Je normální, že mě ve 12. tt bolí v podbřišku?

kacabina
8. kvě 2012

Holky prosím vás je normální že mě ve 12 týdnu občas pobolívá v podbříšku?? někdy to je jako při MS...Jindy to je třeba i normálně břicho..Celou dobu mi jinak právě nic není,ani špatně,prsa nebolí prostě nic..jen tohle 😅 A taky se chci zeptat jestli i vás když se najíte tak za chvíli máte jakoby žaludek prázdny někdy i dokonce v tom kručí nebo co 😀 díky

lorreine
8. kvě 2012

Ahoj, je to uplne normalne. Samozrejme te bolesti nesmu byt nejake extra silne. Ale ak sa jedna o pichanie a mierne bolesti, je to znak, ze sa roztahuje deloha. Obcas ma pichne aj teraz a to som skoro na konci 2. trimestra...So zaludkom neporadim, ale mozem povedat, ze som mala (a mam) vacsi hlad nez obvykle...ale ak sa najem prilis, tak mi je tazko...takze musis vypozorovat, ake mnozstvo je idealne 😀

pejtho
8. kvě 2012

Ahojky, stavy v těhotenství jsou různé, u každého jiné 🙂 Jak u prvního, tak teď u druhého těhu mě v podbřišku pobolívalo. S jídlem jsem měla zase problém opačný-můj žaludek se bránil jakémukoliv jídlu 🙂
Každopádně to bolení v podbřišku je normální. Pokud to nebude nějaká nesnesitelná bodavá bolest...

adenka84
8. kvě 2012

@kacabina ničeho se neboj..to je v pořádku..roztahuje se tě děloha a většina žen to pociťuje stejně jako ty..já nebyla vyjímka..

hondashi
8. kvě 2012

Čauky, tak já čekám sice první mimčo, tak nemám žádné zkušenosti, ale jsem v 19 tt a bolí mě břicho neustále, ale je to nárazový. Doktor mi řekl, přesně co holky píšou, ale kdyby to bolelo hodně je lepší dojít si k doktorovi. Kručení v břiše mám pravidelně ráno než se vzbudím, to už máme hlad oba 🙂

nikollita
8. kvě 2012

Mě břicho v těhu bolelo/bolí minimálně, ale vzpomínám si, že ve 12-13 týdnu mě bolelo hodně, bolesti jako na MS. Během 14 dnů to přešlo. Teď občas vazy 🙂

karlam
8. kvě 2012

mě břicho jako na MS bolí občas dodnes (27 tt)

saminomimino
8. kvě 2012

tak bolest jako na MS jsem měla cca do 8-9tt ale ve 12 už tedy ne,ale to je individuální,může to přetrvat déle,taky se zvětšuje děloha a můžou u toho být divné tlaky,ale bolest ostře by to nemělo,pokud se ti to nezdá,raději k dr 😉

sichatka
8. kvě 2012

@kacabina - buď to může být roztahování dělohy, tzn. bolest je jen chvilková a pak je klid nebo ti jde dolů děložní čípek - a to by pak bylo horší, ale to ta bolest je dlouhotrvající.

ebsian
8. kvě 2012

To jsou teda vyhlídky ☹ Nic mě tak netrápí, jako každodenní bolest na MS- prožívám si menstruaci každým dnem..Někdy to tak začne i píchat, třeba při rychlé chůzi. To mě donutí se vrátit domů..Jak tak čtu, tak zřejmě toto bude můj největší problém..A nedivila bych se, kdyby to trvalo celé těhu.

Jinak už si někdy připadám opravdu, že to přeháním..Ale třeba já měla při MS vždy velké bolesti a tak je to třeba pro mě opravdu nepříjemné. Nicméně dle paní doktorky je miminko v pořádku. Tak s tím budu bojovat prostě i dál..Hlavně, že to je OK.

Někdy je to takové, že čekám, kdy poteče krev, tak to stále kontroluji. Zítra začínám 9. týden. Na kontrolu jdu až za týden. Tak už se kontroly nemůžu dočkat.

luciemeli
8. kvě 2012

Ahoj je to zcela běžná věc. Bude tě doprovázet po celou dobu těhotenství. Pokud, upozorňuji!..By byla bolest silnější a k nevydržení...Navštiv svého lékaře.
Pokud se vyskytne bolest v podbříšku, kterou doprovází žlutý či zhnědlavý výtok nebo s krví...Navštiv hned lékaře..Může se jednat o něco závažného, jako je třeba viz, potrat. V tomto ranném stádiu těhotenství!
Výtok bude nebo může být silnější bílý..Nic se neděje...je to zcela normální, běžná věc.
Pokud mohu poradit...Pokud se Ti nebude něco zdát..navštiv lékaře, neodkládej. Třeba i kdyby to bylo zbytečné!
Taktéž jsem toto měla...Člověk se nají a zachvíli mu kručí v bříšku...Ano, je to tak maličkej má taky určitě hlad..Tak hodně jíst vyváženou stravu..Ovece i zeleninu. Mě to doprovází i teď...Když náš mimís má hlad tak začne dělat bublinky a kručet mi v podbříšku. Když se najím je klid... 😀

teerka
9. kvě 2012

je to úúúplně normální, hlavně levá strana (je tam prý kratší nějaký vaz a ten se taky musí natáhnout) ale myslím, že by to mělo přestat. Ve druhém trimestru, by mělo být po pobolívání a píchání. Ale pozor na opravdovou bolest!!

kaspinka86
10. kvě 2012

ja jsem tedka v 25tt a bolestí mám od 14.dne početí :( ze začátku jsem si případal jako hypochodr, protože si nikdo v okolí nestěžoval na bolesti, ale zjištuju že je to normalní, je to pořád a neustále...takže počátám ž to bude i do konce těhu...drž se a odpočívej !!!

kristyna00
9. led 2015

mám podobný problém v kuse už mě třetí den bolí břicho je to chvilkami tupá bolest,Včera mi doktor řekl že je vše normální a že už ve 3 měsíci začíná sebou mimčo pořádně mrskat..Nevím zda mu věřit protože ze začátku jsem byla v nemocnici skrz začínající potrat,Stále mám hrozný strach že o to příjdu ale podle doktora se jen moc sleduji a vše je v pořádku..tak nevím...Co si o tom myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru