Jsem poprvé těhotná po stimulaci ve Zlíně, a vyplašená

007kacabaja
21. bře 2013

Ahojky před týdnem jsem zjistila že jsem těhotná, konečně se to po roce a půl zadařilo jsem v 7+5tt gynekolog to potvrdil, ale jsem ze všeho tak vypalšená, nevím zdali bych měla už tu malou fazolku cítit, taky je divné že nemám žádné příznaky jako zvracení chutě atd.....co se děje?? jsem akorát hodně utahaná a hodně spím, jinak opravdu nic, jsou ženy co si stěžují na zvracení, ale já nic ani nechutenství prostě nic!!! Tak se bojím aby bylo vše v pořádku. Stimulovali mě ve Zlíně k otěhotnění.
Je teda normální že necítím nic a nemám žádné pocity? Já myslela že jak budu mít fazolku v sobě tak ho budu v bříšku cítiti a ono nic, kdy jste poprvé něco cítily??
Vím asi jsem jak histerka ale bojím se aby vše bylo ok. Po dlouhé snaze......

ivca2409
21. bře 2013

@007kacabaja 🙂 spousta jiných holek ani neví, že jsou těhulky, když jsou 7+5tt 🙂 tak si myslím, že se trápíš úplně zbytečně!!!! Vykašli se na nějaké stresy a UŽÍVEJ si miminko!!!! Cítit ho určitě nemůžeš! 🙂 A je Ti smutno z toho, že nezvracíš? 😀 Co by za to jiná dala!!! 🙂 Já jsem zatím měla těhu nevolnost jen jednou a můžu Ti říct, že mi to naprosto stačilo!!!! Unavená určitě budeš - já ze začátku mohla spát tak 18h denně 🙂 Tak se nepřepínej a určitě si i přes den lehni a v klídku si pospi!
Pokud jsi prvorodička, tak první pohyby miminka budeš určitě cítit nejdřív 18-20tt - záleží, jak moc jsi citlivá a i jak bude miminko v bříšku "ležet" - kde budeš mít placentu, atd. atd. .... 🙂 je toho hodně 🙂 ale neboj se, dočkáš se! 🙂

sajab
21. bře 2013

@007kacabaja Ahoj,nemáš se vůbec čeho bát. Mimíšek je ještě velice maličky na to, aby jsi o něm mohla vědět 😉 Já první pohyby měla v 17tt takže času až až. Ale je pravda,že už to bylo moje druhé těhu,první nedopadlo dobře a to jsem mimíšky (byli dva) cítila až ve 21tt 😒 To,že ti není špatně,také není nic "nenormálního" já jsem také celé těhu neměla vůbec žádné chutě,ani nechutě a už vůbec ne nevolnosti 😉 🙂

martinakl
21. bře 2013

@007kacabaja Jak rekly holky, vubec se nemas ceho bat... My jsme s otehotnenim problem nemeli, ale prodelala jsem dva potraty. Takze jsem taky mela desnej strach.. Nemela jsem zadne nevolnosti, jen jsem taky byla dost unavena, jine priznaky jsem nemela. A ted mame pulrocniho Kubicka 🙂 A pohyby jsem citila hodne pozde, az kolem 23t.
Drzim moc pesti a zkus se nestresovat a uzivat si to! 😉 Uricte to dobre dopadne 🙂

mijave
22. bře 2013

Kromě únavy jsem taky vůbec nic necítila. Jo, ještě mě bolely prsa, ale to bylo asi tak všechno. Žádné zvracení ani chutě... A mimčo jsem poprvé cítila asi v 19. týdnu. Vyčkej do prvního screeningu - pak uvidíš, že je to pravda a že se mimíšek hýbe. Tam mi to teprve došlo - jaký je to zázrak! 🙂

007kacabaja
autor
22. bře 2013

Holky děkuji moc za podporu a vysvětlení. A co jste třeba dělali přes den nebo tak? Já mám neschopenku jako rizikovku a tak jsem doma, celkem se nudím, vše mám uklizeno a umyto ale co dál§? v tomhle počasí se nikam nedá jít, co plavání? můžu? nebo spíše mám doma ležet a v klidu spočívat? a co je to ten screening?? 😅 kuji
děkuji opravdu všem holky.

speedygon
22. bře 2013

@007kacabaja screening se dělá ve 12tt a dělá se proto, aby se vyloučily některé vrozené vývojové vady...a máš se na co těšit, jelikož mimouška uvidíš na obrazovce celého, jak se hýbe, atd...dr jej i změří...no prostě budeš vědět a vidět o dost víc...alene každý dr na ten screening posílá, je to dobrovolné, navíc málokde za to neplatíš. A když platíš, tak ta částka je v řádech stovek(v Brně dokonce necelých 1500Kč). A ještě předtím(pokud screening bude nebo si jej vyžádáš), musíš jít na krevní odběry...a Z těch+z výsledků UTZ se právě vypočítává výše rizika těch vad....Rozhodně buď hlavně v pohodě, pokud jsi na rizikovém, záleží na délce vycházek, zda bys někam vůbec stihla chodit...

betysek
22. bře 2013

@007kacabaja Je to normální, že nic necítíš. Pocity na zvracení jsem měla asi až v 8tt, u prvního těhu jsem zvracela dost, u druhého zůstalo jen u pocitů na zvracení. To že mám v bříšku miminko jsem cítila až s prvními pohyby.Jinak prostě víš jen z ultrazvuku, že tam je....U prvního těhu (to bylo přirozeně) jsem taky byla na rizikovém od 3 měsíce, prtože mám vrozenou vadu na děloze. Byla zima a klouzačky, tak že jsem ani moc nechodila ven, prtože jsem měla strach,kde sebou švihnu, ne že bych nešla vůbec, ale ne nějaké dlouhé procházky. Měla jsem vycházky celkem 4 hod denně. Jinak jsem si četla, pletla oblečky pro mimčo a pod. No vlastně jsem ještě dodělávala školu dálkově, tak že jsem měla o zábavu postaráno....

lennyve
22. bře 2013

Ahoj, vůbec se neboj, já malou u prvního těhu cítila až 17 tt kdy začala kopat 🙂
Do té doby mi nic nebylo. Teda vlastně jo, neměla jsem na nic chuť ale to mívám i bez těhotenství že třeba měsíc do sebe nemohu nic pořádného dostat a pak měsíc sním na co přijdu. Takže jsem tomu nevěnovala pozornost 🙂

007kacabaja
autor
22. bře 2013

Tož doufám že vše proběhne v klidku jako uvás, jen se bojím všeho tak dlouho jsme se snažily, vím někdo se snaží ještě déle, ale i tak chci aby vše proběhlo tak jak má. Občas mě i pořádně píchne jak v levým tak i pravým jakkdyby vaječníku, ale cca po 1 minutě to odezní. 🙂 pijete třeba nějaké bylinky nebo nějaké vitamíny?? co vám dělalo potíže s jídla?? já miluji jakékoliv jídlo, ostré či fazole atd...... tak se ptám zdali to malému nějak nevadí či neuškodí, akorát vím že při kojení by se nemělo moc kořenit a luštěniny a ted mohu vše?

miriamkad
23. bře 2013

@007kacabaja dej si na co máš chuť...časem poznáš co ti nevyhovuje 🙂 JEN BYCH si nedávala nic syrového..tatarák, vajíčka a tak, možná majonézu..ale jinak na co přijde chuť 🙂

007kacabaja
autor
23. bře 2013

😉 díky

007kacabaja
autor
14. dub 2013

Ahoj holky co srening? jaké to je co mám čekat? bolí to? jak to probíhá? díky moc 🙂

miriamkad
15. dub 2013

sreening je super.. pokud ti nedělá zle odběr krve tak si to užiješ 🙂 protože pak už jen kukáš na ultrazvuk 🙂

mijave
15. dub 2013

Screening I. trimestru probíhá tak (alespoň tam, kde sem byla já), že ti odeberou krev a cca týden na to jdeš na ultrazvuk. Podle toho se pak počítá riziko vrozených vad. Na ultrazvuk vem určitě manžela - je to super. Poprvé uvidíš jak se tam prcek mrská a to komplet celý 🙂 Jinak jak tady někdo psal - ten ultrazvuk se platí, ale jukni na bonusy své zdravotní pojišťovny. Je možné, že by ti to v rámci balíčku pro těhule proplatili. 🙂
Jo a to píchání jakože ve vaječníku je normální. Ptala jsem se na to doktora, když mi to taky začalo a byla jsem uklidněná, že se nemám strachovat 🙂
A plavání se obecně v těhotenství doporučuje, ale jestli si nejseš jistá zkonzultuj to raději s doktorem.

007kacabaja
autor
17. dub 2013

Děkuji miriamkad mijave@ jsem na něj zvědavá příští týden tam jdu, platit budu prý jen 30 kč comiřekla sestra že to tam tak dělají že se tam v nemocnici Baťa nepaltí, jen regul.poplatek, tak jsem zvědavá. A myslíte si že by mi řekli už pohlaví? to je asi ještě brzo co?

007kacabaja
autor
17. dub 2013

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru