Jaké jsou vhodné sporty? Jsem v 9. týdnu těhotenství

lucievv
5. bře 2014

Můžete mi prosím poradit, jaké jsou vhodné sporty? Jsem v 9tt....
Chtěla bych bruslit,ale někdo říká,že to není až tak vhodné..,..... Tak nevím.................

ivarei
5. bře 2014

Rychlá chůze ;)

blahova_andrea
5. bře 2014

cokoliv z toho, co jsi dělala do té doby než jsi otěhotněla, pokud se na to cítíš. samozřejmě je lepší to konzultovat s gynekologem. brusle ti radili asi spíš kvůli riziku pádu. tvůj dr. ti jistě poradí co můžeš a co ne vzhledem k tvému konkrétnímu stavu. jinak to jistí těhotenské cvičení 😉

ange_de_la_morte
5. bře 2014

dělej co jsi dělala doteď, není ani tak problém bruslení - jen teda bys neměla blbě padat 🙂 jinak pokud je wšechno wpořádku tak těhotenstwí není nemoc. Já jsem do 6. měsíce jezdila normálně na koni - samozdřejmě jen na swé kobyle, u které se můžu spolehnout že nebude wywádět, a odpustila jsem si skákání. Jezdila bych i dýl, ale pak jsem měla drobé problémy, po jejich wyřešení jsem se mi už strašně blbě lezlo do sedla, takže jsem to odpískala 🙂 No takže wpohodě, jezdi na bruslík ( omlouwám se za ,w,)

hojda
5. bře 2014

Já myslím, že se ještě nabruslíš pak s dětma, tak bych to letos oželela 😉 .

scai
5. bře 2014

Já bruslila ze začátku, jen jsem jezdila opatrně a dávala pozor at nespadnu. Pak ale až se začlo zvětšovat bříško, to už jsem se bála. Na kole se dá i s bříškem, tam se tak nepadá. Pak ta rychlá chůze... nebo pak těhotenský pilates, jóga. No ono na konci stejně už člověk nemá chuť nic dělat 🙂

mysonek
5. bře 2014

Pokud jsi zvyklá sportovat tak můžeš dělat dát to co jsi dělala před těhotenstvím. Já jezdila zpočátku na běžkách, potom na kole (tak do začátku 5. měsíce, pak mi překáželo břicho), do 6 měsíce lehký běh. Pak už jen chůze, nejdřív rychlá chůze s hůlkami, pak normální. Na brusle sem si netroufla, neumím na nich zabrzdit 🙂 No a teď už běhám s kočárkem 🙂

petrajurinova
6. bře 2014

V podstatě můžeš dělat vše co je ti příjemné a pohodlné a nijak tě neomezuje. Kamarádka až do porodu běhala, druhá lezla po horách a já jsem si den před porodem byla zahrát bowling stejně jako jsem chodila během celého těhotenství. Je to jen o tom jak to cítíš. Samozřejmě je potřeba s ohledem na maličkého vyhýbat se riziku pádu na břicho nebo záda, ale on mrňousek je dost dobře chráněný všemi těmi vrstvami, které ho ve tvém těle oddělují od venkovního světa.

teriza1
6. bře 2014

Určitě být uvolněná a radostná a věnovat se tomu, co máš ráda, co ti radost přináší. Nemyslet hned na nejhorší, protože negativním myšlením si přivoláváš negativní věci 😉

cloemail
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaire22
6. bře 2014

pokud jsi zvyklá se hýbat a sportovat, pokračovala bych v tom dál, jen bych si nevybírala moc "hopsací" a posilovací sporty. Kolečkové brusle jsou v pohodě, pokud sebou nějak nešťastně nefklákneš, čehož jsem se já nejvíc bála. Ale bruslení samo o sobě by bylo v pohodě 🙂 Ale myslím si, že power joga, pilates, cvičení na míčích, apod. je vhodné i pro těhulky 🙂

elastiq
8. bře 2014

Těhulky zkuste se kouknout na:http://

https://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg

. Cviky jsou vhodné nejen na záda, ale v celém období těhotenství ;) Cvičíte některá z vás takto? 😉

aneriska
8. bře 2014

Já jakožto instruktorka skupinových lekcí cvvičení, nadšenec do sportu s prvky lenosti doporučuju v těhu hlavně chůzi! Powerjóga není vhodná pro těhotné. Jóga (speciální gravid joga) a strečing ano. Nemyslím, že těhotenství je nemoc a člověk by se neměl hýbat. Ale sama bych např. do kolečkových bruslí nešla, nejde o to, že byste brusle neovládala nebo dokonce i umíte zastavit (což závidím), ale nevíte, na jakého blba zrovna narazíte - doslova..
Osobně jsem při prvním těhu moc necvičila, záda mě vůbec nebolela (ale to ani při porodu a vůbec skoro nikdy) a tím, jak jsem zvyšovala pozvolna svou váhu v těhu se mi zvětšovaly svaly. Ale opravdu chůze, třeba i rychlejší je super.
U druhého těhu jsem si občas zacvičila na ruce ve stylu Pilates, protáhovala jsem se, hoodně chodila asi tak 5x se mi chtělo cvičit na orbitracku, hlídala jsem tepovku a vše OK. Sportu zdar!

nikollita
8. bře 2014

Já jsem v těhu nebruslila, i mezi bruslaři jsou fakt blbci. Po porodu vlastně taky ne, měla jsem strach, že bych dítě mohla přizabít 😉
Já jsem běžec, běhala jsem asi do 5-6 měsíce. Neměla jsem vůbec žádný břicho asi do 7. měsíce, pak zase rekordně rostlo až to vypadalo na paterčata 😀

jituliiii
8. bře 2014

Cokolo, Fungovat tak, jak před tehu🙂)) Aspon ja to tak prováděla, snad az do konce tehu 🙂))) a i MUDR mi to potvrdil, pokud se na to clovek citi, proc ne....ty nejvic vis, co ti telo dovoli, jak se cítíš.....rozhodne nejsem typ člověka, který by se ridil dle soucasnych rad, kdy se nic nesmí a bla, bla....to a to by se nemelo.....ani nahodou🙂 citim se na to, tak to delam...jezdila jsem na kole, do posedni chvile chodila plavat, hodne jsem chodila na dlouhy tury....proste jsem se citila bajecne a pohyb me v tomto stavu udrzoval🙂

mavega
8. bře 2014

Ja doporucuju "prochazky", nemyslim teda obejit treba blok kolem domu, ale klidne vyrazit na celodenni vylet, jestli mas silu 🙂 ja jsem byla v 10tt v jesenikach, kazdy den jsme usli kolem 15km a ted ve 13tt jsem byla v jiznich cechach a tam uz kazdy den 20km, hezky po lese, sviznou chuzi, pohoda 🙂 a riziko padu minimalni 😀

primaveru
5. dub 2014

ahojte, chtěla jsem se zeptat jak je to s alpiningem v tehotenstvi? neni to nebezpecne? a od kdy nebo do kdy se muze chodit plavat?

bielamacka
15. dub 2014

Mně doktorka na bruslení řekla, že by ho radši vynechala - že v těhotenství nejsou nejlepší sporty, kde ti hrozí pád (cyklistika, in-line apod.) a není úplně vhodné skákat (trampolínky apod). Jinak mi řekla, že můžu cokoli z toho, co jsem dělala předtím (chodím klasicky do fitka a semtam na hodiny typu fit box, p-class) s tím, že kdybych byla unavená nebo mi začalo být blbě, mám toho nechat. Prostě pocitově - nepřepínat se, ale zase se neválet, pokud to není nutné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru