Jaká je velikost miminka ve 22.týdnu těhotenství?

monisek
28. čer 2011

Ahoj, dnes jsem 21tt+6 a byla jsem na kontrolním velkém UTZ. Miminko je asi o cca 4dny větší (BDP: 22+3), nevím, co ta zkratka znamená a ostatní hodnoty jsou +/- o 1den stejné. Hmotnost je cca 490g. Dr mi říkal, že je miminko velikostně nadprůměrné, ale v normě. Kolik mělo vaše mimčo v tomto týdnu? Čekáme druhého kluka, první měl při narození 3250g a 48cm, tak se děsím, že tohle bude obřík ... 🙂 Díky

misanda
28. čer 2011

tak já byla na měření s našima dvojčátkama ve 21+1tt a chlapeček měl 550g a holčička 500g, takže jsme taky větší, ale tim líp 😉, starší jsme cca o týden...tenhle týden jsem byla na ko znovu a stále jsme o týden větší, jenom aby jim to vydrželo. Určitě se není čeho bát 😉

noheli
28. čer 2011

Náš prcek byl taky větší v tomto týdnu měl cca 520g, takže se taky děsím do jakých rozměrů naroste 😉 Ale hlavní je že je v pořádku, roste a má se čile k světu.

jaa
28. čer 2011

Váhové odhady se počítají dle průměru hlavičky,délky stehenní kosti a průměru hrudníku.Musí se brát s nadhledem.ted jsem byla ve skupině maminek svědkem několika různých předporodních utz odhadů,které se sekly až,až.Ta,co měla mít malé mimi,měla velké a ty,kterým se předpovídalo,že to bude macek,tak měly prcky.A to doslova sekera cca o kilo.Kostra může být mohutná,jako jsem to měla já u malé,která byla cca o 8-14 dní větší,ale nenabrala už tolik tukové tkáně.Naopak může mít mimi kostru drobnou,ale zase hodně tuku.A ten UTZ nezměří.Sestry malá měla odhad kolem 4kg díky větší hlavičce a nakonec po 14 denním přenášeí,měla 3kg. 😉

laska.nezna.hranic
28. čer 2011

v 22.tt nevím, ale První měl ve 20.tt necelých 350 g. Druhátko ve 20.tt 300 g, o čtyři týdny později téměř dvojnásobek, 590g. ale je třeba to brát s rezervou, protože doktor to nikdy nezměří úplně přesně. proto je to jen odhad. pokud ti doktor řekl, že je mimi v normě, tak bych se tím nezaobírala... stejně to nezměníš, ať už bude prcek jakýkoli a co tak vím, tak v dnešní době už je čtyřkilové mimi vcelku průměr. spíš bych řekla, že vaše první byl drobeček, zvlášť coby klučina. my měli o 4 cm a skoro tři čtvrtě kila víc 🙂 vlastně za poslední dobu ve svém okolí neznám nikoho, kdo by neměl mimi +- váhově stejně jako byl náš. kamarádka je hubendíra a její mimčo - holčička - bylo ještě větší macík než to naše. sestřenky kluk měl taky přes čtyři... netrap se tím 😉

schnek
28. čer 2011

je to odhad a je to +- 14 dní/500g ... mě s dětma s každým skákaly hodnoty všeljak. S prvním synem sedělo, že bude mí pod 3kg, ale podruhé a potřetí byly odhady větší, než kolik měly děti při narození, s druhým synem se dr. seknul téměř o půl kila. Ono stačí, když naměří o ždibec vedle, a hned se to napočte. Řekla bych, že máš odhad úplně ok 😉

ivcadr
29. čer 2011

Ahojky.Tak my jsme ve 23tt+6 dní a malá má prý 583garmů.Takže jsme taky trochu větší,lepší větší než menší! 🙂

katka37
29. čer 2011

no teda 490?můj bobíšek měl jen 320 🙂 ale prý je vše o.k tak to neřeším 😉

kalo
29. čer 2011

Obě děti měly něco kolem 320g a od lékaře byla pochvala, že miminko krásně roste a je akorát...

usounek25
29. čer 2011

Malej měl na ultrazvuku v 21. tt 320 g. Těsně před porodem mi dělali ultrazvuk v nemocnici, kam jsem chodila na pásy jelikož se jim nezdála velikost mého břicha - měla jsem je dost velký, tak prej aby mimi nebylo nějaký obr, že by mi případně vyvolali porod dřív. No doktorka řekla, že má malej 3800g, ale sama mi řekla, že je to +- 500 g. Malej se narodil za týden a měl 3400 g, takže se v podstatě trefili. Jak píší holky, brala bych ty výpočty a míry s určitou rezervou 🙂 . Hlavně že je bobeček v pořádku.

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 22.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 22.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/22-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru