Jsem nachlazená v 6+5tt - mám se bát?

elekthra
30. led 2014

Jsem nachlazená (zvýšená teplota, kašel a teče mi z nosu a očí, vyrazil s emi šíleně velkej opar na rtu)...
nevím, co můžu nebo nemůžu... kapky do nosu? paralen? když mám zvýšenou teplotu -dá se to nějak "srazit" bez prášků?
o miminko jsme se moc a moc snažili... nerada bych o něj přišla.
Samozřejmě teď ležím v posteli s čajem (a když se to zítra nezlepší, tak k doktorovi)-ale můžu udělat něco víc?
Díky moc za Vaše názory a zkušenosti.

jarunkaxyz1
30. led 2014

Ahojky, buď v klidu - teda hlavně v teple:o) - , čaj, sem tam Paralen na případnou horečku a hodně vitamínů a tekutin....
Já prožila úplně to samé dvakrát...stejný strach a teď mám dvě super dětičky. Naopak mi to přijde nějak už "normální", že se v začátku těhu tělo trošku oslabí a zákonitě chytne nějaký bacil 😉 . Ale určitě to bude dobré, uvidíš. Jen ten opar - pokud by se Ti vyrazil poprvé, může být v těhu nebezpečný (to konzultuj případně s dr), ale pokud jsi ho už někdy měla, je to též v pohodě. Léky a bylinky jsou v této době hodně ošemetné, fakt spíš ten čaj s citronem a Paralen při teplotě. Tak se drž a hodně zdravíčka!

lucie36
30. led 2014

Ahojky, buď v pohodě. Nachlazení není tak strašné. Já měla u prvního v 12 tt horečky 40. Srážela jsem zábaly, studenou sprchou a Ibalginem (doporučen na pohotovosti, prý je to lepší než Paralen), hlavně ne žádné kapky do nosu, jen mořská voda nebo Vincentka. Taky jsem se divila, ale každý lékárník a každý doktor s kterým jsem toto řešila, řekl nekompromisně, že kapky do nosu v těhu rozhodně nee. Bylinky jsou fajn, když tam není třezalka nebo maliník. A hlavně ležet, šetřit se a nechat se opečovávat. 🙂

ija1
30. led 2014

homeopatika drossetux nebo jitrocelovy sirup, morskou vodu do nosu a ovoce.....max paralen

bajana
30. led 2014

vyhybaj sa bylinkovym cajom, obycajnym kvapkam do nosa a aj liekom na baze paralenu (vratane Coldrexu atd), pokial nemas teplotu nad 38
caj z cerstveho zazvoru, vela ovocia a ja som si davala preventan akut.....do nosa nieco na baze morskej vody....a odpocinok a naparovanie nad slanou vodou alebo kamilkami....mne to vsetko zabralo za 3 dni, bola som v cca 7tt.....po predchadzajucom MA som nechcela nic riskovat.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru