Jak moc chodí kontroly na těhotné, když jsou na neschopence?

lencis1vv
17. led 2019

Ahojte!
Prosim, prosim, ma nektera z vas zkusenosti s kontrolou, kdyz jste na neschopence? Jde mi konkretne o to, jestli resi tehule, kdyz zazvoni a vy zrovna nejste doma.

drakenn
17. led 2019

Ano, řeší. Musíte dodržovat vycházky

tercasv
17. led 2019

Oni prý nemají napsané, s čím člověk marodí. Prý mají napsané jméno, adresu a čas vycházek. Nerozlišují neschopenku v těhotenství a např. zápal plic.

hezz17
17. led 2019

@lencis1vv já teda nechápu co je tohle pořád za otázky. Pokud jsi na neschopence, tak asi proto, že nemůžeš z nějakého důvodu pracovat. A v tom pripade prostě musíš dodržovat nějaký režim.

editah222
17. led 2019

@lencis1vv je úplně jedno jestli jste těhotná nebo máte chřipku. Neschopenka a s ní související dávky jsou pro ty co opradu nemůžou pracovat. Pokud jste zdravá tak máte být práci a ne na PN.

lencis1vv
autor
17. led 2019

@hezz17
Nemuzu vykonavat svou praci na hpp kvuli fyzicke narocnosti. Brigadne bych pracovat mohla.

lencis1vv
autor
17. led 2019

@lencis1vv
Znamena to tedy, kdyz uz v praci na hpp mam vycerpanou dovolenou,mohla bych to resit neplacenym volnem a v pohode si uzivat brigady?

hezz17
17. led 2019

@lencis1vv v tom pripade tě mají přiřadit na práci kterou dělat můžeš nebo zůstat doma za 100% platu. A ne být na neschopence

monika76301
17. led 2019

@hezz17
@lencis1vv přesně... Vubec bych na neschopenku nesla zaměstnavatel je povinen te přiřadit na práci pro těhotné pokud takovou pozici nema jsi doma za 100% platu... Pokud neco najde ale klesne ti mzda tak je vyrovnavaci příspěvek v mateřství a těhotenstvi a dorovna ti mzdu... Vse mam a i na 100% jsem byla měsíc nez pozici nasli... Vyhodit te nesmí a na nemocenskou jit nemusíš nikdo tě nutit nebude

lencis1vv
autor
17. led 2019

Dekuju holky za objasneni, tudiz to stejne zalezi na me, bud se rozhodnu pracovat i nadale kratky,dlouhy tyden 12hod smeny, nebo neschopenka.

tercasv
17. led 2019

Nejsem si úplně jistá, kdyžtak mě někdo opravte. Ale mám dojem, že těhotný 12hod směny mít nemůžou. Zaměstnavatel je buď musí přeřadit na jinou práci, v tomto případě na 8hod směny a když toho není schopen, bude těhotná doma za 100% platu.

hezz17
17. led 2019

@tercasv to určitě nemají pravda. Těhotná může pracovat i na noční, i na dvanáctky. Pokud to její zdravotní stav dovolí.

j.a.n.i
17. led 2019

@hezz17 Muze, ale nemusi. Pokud o to pozada, tak je zavestnavazel povinen ji prevest.

monika76301
17. led 2019

@hezz17 muze na vlastní žádost ale pokud ji lékař napíše ze to neni dobré a ohrožuje to tehu tak to dělat nemůže a musí byt prerazena

j.a.n.i
17. led 2019

@monika76301 Tak pro nocni nepotrebuje ani papir od doktora, staci, ze pozada o prerazeni na den a musi ji byt vyhoveno.

monika76301
18. led 2019

@tercasv maji napsanou diagnózu byla na me loni kontrola marodila jsem s prstem a prisla po puo roce ze se jim to na prst zda hodně ja mezitím mela dopravní nehodu a změnu diagnózy ale nějak se jim to nesparovalo

tercasv
18. led 2019

@monika76301 aha, tak to mám nějaké mylné informace 🙂 to se omlouvám🙂 ale tak i tak se vycházky musí dodržovat 😉

nita1984
18. led 2019

Těhotná, netehotna, pokud je PN, vycházky dodržovat musí.