Jaké užíváte vitamíny od 12. tt?

terka177
21. pro 2013

Ahoj maminky 🙂
Chtěla bych se vás zeptat jaké užívate, nebo jste užívaly vitamíny v těhotenství.
Mě doktor doporučil Femibion 800, ale už jsem ho dobrala (jsem 12tt ) a přemýšlím jestli si koupit Femibion 400 nebo něco jiného. Děkuju za rady 🙂

blahova_andrea
21. pro 2013

já brala jen do půlky těhu kyselinu listovou a od půlky na radu dr. magnesium. jinak nic. u druhého to vidím stejně.

lucifereeek
21. pro 2013

já brala na začátku listovku a calibrum babyplan, pak jsem přešla na calibrum mami, jde o to, jak moc jíš ovoce, zeleninu a pestrou stravu, já skoro vůbec, tak proto jsem jedla "aspoň nějáké vitamíny" pokud jíš ale pestře, tak ani takovéto vitamíny nepotřebuješ. Jo a jedla jsem je až do konce těhotenství a malou jsem přenášela a narodila se s 2900g/49cm, takže velké děti po "umělých" vitamínech fakt nejsou. 😉

lucieandrlova
21. pro 2013

Já jsem brala obden Mamavit a potom i při kojení. Dcera měla 3,53 kg; 51 cm. Ale dle mého to neovlivnil Mamavit, ale to že její táta má 181 cm, tak je po něm. Naopak mohu potvrdit, že jsem měla těhotenství v pohodě, bez komplikací. Možná i díky tomu...

mafeska
22. pro 2013

první trimestr jsem brala folgravid (kyselina listová) a pak gravital. balení jsem dobrala a pak už jsem nic neměla. pak jsem se cpala ovocem a zeleninou 🙂

renca_hanych
22. pro 2013

já jsem brala Femibion celý těhotenství kvůli komplikaci u prvního syna při porodu, nevím jestli to bylo vitamínama ale těhu bylo bez komplikací, měla jsem naplánovaného císaře a i tam proběhlo vše v pořádku, akorát je Femibion trochu dražší 😉 a u prvního syna jsem brala Calibrum, při kojení ani u jednoho nic, dopuju se čerstvýma potravinama 😉

abalajda
22. pro 2013

Brala jsem jen kyselinu listovou,kterou jsem nakonec po mesici stejne na radu dr. vysadila,pry je dobra polykat uplne prvni tri mesice,pak uz je to zbytecne,jen se po ni tloustne a od cca sesteho mesice jsem brala magnesium,pokud jite pestriu stravu,je to lepsi nez kupovane vitaminy...

evikmi
22. pro 2013

já brala neustále kyselinu listovou, pak jsem při zjištění těhu přidala "chytré miminko" ( to samé jako femibion, jen od české firmy a za lepší peníze) , od druhého trimestru beru "chytré miminko" s DHA a ted jak to doberu, budu zobkat Pregnium a ještě k tomu ejdnou denně hořčík 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru