Je normální časté močení v 1. trimestru?

veronikaprostenika
29. kvě 2011

Nemyslím tím jen pocit, že se mi chce čurat. Já jdu v noci každé dvě až tři hodiny a to množství mi připadá neůměrné tomu, co vypiju-je toho fakt hodně ☹. Přes den jdu třeba i dvakrát do hodiny a vždy ze sebe"vymáčknu" docela dost. 🙄 říkala jsem o tom obvoďákovi, ten mi řekl, že to mám od zánětu průdušek a tím byl se mnou hotov... Asi si změřím množství, kolik toho je za 24 hodin 😅

gabour
29. kvě 2011

Je, já chodila asi od druhého! týdne těhotenství vlastně pořád. Dr.mi vždy řekla, že každé tělo reaguje jinak a moje tedy takhle.... 😅

luciana43
29. kvě 2011

Při obou těhotenství sem chodila taky pořád, i v noci mně to stále budilo. Špatně mi vůbec nebylo,obě těhotenství v poho, ale to čůrání 🙂

marketnieuw
29. kvě 2011

ja chodila i 8x za noc temer cele tehotenstvi ... 🙄 😝

kalo
29. kvě 2011

Prý je to zvětšující se dělohou, která tlačí na močák....je to normální 😉 😉

laska.nezna.hranic
29. kvě 2011

já podle toho pojala podezření na první těhu. nevím, jestli je to "normální", ale já to tak měla 😉

verbalinka
30. kvě 2011

Prý je to normální, ale já to nezažila 🙂 Ale nevím, jestli je úplně normální, abys čůrala takové množství. Radši to řekni gyndaři, ať se něco nezanedbá 😉

veruska007
30. kvě 2011

Jooo, ja to teda zazila. Poznala jsem tak, ze jsem tehu. Porad nic, nic... a najednou jsem musela letet na zachod, manzel se ten sprintum doted rehta 😀 .

martina_z
30. kvě 2011

Naprosto normalni. Taky jsem to podle casteho moceni poznala.

em_ka
30. kvě 2011

ja podobne. V noci co dve hodiny. Mne sa zdalo ze aj do prace chodim len curat 🙂. Bola som neustale na toalete. Alebo na ceste na zachod/zo zachoda. Vlastne mi platili za curanie 😀 😀

lentilka28
30. kvě 2011

Veru, to je úplně normální.....sama doktorka na gyndě mi na první KO řekla, že můžu pociťovat časté močení.....takže žádnej strach, je to úplně normální, já taky chodím častěji.... 😉

coxa
30. kvě 2011

No jejej, taky jsem chodila jak divá, v prvním trimestru snad víc než v posledním! 😉

katka82
3. čer 2011

Verčo je to úplně v pořádku 😉 Dr. mi řekl že za to můžou hormonální změny 😉 tak se nebuj a neplaš 😉 🙂

petrajavor
7. čer 2011

Ahojky,tak já jsem v 8tt a poslední měsíc mám pocit,že nedělám nic jiného než že chodím na wc,ale pan doktor říkal,že je to tím,že se děloha zvětšuje a tlačí na močový měchýř,kor když je žena menší postavy 🙂

andy80
7. čer 2011

Ano, v prvním trimestru nepřetržitě, druhý trimestr to bylo trochu lepší a poslední trimestr to byla katastrofa, to jsem si zašla na záchod než jsem vyrazila z domu a po pěti minutách chůze bych mohla znovu, takže ano je to normální, v prvním trimestru to způsobují hormonální změny a ve třetím zvětšující se děloha tlačící se na močák.

jankadudova
7. čer 2011

Ano 😉

lucisa
7. čer 2011

Je to normální, přesně jak píše @andy80, první trimestr hormony, poslední zvětšující se děloha tlačí močák.
Sice nevím, jestli i množství je normální, ale někdy se ti zdá, že je toho hodně a je to jen subjektivní pocit. Měřit můžeš zkusit, časté močení může být i zánětem močových cest, ale spíš bych tipla, že je to jen tím těhotenstvím. 😉

kaci1
7. čer 2011

Ano, první trimestr je to hormonální záležitost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru