Jsem v 7. týdnu těhotenství a mám pořád hlad. Co s tím?

simbro
26. říj 2008

ahoj maminky chtěla jsem se zeptat, jestli to taky některá máte? jsem 7tt a mám neustálý hlad, nemůžu na chvíli vyhládnout, pak je mi na zvracení, jenže jablko nebo suchar mi nenasytí, už teď mám pocit, že mám asi 5 kg navíc(nemáme doma váhu), a samozřejmě nechci být jak koule, ale nemůžu si pomoct:_( co s tím?

linduska78
19. říj 2013

@lindafabianova

ahoj lindo, hledala jsem v diskuzich nekoho, kdo je na tom stejne jako ja a az na konci debaty jsem narazila na Tvuj prispevek. taky se jmenuju linda a taky jsem v 9. tydnu ( vim, ze ty uz jsi daleko dal dneska), tvoj popis hlavne nocnich zazitku se 100% shoduje s mym. rada bych se ztala, jestli Te uz ten hrozny hlad, nocni svacinky a nasledne zvraceni presly, a jestli ano, tak kdy. je zvracim uz tri tydny porad, ale ten hlad a pravidelny nocni buzeni je asi nejhorsi. pekny den🙂

lindafabianova
19. říj 2013

@linduska78 Ahojky, tak už nezvracím desetkrát denně 🙂 Přešlo mě to tak v 15.tt, ale stále sem tam po snídani ještě jdu :( V noci chodím jíst sem tam, teď mě zase otravuje chození na záchod, tak každou hodinu 😀 Přejde jedno a zase si najdeš něco jiného... Hlad mě trápí pořád, ale už to není taková hrůza, řekla bych že až teď ten poslední týden mi je fakt líp 😉 Takže je to opravdu jen o tom, vydržet 😎

linduska78
19. říj 2013

ahoj, moc dekuji za tak rychlou odpoved. preji ti, aby vsechno bylo uz jen lepsi. ja od zacatku chdim na zachod v noci kazdou hodinu, mozna jednou za dve hodiny, takze to mam zatim vsechno dohromady- zvraceni, curani i krmeni se. doufam, ze mi tedy aspon neco z toho odpadne. no jo, to je kdyz clovek poprve otehotni az na stara kolena, to telo uz s tim proste nepocitalo🙂

kocour1
9. čer 2014

Já jsem momentálně také v sedmém týdnu a také mám strašný hlad. Sním třeba místo jednoho krajíce chleba rovnou tři, čtyři a za necelé dvě hodinky už bych zase jedla...a nejsou to chutě - ty právě paradoxně ani nemám, je to opravdový hlad. A když ho předržím, tak se mi také udělá špatně. Já to neřeším a jím. Už jsem se smířila s tím, že přiberu. Už teď vím, že mám min. dvě kila nahoře🙂 (raději se nevážím, nemám odvahu), cítím jak mi roste břicho. V prvním těhu jsem otěhotněla po období redukce váhy. Okamžitě jsem nabrala téměř 7kg. Přičítala jsem to tomu, že jsem předtím hodně zhubla, skoro nejedla a že je to jojo efekt...ale teď se obávám, že to naberu zrovna tak. Ale ve finále jsem přibrala 18kg (pak se to zpomalilo) a zhubla jsem téměř vše od porodu asi za čtyři měsíce - zustaly mi asi čtyři kila. Takže ono je to asi jedno. A znám spoustu holek, které zpočátku vůbec nepřibíraly a pak se jim to rozjelo a stejně byly na 18 - 22kg.

cervenejablko
9. čer 2014

@kocour1 Taky jsem tím prošla - takový "vlčí hlad", kdy tě něco jakoby žere zevnitř. 😅
Ještě mě to ve 14tt úplně nepustilo. Když jsem minulý týden jela na odběry krve nalačno, tak jsem se musela hodně držet, abych v buse a vlaku cestou nezvracela (blbka jsem se napila čaje, takže bych i měla co).
Fakt je lepší se najíst, když má člověk hlad a váhu nijak neřešit. Můj tip je začít se zeleninou a ovocem, to mě zaplní, pak si dám chleba se šunkou a jsem brzy plná. A jíst hodně bílkovin, ty prý tě udrží dlouho zasycenou. 😎
Ať se daří!

ajurka
9. čer 2014

Bud ráda... já jsem jen zvracela... co bych za to dala raději se přecpávat jídlem než zvracet do 4 měsíců

maia74
14. čer 2014

JJ, taky tak. Jak říká můj doktor - jedla jsem jednou denně - od rána do večera. Doktor říkal minimálně pečiva a příloh, abych nebyla jak slon, jenže ovoce a zelenina tě na dlouho nezasytí. Mně pomohl banán, tvaroh a do něj ovoce, musli a tak. Teď jsem 12tt a už je to lepší. Teď "ujíždím" na melounech, kyselých rybách a zákysu.... S tím si vystačím skoro celý den 😀

pear
14. čer 2014

Já jsem projedla první trimestr a to do slova a do písmene, když jsem nejedla bylo mi blbě - pořád jsem musela mít u sebe nějakou sušenku - a teď jsem ve 27tt a mám nahoře 4 kg (a jsem nezvracela a jím teda hojně a hodně sladké) - takže bych se ničeho nebála a prostě poslouchala tělo.

tkanicka
14. čer 2014

Taky jsem měla pořád v prvním trimestru hlad jako vlk, prostě jsem snědla svou bežnou porci a připadala si, jako bych nesnedla nic. Paradoxně jsem v první půlce těhotenství přibrala minimálně a nejvíc jsem nabírala posledních 6 týdnů a to už jsem skoro jíst nemohla, pořád mi bylo zle z přejedení a to třeba i po jablku.

kukuc11111
13. zář 2014

Já mám to samé🙂 Jsem poprvé těhotná v devatém měsíci a jsem na rizikovém doma. Hlad mám snad každou hodinu a přesně jak už bylo řečeno když se nenajím tak mám pocit na zvracení.....Takže si myslím že je to normální!!! 😀

craki
13. zář 2014

Holky budte rady ze muzete jist... Me v 7tt prepadlo desne nechutenstvi a zaludek na vode.... Dneska jsem bojovala s pulporci spenatu s bramborem asi pul hodiny... Za vcerejsek jsem snedla dva banany, dve palacinky a jedno vajicko s chlebem... Super. Takze vlci hlad nereste 🙂 Pokud jite normalni veci 🙂

ehh
30. lis 2014

Já už nevím co by. Jednou tak a za minutu jinak. Ale ten pocit nechutenství az na zvracení je strašnej. Jsem 6tt a břicho mam jak v pátém měsíci. 🙂

anjelita
4. pro 2014

Ahoj, mam stejnej problem. Zacinam 6. tyden a kdyz nejim nonstop, je mi tak strasne zle ze mam pocit ze umru 😔 Snazim se jist ovoce a avokado&rajce na svaciny, ale hlavni jidla me moc neuspokoji 😖 Treba vcera jsem mela zeleny fazolky v omacce s varenyma bramborama a jakmile jsem to snedla mela jsem stejnej pocit jako pred tim - prazdnej zaludek a pocit na zvraceni. Manzelovi se me zzelelo a podelil se se mnou o svoje peceny kure, peceny brambory a zeleninovej salat, a ejhle, hlad byl zazehnan. Fakt si myslim ze na skladbe jidla dost zalezi, ale nejak jsem v tomhle amater.

ehh
14. pro 2014

Už jsem tu v 6tt psala. Ted jsem 8 tt a je to snad horší a hlavně nekonečný, už nevím co jist, žaludek boli a pocity na zvracení se stupnujou. Ať už to skonci ☹

guinea
14. pro 2014

@ehh Tak vidím, že v tom nejsem sama. Tedy teď už je to lepší, ale myslím, že za ten první měsíc a půl jsem musela nabrat asi 7 kilo. Když jsem se na první kontrole u doktorky musela zvlážit, tak mně skoro trefil šlak. Vtipné je, že si doktorka myslí, že je to moje výchozí váha, a na další kontrole po asi 3 týdnech se hrozně divila, že vážím pořád stejně. Bodejď by ne, když jsem všechno nabrala už na začátku, ještě před první návštěvou ☹

ehh
14. pro 2014

@guinea Já se radši nevážím.
Jen nevím jak zvládnu vánoce. Bud to prospim a nebo budu fnukat je je mi na zvracení 😉

maki73
14. pro 2014

@guinea mám to stejně, do 12tt jsem nabrala 5kg a doktor si to napsal jako výchozí váhu, takže už to vidím, jak se budou divit, že jsem moc nepřibrala, měla jsem hroznou žravku a pak mi bylo taky blbě :D ale nemohla jsem si pomoci, teď už to vypadá, že se to nějak zlepšilo a jím normálně, takže si těch 5 nejspíš nějakou dobu udržím, což je fajn, už jsem se bála, že se budu tentokrát koulet :D. Na druhou stranu musím říci, že s dcerou jsem přibrala jen 8 kg a po porodu jsem měla do týdne 10 dole, což byl obrovský problém, takže tentokrát jsem se zařekla, že přiberu minimálně 10, nechtěla bych dopadnout jako posledně, takže radím, raději žer, než toho později litovat, tělo si řekne, co potřebuje...

guinea
15. pro 2014

@maki73 A jakou jsi měla výchozí váhu? Já jsem byla trochu opláclá už před těhotenstvím, teď jsem hroch jak vyšitej ☹

nasaluca
15. pro 2014

@ehh mam momentálně stejný starosti. Úplně se děsím Vánoc, ze mi bude nonstop blbe, krom těch 12-ti hodinovejch pauz na spaní 😀
A teď nemůžu spát, protože mam hrooooznej hlad 😝 😲

ehh
15. pro 2014

@nasaluca tak ted taky nespím. Už jsem vypila džus a něco dobryho jsem taky uloupila 🙂

zvanilka
17. pro 2014

holky tak to já mám opačný problém, nemám vůbec hlad, jsem ráda když do sebe nasoukám jablko, je mi furt nějak na zvracení, ale snad se to bude lepšit

macicek2
2. únor 2016

Ahoj tak vidím že v tom nejsem sama...jsem 9 tt, jsem podruhé těhotná a poprvé jsem toto vůbec neřešila, protože jsem na to netrpěla, ale momentálně to je úplně jinak...pořád mám hlad, nejhorší na tom je to že když si na jídlo vzpomenu tak je mi strašně zle na zvracení...naštěstí nezvracím ale nemůžu do sebe nic dostat a když to násilím sním tak u každého sousta trpím a je mi hrozně zle...a ani nevím co vařit, chutě na jídlo nemám žádné takže manželovi a malé vůbec nevím co vařit, protože když na jídlo jen pomyslím je mi strašně...doufám že to brzo přejde nechci aby malé co mi roste v bříšku nějak trpělo ale zároven nevím jak to řešit...ovoce mě zasytí jen na chvilku... ☹

weronikad
5. únor 2016

To máme stejný "problém" 😀 Je to norlmální. Člověk má začít jíst o něco více kcal denně. Já jsem zatím podle posledních měsíčku cca v 7t 3d a nebývá mi zle,ale jakmile nejím pravidelně, tak mi je divně od žaludku a já jsem byla celý život jíst nepravidelně . Chutě nějak zvlášť nemám, spíš jsem musela vyřadit nějaké potraviny co mi nevoní🙂 Ale opravdu hned z rána musím po něčem sáhnout ..

lealeika
16. únor 2016

já bych také pořád jedna, bud mám hlad nebo mi j špatně 😢

slunicko156
17. únor 2016

Ahoj pravděpodobně jsem v 7tt a kdyz se nenajim bývá mi zle... Najím se a je mi dobře... A až zase začíná být žaludek prázdný je mi zase na zvracení... Mate to taky někdo tak???

odula
18. únor 2016

@slunicko156 jop. Přičemž mam hlad tak cca každou hodinu. A vlčí. 😀 nejradši bych knedlo zelo a podobný lahůdky....

kapradinka
19. čer 2016

I ja to tak mam pred otehotnenim me stacila mala svacinka a ted kdyz se najim tak me mam za chvili pocit hladu boli me zaludek tak nevim co to je jestli treba zas nejim hodne nevim jim pravidelne po trech hodinach nejak se neprejidam nechci byt jak koule

nuninove
19. čer 2016

naprosto totozny problem..jsem cca 7-8 tt a mam neustaly hlad..najim se a za hodku az dve mam takovy hlad ze mi je az spatne..deeees :D

kapradinka
19. čer 2016

@nuninove tak to jsem rada ze v tom nejsem sama snad to prejde

simsamsim
19. čer 2016

Jsem taky v 7tt a hlad mam skoro porad :/ ale je pravda,ze je lepsi furt jist nez zvracet 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru