Je špinění na začátku těhotenství normální?

marca22
13. říj 2011

Ahoj jsem v 4+4tt těhu potvrzené a mám takové růžové špinění už od včerejška. V CARu mi řekli že je to normální a že špinit můžu,ale mám strach aby se to nějak nerozjelo. Špinily jste taky? Do kolikátého týdne?

mpavlinka
13. říj 2011

Já jsem taky špinila pozačátku, jak se mimísek zavrtává 🙂 Taky jsem měla strach, ale bylo to o.k. A pak se může špinit i kvůli roztahování dělohy a tak - praskne nějaká cévka apod.

bledulka
13. říj 2011

myslím, že neexistuje univerzální odpověď. Může jít jak o banální záležitost tak i o závažnější problém a to my nemáme tady od internetu a jako laici šanci posoudit (a nemá cenu Tě ani chlácholit ani strašit 😉 každá žena je jiná a i každé těhu je jiné) .
Já tvrdím, že špinění by měl vidět lékař a to u tebe viděl a řekl, že u tebe se nejedná o nic závažného - tak mu věř 🙂

Pokud by se ze špinění stalo krvácení, tak samozřejmě na nic nečekat a šup k Mudr,ale to že špiníš na druhou stranu nemusí znamenat hned něco špatného... 😉

Já špinila v obou těhu - po vyšetření Uz vnitřní sondou , po pohl. styku a pak i samovolně, protože sem měla hematom... Hematom ale mudr viděl na Uz, doporučil klid (netahat zbytečně prvního syna) a bylo...většinou špinění trvala krátce ( 1 den po tom vyš. a 3 dny u zjištěného hematomu)

Měla jsem i implantační krvácení (jak se vajíčko zavrtává do dělohy) ale to jsem ještě ani nevěděla že jsem těhotná,protože až potom se produkuje HCG,které lze zjistit těhutestem

dona01
13. říj 2011

Mě na začatku tehotenství bylo řečeno,že se muže stat,že budu špinit.A že se nic neděje,jen pokud by to bylo opravdu krvacení jasnou krví,tak přijít okamžitě...

coxa
14. říj 2011

Já jsem začala špinit asi na 16tt a špinila až do konce - u obou těhotenství.

bbara
17. říj 2011

Ahojky tak moje zkusenost je: ja spinila do konce tretiho mesice, ne porad a ne moc. Bylo to spineni na 1-2 slipove vlozky . Vzdy tak jednou za cca 9 dnu tak 3 dni..nekdy min. A bylo vse v poradku. Ale nesmi to byt cervena krev a zadne bolesti..Doktor rikal ze je to caste je to hlavne tim jak se mimi "zavrtava" a pak jak se zacina tvorit placenta je deloha vic prokrvnena, nicmene zadne spineni se nema poddcenovat..

28marci
26. říj 2011

Ahoj holky, taky mě někdy na začátku těhotenství postihlo špinění - po pohl. styku. Ale po pár hodinách to ustalo. Gyn mi říkala, že je to tím, jak se mimi usazuje v děloze a naordinovala nám pár dnů sexuální abstinence (ale vyděsilo mě to tak, že jsem stejně na nic neměla ani pomyšlení) 😎 Pak jsem byla už v pohodě... Držím palečky!

mosvo
26. říj 2011

Ahoj, taky trochu přispěju. Jsem teď 5+5 a už týden špiním. Beru utrogestan a ascorutin a pořád se to nezlepšuje. Včera jsem byla poprvé na kontrole v CARu, kde mi potvrdili těhotenství zatím bez srdeční akce a řekli mi, že nevidí nic nenormálního. Na další kontrolu jdu příští pátek už ke svému gynekologovi a doufám, že do té doby špinit přestanu a hlavně že uvidím srdíčko. Nicméně mi v CARu řekli, že můžu klidně špinit až do konce třetího měsíce, že to tak prostě někdo má a že když je na ultrazvuku vše ok, takže si nemám dělat starosti. Pak ale dodali, že samozřejmě nemůžou nic na 100% zaručit - což chápu. Tak doufám, že to brzo přestane a vše bude ok, protože se takhle člověk ani nemůže pořádně radovat z toho že čeká mimi... P.S.: znám jednu holku co normálně menstruovala a jednou jela do nemocnice s podezřením na slepák a tam porodila aniž by vůbec tušila, že je těhotná...

denousek
27. říj 2011

ahoj já jsem nešpinila při těhu nikdy...ale jak ti řekli stát se to může...až kdyby to bylo víc tak bych se bála to se říká že špinit se může..kamaradka špinila trošku cele těhu..drž se

janav86
29. říj 2011

Ahoj, já jsem 10+6tt a začala jsem špinit před 3dny. Doktorka mi řekla ať si koupit v lékárně ascorutin, nesprchuji se teplou vodou a zatím omezím pohlavní styk a dnes už je to ok.

helcas
29. říj 2011

jojo, špinění může být naprosto normální kvůli překrvení dělož. sliznice, ale jako u všeho je potřeba to hlídat a až bude vidět srdíčko, dr. možná předepíše utrogestan...já špinila, ale pak jsem i zakrvácela takže to byl takový ten jakoby potrat, ale tělo to udrželo a nakonec jsem dostala utrogestan...

majinka1981
21. lis 2011

Já špinila na začátku 4 dny. Doktorka říkala, že miminko hnízdí a může prasknout cévka. Má se hlavně hodně odpočívat.

llluckaaa
21. lis 2011

Taky jsem špinila. Hlavně na začátku je to úplně normální. Pokud je to podle doktora v pořádku, tak to pusť z hlavy. Někdy ve 14tt jsem i krvácela a bála se toho nejhoršího, ale na pohotovosti vypadalo vše ok a nakonec všechno dobře dopadlo 🙂

svoba
4. únor 2012

Ja spinila asi dva tydny. Jsem po samovolnym potratu,tak jsem byla vydesena. Mudr me uklidnila, ze je to bezne. Dostala jsem utrogestan, hned to prestalo.

slundo
10. únor 2012

Ahoj 🙂 tak já špinila celý první trimestr, dvakrát jsem dokonce krvácela. Taky už jsem myslela na nejhorší, ale prcek byl statečnej . Brala jsem Ascorutin a vše bylo vpořádku. Pokud by se ti zdálo, že to třeba sílí, raději na pohotovost zajdi. Ale pokud je na prohlídkách vše ok, nestrachuj se, doktorka by poznala, že je něco jinak než má být 🙂

maudn
11. únor 2012

já špinila cca 2 dny před zjištěním těhu, když se vajíčko uvrtávalo

gabadan
11. únor 2012

Při žádném z mých dvou těhotenství jsem nešpinila

mojsha
11. únor 2012

ahoj, já když jsem malinko zašpinila v 7tt tak mě doktorka okamžitě poslala na rizikový těhu... 😉 a nasadila přísnej klidovej režim

karlam
11. únor 2012

krvácení ani špinění není normální, hned bych se jela poradit ke své doktorce! mně u prvního těhu znamenala špinění potrat, nyní naštěstí jen prasklou cévku, al epřesto....

romca007
30. zář 2012

Ahojky holky,
jak tak tady čtu, tak vidím, že hodně z vás má nebo měla podobný problém jako já nyní.
Jsem v 5 t., ale zatím jsem nebyla u mé lékařky, těhu mám potvrzené jen dvěmi testy. Chtěla jsem jít ke své gynekoložce příští týden. Nyní však zvažuji jestli rovnou nejít do nemocnice na pohotovost, protože jsem včera začala špinit a pak i následně lehce krvácet. Nemám žádné velké bolesti, jen tu a tam takové slabé píchnutí v podbřišku.
Jsem také vylekaná a nevím zda mě v nemocnici nevyženou...
Četla jsem, že některé jste užívaly lék ascorutin. Ten jsem si vyhledala a v informací bylo však napsáno, že se jej nesmí používat v těhotenství. Je to hlavně pro ženy, které mají silné krvácení při menstruaci...tak jsem trošku zmatená co lékaři radí.
Vzala jsem si na noc 2x vitamín C, protože ten je obecně proti krvácení a nyní zvažuji jestli zavolat na gynekologii a vypravit se tam...ale podle vašich zkušenosti to vypadá jako daleko lepší řešení.
Tak mi tedy držte palečky....

hojda
30. zář 2012

Je a není, šla bych k dr.

asus
30. zář 2012

ja špinila až krvacela skoro 3 měsice raděj jdi k lekaři 😉

veruska007
30. zář 2012

Na netu jsem četla, že v 50 % to nic neznamena. Ja spinila dvakrat a i kdyz jsem byla u dr. a ten rikal, ze je vsechno v poradku, v obou pripadech jsem do tydne potratila 😔 . V 19. a 12.tt 😔

eloana
30. zář 2012

nevyhodi..... ja v den ocekavane MS ji dostala ale predtim mi vysly tehu testy.... tak jsme tam pelasila. nic nebylao jeste videt- ale vzali mi krev a nasadili ascurotin

hop22
28. čer 2013

Ahoj holky...mam otazecku 🙂 tento mesic jsem spinila 6 dni a nic...na ginde mi rekl ze se mi rozjizdi mesicky ae nic....mohu byt tehu?

prcekverunka
28. čer 2013

@hop22 Nebylo by lepší si udělat těhotenský test?

ann_87
28. čer 2013

Špinila jsem trochu a jela jsem k dr. Potvrzen hematom a nařízen klidový režim. Po pár dnech se hematom vstřebal a bylo to ok. Ale za návštěvu doktora nic nedáš 😉 Držím pěsti 😉

diginka29
28. čer 2013

Ahoj holky,já bych při každém špinění či krvácení rači šla.Já začala mírně špinit v 10týdnu a pak se rozkrvácela,druhý den 14.6.2013 jsem bohužel potratila.Takže já jsem toho názoru upalovat k lékaři ať víte že je vše O.K. 😉

dygab
10. črc 2013

Ahoj, jsem 5+6 a začala jsem včera krvácet. Dr. našel gestační váček odpovídající délce těhu.....Dostala jsem Utro a měla klid. Ještě se to večer stalo jednou, přes noc potom nic. Ráno na kontrolu a najednou se objevil už i žloutkový váček a pod tím hematom. Zustavam v klidu, s Utrogestanem a čekám......Snad to vydrží.

blledulle
29. říj 2013

Ahojky, chtěla jsem se zeptat poslední MS 26.9. (5 dní), vše probíhalo normálně v pondělí 28.10. jsem začala trochu špinit. S přítelem se snažíme o miminko, ale raději na to moc nemyslíme.Psychika hraje svoji velkou roli a tak si teď nechci dělat velké naděje. Myslíte že bych si mohla udělat TT, ukáže se mi něco, teda pokud jsem?

katiz
29. říj 2013

první těhotenství jsem od 5 týdne špinila. prý to bylo v normě a v 8tt to skončilo potratem, u další dvou jsem preventivně dostala Utrogestan a klidový režim v prvních 3měsících a bylo to všechno v pohodě.... Po mé zkušenosti bych se šla poradit s lékařem a chtěla bych aby to špinění pomohl zastavit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru