkohol ani pomyšlení. Ti, co znají moje 2 denní kocoviny to chápou. Navíc si alkohol i tak dávám výjimečně, takže to nikoho ani moc nepřekvapuje, že si objednám čaj nebo kofolu. Když bylo nejhůř a u rodičů se rozlévalo domácí vínko, trochu jsem jako upila a pak sklenku nenápadně vyměňovala s manželem tak, že upíjel z obou. Rodičům to budeme oznamovat až na vánoce formou dárku. Jen bříško trochu roste, takže jsou v záloze volnější mikiny, které nosívám, když je mi u nich zima 🙂 Snad se neuvařím 🙂

ducik
20. kvě 2013

Diskuse vstavej 🙂

Nejake nove napady? Ceka me firemni vecirek na konci kvetna a dvoudenni firemni vyjezd v pulce cervna.. Na info bude jeste moc brzy. Napadlo me jedine nealko pivo, muze se jich par vypit?

xmarg04
20. kvě 2013

@ducik Presne takhle jsem to delala - domluvila jsem se s obsluhou a za barem mi lili nealko pivo do sklenice na tocenou plzen. Mela jsem jich za celou noc snad 8 a vsichni obdivovali, kolik vydrzim...😀

sarriku
20. kvě 2013

@ducik tak leda mít skleničku s džusem a vždycky na někoho mrknout, že to jako mícháš😀.
Nebo si dej skleničku s vínem a k tomu perlivou vodu, ale spíš pij tu vodu. Nebo řekni, že máš ráda víno, ale momentáln tě pálí žáha. Řekni prostě, že by sis ráda dala, ale že máš momentáln problémy s pálením žáhy, tak to nechceš pokoušet:-/.
Nebo se můžeš vymluvit na problémy s enzymem na vstřebávání alkoholu a vždycky se hrozně rychle opiješ. Tak že "jako" budeš pít později a pak jdi později večer domů😀.

ducik
21. kvě 2013

@sarriku kolegove me znaji sedm let, tak mi rychle opiti neuveri 😉
Asi tedy zkusim to nealko, jak rika @xmarg04

mafeska
21. kvě 2013

vymluvila jsem se na to že si prostě potřebuju vybrat dovolenou, zbaštili mi to, i když jsem byla skoro celý listopad 2011 doma. Nějaké velké akce a oslavy se u nás nekonaly a nekonají a když byl silvestrovský přípitek měla jsem z toho obavy a nakonec to dopadlo tak že jsem si připila rychlými špunty-kolegyně byla taky těhotná takže jsem to tutlala dál. Po Novém roce jsem šla s pravdou ven. BYla jsem z personálu třetí těhotná v podobné věkové kategorii takže jsem byla vlastně poslední kdo "s tim" mohl přijít a zaměstnavatele to ani nijak nepřekvapilo, spíš už jenčekal kdy přijdu 😀

berynka
21. kvě 2013

jak říkala Rachel v Přátelích:
- jsem po léčení, tak abstinuji
- jsem Mormonka
- včera jsem to tak přehnala, že jsem ještě teď líznutá

😀 😀

Jinak se dá vymluvit na braní ATB (např. kvůli močáku), nebo prášků na záda 😉 .

di_
22. kvě 2013

např. (ale jen mezi nelékařskou veřejností)

Pozitivní nález na ledvinách a od toho se odvíjející dlouhodobá "dieta". (Zánět močáku se nebere moc vážně a je to zpravidla krátkodobější záležitost).
Hormonální nerovnováha v důsledku chybějících minerálů (a dva si vymyslete - třeba zinek a hořčík), což způsobuje špatnou odbouratelnost alkoholu a zvýšenou únavu.

bucifalek
28. kvě 2013

Dobrý je džus z černého rybízu ve skleničce na červené víno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru