Jsem v 11+3tt a váha spíš klesá než roste

joel01
24. zář 2013

Nevim jesli je to dobře nebo ne jsem v jedenactem tydnu plus tři dni a už mě třikrat vážili což neni nezvykle že ale horši je to že pokažde co mě važila sestřička pokažde je na vaze o kilo meně. Včera se mě už zeptala jesli zvracim nebo jesli netrpim nechutenstvim a tak sem ji řekla že ne že jim dost a nezvracim. Pak jen řekla že je to divne. Nevim no vice sem se od ni nedověděla, už ste se stym některa setkala???

mamkamarketa
24. zář 2013

Hele bud spis rada 🙂 ja jsem v 17tt a nepribrala jsem nic. Naopak jsem v minusu .2,5kg 🙂
Ono zacnes nabirat pozdeji

besita
24. zář 2013

já jsem taky v 17tt a přibrala jsem 0,30 kg a to ještě spíš proto, že jsem "odhadla" původní váhu, doktor taky říkal, že když nezvracím a jím normálně, tak asi přiberu až později. Buď v klidu, pořád mi nic nechutná a večerní nechutenství mě drží stále. To se dorovná 🙂

nikina88
24. zář 2013

Ono to pravé přibírání teprve přijde, jestli normálně jíš a nezvracíš, tak se nestresuj 😉

lenicka07
24. zář 2013

Neboj, při obou těhu jsem do třetího měsíce vždy tři kila zhubla, pak jsem teprve začala nabírat. Taky jsem nezvracela, jen jsem neměla moc chuť k jídlu. Sestřička to nijak nekomentovala. Nakonec jsem byla ráda že jsem začínala s nižší váhou, nevím co bych dělala, kdybych přibrala 20 kilo.

petula_88
24. zář 2013

@joel01 Ahoj, já jsem podle ultrazvuku 11 plus 6 a mám dole 2 kila. Ani jednou jsem nezvracela a manžel si ze mě dělá legraci, jak moc jím. Takže snad je to normální🙂

mysicka_lb
24. zář 2013

Ahojky, já jsem taky v prvním trimestru zhubla pár kg. Nevolnosti sice mám, ale ne takové, že bych se najedla a vyzvracela to - naopak jsem kvůli tomu jedla více a častěji než dřív. Asi to u mě je hlavně zdravějším způsobem stravování - jím častěji, více ovoce a zeleniny, vynechávám smažené, koláče apod. Jsem popravdě jen ráda, a to jsem měla váhu prakticky ideální a hubnout jsem nepotřebovala. Nicméně stále ji mám ideální, je to jen malý rozdíl. Řekla bych, že pokud teď nejsi na hranici podvýživy a máš normální zdravý BMI ještě s nějakou malou rezervou, tak je vše ok a nemusíš se bát. Já se pravidelně vážím sama, a kdybych klesla na 55 kg (na 170 cm), šla bych okamžitě k doktorce, protože už by mi chyběla ta 'rezerva'. Ale dokud se držîm nad touhle hranicí, beru to, jako že je vše ok a tělo ví, co dělá.

elana
24. zář 2013

@joel01 jo, jak tu padlo, buď jen a jen ráda...okolo 27.tt většinou nebudeš stíhat sledovat, jak váha roste a nebude se tomu dát nijak zabránit, ono to pravé přibírání nastupuje právě až tak začátkem III. trimestru, kdy hodně zbytní děloha a vytvoří se naráz hodně vody a taky dítě se začne pořádně obalovat tukem. Ono je to hodně individuální, samozřejmě kila se dají vyžrat (s prominutím), ale ty pak taky v žádným případě nenecháš v porodnici ani se Ti je nepodaří snadno shodit, ale ta, co nabereš prostě proto, že jsi těhotná, tak těch se pak zbavíš rychle, takže zatím to fakt neřeš, do 20.tt nemusíš mít nahoře ještě vůbec nic.

joel01
autor
24. zář 2013

takže to že mam 3kg dole je v poho? No ja jen měla strach o juniora.

elana
24. zář 2013

@joel01 jo je...neboj, ono to zní hnusně, ale dítě se v těle matky chová v podstatě jako "parazit", bere si co potřebuje a na ni se neohlíží 🙂 Takže jemu nechybí nic, samozřejmě pokud matka už nezačne trpět nějakou patologickou malnutricí, ale to by se v našich krajích stávat opravdu nemělo. Takže klid, když jsi "normálně" stavěná a živená, miminko podle uzv a růstu dělohy (který zjišťuje gynekolog pohmatem na každé prohlídce) roste a prospívá, tak to přibírání přijde a pokud bude jen malé (šťastlivkyně přiberou za celé těhotenství třeba jen 6-8kg), tak jen dobře, aspoň to půjde dobře dolů. Ono každé kilo navíc zatěžuje slinivku břišní, srdce, klouby...takže čím míň (rozumně), tím líp.

joel01
autor
24. zář 2013

@elana tak ja bych asi neměla moc přibrat jsem totiž kardiak po dvou operacich. Zhruba za tři tydny mam mit kontrolu na genetiku nevim jak to chodi jsem z toho nervozni protože se moc bojim přeji si aby bylo zdrave, do března sem brala totiž cca 15 tabletek denně.

joel01
autor
24. zář 2013

Možna vypadam divně ale fakt se o to male bojim nerada bych prckovi nějak ubližila tim jak sem ja nemocna a tim že sem přes rok brala kupa leku

sarusinek
24. zář 2013

U obou synů jsem do 15tt jen hubla - u prvního 4 kg, u druhého 5 kg a první kilo jsem přibrala až po 25tt. Celkově jsem nabrala jen 4 kg 😉 Oba jsou naprosto zdraví, starší se narodil na termín a měl 4,1 kg, mladší kdyby si počkal na termín, měl by asi podobně... Opravdu bych se nebála 😉

lafinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barunka87
25. zář 2013

Ja jsem ve 21.tydnu a oproti puvodni vaze mam o 5 kg mene. Je to tim, ze uz tri mesice neustale zvracim a maloktere jidlo udrzim. Takze bud klidna a hlavne bud rada, ze Ti je dobre. Co ja bych za to dala...

verca222
9. říj 2013

dost ste ma uklidnili. ja som pribrala len 2 kg a všetci ma strasia ze to je málo. aj sa bojím ale dúfam ze to bude ok. ved zerem ako by som mesiac jedlo nevidela :D

prcekverunka
9. říj 2013

@joel01 Neboj, já jsem teda měla nevolnosti, ale váhu jsem si udržela. Vůbec jsem nepřibírala, až někdy od 16tt pomalu, teď jsem ve 21tt a mám + 4,5kg. Takže neboj, doženeš to 😉

joel01
autor
9. říj 2013

@prcekverunka a už viš co čekaš??? ja jdu v ponděli k doktorovi a to budu 14tt a nevim jesli mi už povi pohlavi nebo si budu muset ještě počkat

prcekverunka
9. říj 2013

@joel01 Dnes jsem byla na velkém uz a čekáme holčičku 🙂

joel01
autor
14. říj 2013

@prcekverunka ja dnes byla u doktora nedoveděla jsem se co čekame nevim proč ale mam takove tušeni že to bude kluk. Sestra mi vzala krev na genetiku, nevim jak dlouho budu čekat na vysledky

prcekverunka
15. říj 2013

@joel01 😀 Já jsme si tím byla naprosto jistá, že to bude kluk. A je to holka 😅

joel01
autor
15. říj 2013

@prcekverunka tak to sem zvědava jak dopadnu ja 🙂 moji zname se stalo že ji celou dobu že budd mit kluka ještě v porodnici ji to mluvili a stejne ma holčičku

prcekverunka
16. říj 2013

@joel01 To jo, ale pan dr., u kterého jsem byla na velkém uz, byl docela přesvědčivý. Podíval se, řekl: Je to holka. Manžel zalapal po dechu: Holka, jo? A dr. na to: No asi takhle, má tam buchtu. Prostě pinďoura a pytlík tam nemá 😅

joel01
autor
18. říj 2013

@prcekverunka a vy ste chteli kluka?? Ze ho to tak zarazilo? Na by se hodilo kdyby to byl kluk protoze mame kupa veci na kluka po synovcich a taky nejake veci co nosil přitel. A kdyby se nam narodila holka tak bychom museli vse koupit

prcekverunka
19. říj 2013

@joel01 Nám to bylo tak nějak jedno. Ale prostě jsem nějak tušila, že to bude kluk, byla jsem si tím fakt jistá. Navíc manžel je ze tří bratrů, mají samé bratrance, prostě samí kluci. Tak jsme s tím tak nějak počítali. A když dr. řekl, že to bude holka, fakt nás to oba moc překvapilo 🙂

marketa001
4. lis 2013

@joel01 Já mám stejný problém jsem taky v 11tt a zhubla jsem 1 kilo, ale hlavu si s tím zatím nelámu. Každá jsme jiná. Někdo pak přibere méně a někdo více.. 🙂

joel01
autor
5. lis 2013

@marketa001 ja jak zhubla tak sem pak přibrala jedno kilo a od te doby se mi ta vaha zastavila dnes vim že to neni nic važneho mam kamaradku ktera ma koncem měsice rodit a ma jen dvě kila navic

lenkalenulka
5. lis 2013

Jee u prvniho tehu jsem zhubla 4 kg do konce ctvrteho mesice a pak??? Slo to nahoru nakonec 23 kg plus, nechapala jsem, nejedla jsem pac jsem mela velike bricho a zaludek stlaceny ale vaha sla nehorazne vzhuru..k to heres jeste je cas😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru