Jak "zakrýt" těhotenství na rodinné oslavě?

petrafak
16. dub 2014

Ahoj mamči, prosím o radu. Zjistila jsem, že jsem těhotná (6.tt). O víkendu máme rodinnou oslavu, na které se samozřejmě pije i alkohol. Jaký mám použít fígl, abych řekla, že alkohol nemůžu, ale zároveň nechceme ještě přiznávat s přítelem očekávání mimča.... Podotýkám, že antibiotika už jsme "použili" v případě prvního mimča a na to už nám asi teď nikdo neskočí 🙂 Díky!!!!

michaela_hermanice
16. dub 2014

Co třeba použít to, že jsi den před tou oslavou byla na neplánovaně posedět s kamarádkou a nějak se to zvrtlo a opily jste se a tak si dáš radši pauzu...?

zirafka1988
16. dub 2014

pamatuji si, že stejný problém měla švagrová. když jsme byli na oslavě, normálně si nechala nalít víno, pořád pochodovala se skleničkou v ruce, takže si všichni mysleli, že normálně pije. jenže nikdo si už nevšimal, že to víno vždycky dala nějak nenápadně dopít manželovi. a můžu ti říct, že na silvestra nás bylo v baráku 20 a když nám v lednu řekla, že jsou v očekávání, vůbec jsme si nedokázali vzpomenout, jestli opravdu pila nebo ne. možná by stačilo si nechat nalít skleničku a domluvit se s tatínkem, aby nenápadně upíjel i z té tvoji 🙂

majvik
16. dub 2014

já na oslavě taťkových šedesátin v 9tt řídila. sice jsme to nakonec stejně prozradili, ale až jako "půlnoční překvapení" takže celé odpoledne jsem odmítala i víno s tím že pojedeme brzo domů a já řídím...

akkasha
16. dub 2014

Mě fungovala antibiotika (močák apod) a nebo řídit 🙂

terinda
16. dub 2014

Nechat si nalít a nenápadně to někde vycamrat nebo dát vypít chlapovi 😉

zirafka82
16. dub 2014

Taky jsem si nechala nalít a manžel pil 😉

netanel
16. dub 2014

já bych dělala, že piju, skleničku vína si klidně dát můžeš a pak tu skleničku jenom poponášej

lucinkafr
16. dub 2014

@petrafak pokud to nemáte s přespáním, můžeš řídit, a nebo přesně jak píše @zirafka1988 - nechávat si nalít, přiťuknout si, dělat, jako že piješ, ve skutečnosti jen smočíš rty a pak to vyliješ, nebo dáš dopít chlapovi, stačí, aby on vypil část své skleničky, tu podstrčil tobě a vzal si tvojí, lidi uvidí, že máš upito a nenapadne je to 😉

marecek4
16. dub 2014

já si skleničku červeného dala-to neublíží,a navíc jsem nechtěla nic odhalovat-oslava byla skorošvagrové a nechtěla jsem jí ji nijak narušit,to hezky pak až doma jsme pověděli co se děje,a navíc jsem skoro abstinentka,takže bych nepřekvapila ani tak 😀

mon_88017
16. dub 2014

@petrafak já to maskovala tak, že sem se schovala za výčepem a točila sem pivo ostatním, nikdo si ani nevšim, že nepiju 😀

petrafak
autor
16. dub 2014

jooo, holky, všechno dobré rady, jenomže tam bude určitě lítat i zelená atd., takže tvrdý.... No jedině to fakt udělat nějak s tím vínem a říct, že to nebudu míchat.... Ale i tak to bude složité, protože budeme všichni sedět u jednoho stolu a budu pořád všem na očích.... No uvidíme.... Řízení nepomůže, spíme tam, antibiotika byla, jak už jsem psala, minule 🙂

wildy
16. dub 2014

Taky jsem tohle řešila, ale nakonec jsme to prozradili, takže jsem výmluvy hledat nemusela. Ale i tak mě napadlo spoustu věcí. Těžko bych se vymlouvala na antibiotika a nemoc, jelikož tchýně je doktorka, tak jsem to nechtěla riskovat. Napadlo mě asi to, co holky - nechat si nalít a nepít to, nebo říct, že sis zrovna před chvíli vzala brufen, že tě bolela hlava, nebo se vymluvit, že řídíš a nebo, jak už psali holky, říct, že jsi pila včera a není ti z toho dvakrát, takže se dnes nezúčastníš pití.. 🙂 Já jsem si nejdřív nechala uvařit velký hrnek čaje, že mi je nějaká zima, tak že se nejdřív zahřeji čajem a pak si naliji víno. A čaj jsem cucala dlouho... 🙂)

dora13
16. dub 2014

@petrafak mne jeste pomahalo, ze jdu dalsi den k zubari, tak abych na neho nedychala alkoholove vypary, ale to ti asi moc nepomuze, pokud oslava neni v nedeli. Jinak jak uz tu padlo, vymluva na kocovinu z predchoziho dne, antibiotika nebo podstrkavat manzelovi 🙂

milada2
16. dub 2014

Je to mazec, ze se clovek musi vymlouvat, aby nemusel pit alkohol... Co rict, ze Te boli hlava, ze sis vzala prasek a ze na nej nechces pit?

zirafka1988
16. dub 2014

přesně jak píše wildy, těhotná sice nejsem, ale když nemám chuť na pití, tak si prostě na návštěvě poruším nejdřív kafe, pak třeba čaj, to ti na nějakou dobu vystačí, a pak bych si nechala nalít víno, abys nebyla podezřelá, a to bych ucucávala, a když ti budou chtít dát frťana, tak se vymluv na to, že nechceš míchat, že ti je třeba po tom špatně...určitě to nějak vymyslíš...

petrafak
autor
16. dub 2014

Wildy - tak to je asi trefa do černého s tím brufenem!!!! To by mohlo zabrat na ten tvrdý... No a sklenka bílého mě neuškodí 🙂 Jinak ještě k té oslavě den předem - to taky nedopadne, protože takovou výmluvu jsem použila už minulý týden, když jsme byli u dotyčných na návštěvě a chtěli mě nalévat panáka 🙂

mon_88017
16. dub 2014

@milada2 a nejhorší je, když najednou nemože pít takový starý notor jako já, to je hned hrozně nápadný, však se mi to na vsi moc dlouho utajit nepovedlo, stačilo bejt potřetí v hospodě vo limonádě a už to bylo venku 😀

mon_88017
16. dub 2014

@petrafak tak když nezabere kocovina předchozícho dne, tak problémy s játrama určitě 😉 . Nebo střevní chřipka, ale bacha a by ti nenutili slívu na vypálení červa 😀

milada2
16. dub 2014

@mon_88017 To je jasny 😉 U me by to asi taky jen tak neproslo 😀

mon_88017
16. dub 2014

@milada2 Máme my profesionální alkoholici ale těžkej život, což? 😀 😀 😀 😀

petrafak
autor
16. dub 2014

@mon_88017 no jo, je to tak... ono stačí, když si člověk občas s tou rodinou vínko nebo tvrdý dá a pak když je nějaká oslava a nic si nedá, tak je to podezřelé....

mon_88017
16. dub 2014

@petrafak ale játra a jarní detox by mohly zabrat, tim se vyhneš panákům. A pak to nějak zaonačit s tou jednou sklenkou vína. 🙂

petrafak
autor
16. dub 2014

@mon_88017 jj, játra by mohli pomoci, ale nejvíc asi zabere fakt ten brufen 🙂

hojda
16. dub 2014

Myslím, že na úplném začátku k mímínku ty škodlívíny nejdou ,ale nevím do jaké doby.

ninive211
16. dub 2014

Do cca 7.týdne by sklenka vína ani vadit vůbec neměla, mimčo není vyživované z placenty, ale ještě ze žloutkového váčku. Nicméně já jsem se třeba vymluvila na bolest hlavy, že mi nebylo dobře a mám v sobě prášek - každý by měl pochopit, že na Ibalgin přece pít nebudeš 😉 Jinak je fakt mazec, že člověk si připadá blbě, když MUSÍ vysvětlovat, proč nepije...přitom alkohol je v podstatě státem tolerovaná droga 😀

agne
16. dub 2014

Normálně si nechej nalít dvě decky vína a pak to poskrávej... Nebo si dej malý pivo či šampus na přípitek - to je bonton - a ten pak po smočení jazyka tam nechej tak nějak erárně na stole, že si ho dopiješ, až..., po..., za... a s ubývající dobou to nikdo řešit nebude, vedle budeš mít víno a nealko... Nebo je dobrý fígl si nechat nalít, tvrdý - to mě taky neminulo v práci - a nedalo se vymluvit ani vycouvat - to by praslo, páč jsem měla čerstvě po líbánkách, tak nechej si nalít trochu, drž tu skleničku tak, aby do ní nebylo moc vidět kolik tam máš, a pak se snaž nějak vytratit, třeba na záchod, vyhlídni si ještě nějakou prázdnou a kdyby něco odnášíš to do kuchyňky a tam to vypláchni do dřezu... Jen jedna kolegyně pojala podezření, tak té jsem špitla, že mi zrovna toto fakt nechutná a že si dám něco jinýho a dala jsem si nakonec kafe... Jinak manžel nepije, takže normálně spíš dojíždím já... A nebo říct, že jsi začala abstinovat 😀 . Jinak troška vína výjimečně fakt není nic zásadního, kolikrát o tom, že jsi těhu ještě ani na nějaké oslavě nevíš... Spíš můžeš mít jiné chutě a to co ti doteď chutnalo ti tolik jet nemusí...

anetka1701
16. dub 2014

Záleží jak dobrá jsi "herečka" :oD Já u druhýho (tajili jsme do 17tt) na oslavě "pěla ody" na víno které se podávalo, jak mi chutná a že si nebudu panáky kazit chuť :oD Pak jsem přihrála trošku opičku a bylo to v pohodě. Víno jsme si "dělili" s manželem, sklenky měli vedle sebe a on to chudák odnášel - když už měl na dně, tak jsem si tu skleničku vzala já a dělala že je moje :oD :oD Ale ten Ibáč taky neni blbej nápad...

anetadr
16. dub 2014

@petrafak já jsem u prvního dítka plošně použila výmluvu takovou, že jsem byla u dr po dlouhé době a dělala mi krevní obraz. Ve výsledcích byly hraniční jaterní testy a tak chci nechat játra trochu odpočinout. Fakt to bezvadně fungovalo - ještě mamka mi říkala, ať teď tedy ale vážně nepiji, že to by opravdu chtělo nechat chvilku regenerovat🙂

atinkaa
16. dub 2014

..ja teda neviem, necitala som vsetky prispevky ale co ak uplne normalne povies, dakujem nedam si, dakujem nebudem, dakujem fakt si nedam, a ani ma neboli hlava ani nemam nasadene atb a i tak si nedam ale dikesko za ponuknutie ste zlaticka a uplne v pohode by som si nechala doniest cosi nekombinovatelne....napr. ja viem niekedy sokovat paradajkovym dzusom a podobne, ked mam chut 😀 😀 a ani nemusim byt tehu...takze ziadne vyhovorky neries a uplne normalne to odmietni, nechapem co je na tom zvlastne byt dospely - byt na oslave a nedat si...ehm zelenu...alebo aj fialovu, ved je to fuk...alebo preposlat nejakemu strejdovi naliatu...alebo ju naliatu nechat na stole...snad ju do teba nenaleju nasilim, ci? 😉 ...a ak ide o to, ci sa nebudu pytat ci nie si tehusik...tak to zavisi o tom ako taktnu mas rodinu,..ak nic moc tak sa tomu tak ci tak nevyhnes...a ak mas mat z toho stresy uz teraz tak by som povedala dakujem celej oslave, co take extra by sa stalo ak tam vobec nebudes? 😉 ak si naozaj tehusik tak posledne co na zaciatok potrebujes je nejaky super stres pred zelenou, so zelenou ci po nej 🙂
krasny den kocky

smolinek
16. dub 2014

Řekni, že jdeš na krev, běžné krevní testy u gynekologa nebo u Dr. a že to radši nechceš přehánět. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru