Jméno pro holčičku - narozeniny a svátek v jeden měsíc

td96
2. kvě 2019

Ahoj,

S partnerem uvažujeme (samozřejmě předběžně) o jméně pro holčičku - Julča. Nicméně termín porodu vychází na prosinec a Julie má svátek 10.12. Jméno se nám strašně líbí, ale úplně se nám nelíbí fakt, že by měla narozeniny, svátek a vánoce v jeden měsíc.

Má tady někdo s tímto zkušenost? Myslím tím spíš maminky už se staršími dětmi, jak to snáší, jestli protestují, nebo to mají na salámu? :D

Díky.

marketa1218
2. kvě 2019

@td96 Ahoj, zkušenost nemám, ale tak aspoň to budete mít odbytý 😀 Nám se narodí holčička v září a chceme Barunku, také bude mít svátek u Vánoc a jestli bude protestovat, tak to bude mít blbý 😀.

td96
autor
2. kvě 2019

@marketa1218 My právě máme sousedy, který mají Adama. Narodil se v půlce prosince, dnes už je mu tedy 8 let a každý vánoce od něj posloucháme jak je nespravedlivý, že dostává vše najednou, zatímco ostatní děti mají dárky cituji: "dávkované po celý rok" :D

nafuka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
2. kvě 2019

@td96 U nás se svátky nijak zásadně neřešily, max. se dala čokoláda. Určitě bych raději dala dítěti "vysněné" jméno, než počítat, kolik dní musí uplynout od narozenin, aby to už šlo. Svátek i Vánoce mám u sebe. Rodiče mají svátek, narozeniny i Vánoce všechno u sebe. Nikdy to nebyl problém.

bayt
2. kvě 2019

@td96 Asi bych v tom případě s dítětem řešila jeho narozeninové přání s velkým předstihem, zabalila a udělala pěknou oslavu dopoledne nebo dokonce den předem. Aby to fakt nebylo tak, že se to "sfoukne" při Vánocích.

marketa1218
2. kvě 2019

@td96 Jako chápu no, jsou to děti, ale jako problém bych to neviděla 🙂. Vždycky se to dá udělat nějak, aby si dítě nepřipadalo odbyté najednou.

leilinka1234
2. kvě 2019

Mám kamarádku Evu narozenou 24.12. 🤦‍♀️ Štve jí to dodnes...já sama vybírala jméno tak, aby bylo od narozenin aspoň 2 měsíce 🙂

pipi_puncocha
2. kvě 2019

U menšího dítěte si můžete i jako rodina říct, že budete třeba svátek slavit 1.června (příklad), až bude velká, tak jí to podle mě bude jedno, neznám moc lidí, co nějak velkolepě slaví svátek. A narozeniny neovlivníš.😁

zelenaesmolda
2. kvě 2019

@td96
tak pokud svatky slavite tak neni prece problem az ditko bude vetsi ho oslavit jindy aby to melo rozdavkovane.ja nevim ale svatek bych nejak neresila,u nas se neslavi vubec,max cokolada

zuzajulie
2. kvě 2019

My julcu mame a mela byt 18.11. a je 1.11. a je nam jedno, ze ma pak uz vse v prosinci 🙂 svatek skoro neresime...

hani1234
2. kvě 2019

Tohle neřeš, ještě lepší je, když se Ti dítě narodí přímo na štědrý den jako nám 😀 Takže letos už se těším na Vánoce, budu péct i dort 😀 Jednou nám moc poděkuje 🙂)))

tervi
2. kvě 2019

@td96 Ségra má svátek koncem listopadu a v 1/2 prosince narozeniny. Nadává, vždy při oslavě (děláme jednu) vtipkuje, že naši neměli fantazii ji pojmenovat jinak, aby měla aspoň svátek v létě. Dá se s tím žít, ale...

iowa
2. kvě 2019

Nemá smysl řešit. Moje babička je Eva (24.12.) a narodila se 23.12., takže má všechno naráz a my se jí to naopak snažíme vynahradit a rozkouskovat, aby si to mohla užít. A to je dospělá, neřeší to a jako dítě to prý taky neřešila, řešilo to vždycky jen její okolí

tomvic
2. kvě 2019

Ja mam svátek a narozeniny přesně 5 dni od sebe a nikdy me to nejak.netrapilo 🙂 dokonce sestřenice ma narozeniny a svátek v jeden den a zije s tim uz 24 let
Uprimne me vic trapilo, ze se muj sourozenec narodil presne o den po me, sice s.rozdilem par let, ale spolecne narozeninove oslavy byly horsi :D

kuliseks
2. kvě 2019

@td96 tak to musi slyset od lidi v okoli.. ti, kdyby to neresili a vysvetlovali mu to jako vyhodu, tak by takhle nemluvil 😉

zelenaesmolda
2. kvě 2019

@tomvic
to by me taky stvalo

pavlina212
2. kvě 2019

Syn (brzo 4 roky) má svátek měsíc před narozeninama (naštěstí půl roku od Vánoc) a vadí to jemu i mně, velmi vážně přemýšlím o změně data slavení svátku. Svátky slavíme téměř stejně velkou oslavou jako narozeniny. V září čekáme holčičku a jména se nám líbí především podzimní ☹

zuzajulie
2. kvě 2019

Ja osobne mam narozky kveten, svatek srpen. Ale i kdybych to mela nastejno, prijde mi to mozna jednodussi :D asi to je tim, ze tak nelpim na tom, abych dostavala porad darky jako maly dite.

varecka246
2. kvě 2019

Dcera je viktorie a má svátek 10.3. a narozeniny 24.3. a úplně v pohodě 👍

dzogobela
2. kvě 2019

Teta Eva ma narozky 23.12. Rika do dneska, ze ji to stve. Asi zalezi na jednotlivci 🙂 ale chapu te, my tohle taky resili. Chteli jsme aspon 2 mesice rozestup. Narodil se nam syn v breznu, termin byl 16., libilo se nam jmeno Radek, ale ma svatek 21.3., takze realne hrozilo, ze bude mit oboje ve stejny den...

surikata131
2. kvě 2019

Však může dostat nějaký dáreček ješte třeba ke dni dětí, za vysvědčení atd...já mám všehcno taky kolem vánoc a trochu mě to štvalo když jsem byla malá, teď už je mi to celkem jedno. Pokud se vám to jméno hodně líbí, tak bych jen kvůli tomu nevymýšlela jiné...

veraakubik
2. kvě 2019

Syn Adam,dcera Natalie..Syn narozeniny v červnu,dcera v srpnu..Další dcera Nicol narozená v říjnu a svátek v listopadu..Nicol ještě nemá rozum,ale starší to mají na tom salámu jak jste psala..😉 Ale svátky moc neslavíme..

m_tina
2. kvě 2019

my teda svatky moc neslavime, maxnejaka drobnost, synma svatektyden pred narozeninama, taky jsem z toho nebyla nadsena, ale vzhledem k tomu, ze to bylojedine jmeno, na kterem jsme se dohodli, tak kdy ma svatek nam bylo ve vysledku jedno

jezurka9
2. kvě 2019

Ahoj zkušenosti nemam se svátkem, ale dcera se mi narodila 7.12.2018 a když to vezmes 6.12 je mikuláš a 24.12 vánoce, neřešila bych to a dala jméno takové jaké se ti líbí

marta88
2. kvě 2019

Ahoj,my máme Julii,je narozena v listopadu takže taky nic moc ale pro nás bylo prostě důležitější dát to naše TOP jméno než kdy bude slavit.Oslava se dá naplánovat i týden,dva dopředu a aspoň trochu to oddělit. Julie je krásné jméno! 🤗🍀

m_tina
2. kvě 2019

@tomvic no, to mame my, termin porodu 3 dny po synovych narozeninach a me to hoooodne stve... manzel to nechape, co mi vadi, je z dvojcat, maji svatek i narozeniny spolecne a jeste maji bratra, ktery je narozeny taky ve stejny den, takze pro nej to je normalni a nechape, proc ja to resim... hodne narazime na ruzny pohled, ze me neco jako dlouholetemu jedinackovi vadi, ale jeho, ktery nikdy nebyl "sam" by nikdy nenapadlo tu danou vec resit... takze je to o pristupu okoli

eva267
2. kvě 2019

My máme Vandu (6.2.) narozenou 7.2. U nás v rodině se svátky neslavily. Tedy ne s hromadou dárků. Vždy se jen přálo. Budeme to dělat stejně.

gracinka7
2. kvě 2019

My jsme to neřešili. Prioritou pro nás bylo, aby se nám jméno líbilo.

gruyerre
2. kvě 2019

@td96 vysněného jména bych se nevzala. Pokud máte pocit, že by vaše dcera kvůli termínu svého svátku trpěla, můžete začít slavit každoročně její svátek v kterýkoliv jiný, pro vás nejideálnější den v roce.

zelenaesmolda
2. kvě 2019

@gruyerre
presne tak!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru