Jsem v 7. týdnu těhotenství a mám pořád hlad. Co s tím?

simbro
26. říj 2008

ahoj maminky chtěla jsem se zeptat, jestli to taky některá máte? jsem 7tt a mám neustálý hlad, nemůžu na chvíli vyhládnout, pak je mi na zvracení, jenže jablko nebo suchar mi nenasytí, už teď mám pocit, že mám asi 5 kg navíc(nemáme doma váhu), a samozřejmě nechci být jak koule, ale nemůžu si pomoct:_( co s tím?

bobas
26. říj 2008

hojky simbro Ja to mela taky v prvnim trimestru jsem nabrala skoro tri kila jak sem furt jedla 😀 Ale ted se to zastavilo a mam pocit ze at snim toho kolik chci tak nejak nepriberu 🙂 Porad mam nahore jen ty tri kila nic vic 😉

andykov
26. říj 2008

Já to měla taky, že jakmile jsem se nenajedla, tak mi bylo děsně 😒 A když hodně jím, tak nenaberu nic a jak uberu, tak čumim jak puk na váhu 😀
simbro: papej, papej, ono tě to přejde a pak zjistíš, že vlastně máš hlad, ale na nic chuŤ.. 😉

simbro
autor
26. říj 2008

holky díky, přesně budu si maset koupit váhu, aby jsem aspoň přibližně věděla, nerada bych abych příští týden u doktorky byla nějak moc překvapená 😉 ,

kulicka
26. říj 2008

Simbro - na vahu se vyprdni a papej 😉 Ja to mela obracene : prave kvuli nechutenstvi jsem zhubla a pak na me doktora kukala, jak to ze jsem pribrala tak hrozne malo jeste v 7 mesici jsem mela jen 6 kg nahore a to jsem hubenour. No a ted mam uplne standard 😉 Takze pokud je ti blbe, kdyz mas hlad, slupni neco. Hlavne teda asi pomaly sacharidy : chleba tmavej a tak.

nelis
26. říj 2008

Sim - měla jsem to taky - a to jsem si dávala nejradši omáčky s knedlama, husté polívky, koláče apod. Časem to přejde a budeš zas jíst "normálně". 😉

simbro
autor
26. říj 2008

ano nejlíp se najím zahuštěnou polívkou, omáčkou a když mi to nastačí, hned si namažu chleba, nikdy jsem nevečeřela teplý, ale teď si ohřívám od oběda, tak snad to brzy zmizí 🙂 🙂

evaje
26. říj 2008

sim- to je normálka, někdo to tak má. Já s sebou musela všude nosit alespoň banán. Když to na mě přišlo, nedalo se to vydržet. Bylo mě úplně na zvracení z hladu. Dokonce si pamatuju, jak jsem si jednou naložila doma mísu polívky a jak jsem ji dojídala, tak jsem stále cítila tu nevolnost z hladu. Prostě jako bych ani nejedla. Trvalo to opravdu celý 1.trim a kouse, ale pak to přešlo. Pak jsem zase řešila, že vlastně nejím, protože nemám hlad.
V 1.trim. jsem nabrala 6kg. Teď mám 20 kg navíc, ale váhu doma nemám a ani nehodlám kupovat. Ty se na ni taky vyprdni. Jez a dělej co je ti příjemné a to je pro mimi to nejlepší. Při prvním mimi jsem přibrala 16kg a shodila jsem to v pohodě. Kamoška nabrala 7kg a má je i teď kdy jsou malému skoro 3 roky. A kdo je na tom líp? Obě jsme šťastné z dětmi i s kilama i bez.

kamculenka
5. dub 2013

Mam to ted stejne. Jim normalne ale jakmile se mi vyprazdni zaludek je mi az spatne od hladu. Jenomze to bych musela jist co 20 minut. Pruser je ze zelenina je ted hnusna tak se skoro neda ani jíst. Sama jsem ted koule a teprve 7tt dnes. Ale hlady umiram.

delina81
4. kvě 2013

@kamculenka mám to zřejmě úplně stejně, i ten 7tt by odpovídal. Je mi blbě, jídlo pomáhá, ale jen na chvíli. Bude ze mě dýně. Doufám, že to brzo přejde.

janabuch
4. kvě 2013

Ak se mamco nadlabni 😉uzivejte si.

kamculenka
5. kvě 2013

@delina81 no ja to mela nastesti jen ten jeden den ale to jsem fakt myslela ze od hladu padnu. Ted uz je to zas celou dobu ok.

novynka
5. kvě 2013

já taky někdy od 6tt začala mít víc hlad, hlavně ráno, takže si dávám v podstatě dvojitou snídani, přes den už to není tak hrozný... ale co mi docela vadí je, že mívám hlad častěji než před těhotenstvím, takže se občas vzbudím v noci nebo odpoledne (když jsem po noční) hlady :( takže mívám u postele připravenou svačinku, stačí třeba jen půlka rohlíku nebo jogurtu a můžu spát dál ;)

kacculle
6. kvě 2013

Ahojky holky, pridavam se k vam...ja jsem v 6tt a uz par dni mi se mi zveda zaludek a chce se mi zvracet a jediny co pomaha je se najist. Taky bych potrebovala jist snad kazdou pul hodinu... po ovoci mam snad jeste vetsi hlad. Nejradsi bych porad jedla pecivo 🙂 je to docela vtipny....driv mi stacilo ke svace jablicko a ted i kdybych snedla 2 housky furt mam hlad 😀

ratatooy
4. čer 2013

jj je to tak a je to bohužel normlani nic s tom nenadělame

barunka87
25. čer 2013

Jj, já jsem v 7tt a už týden je mi špatně. A doktor mi dnes řekl, že mám jíst aspoň 10x denně po malých dávkách. Nejhorší je to po ránu, vyklubat se z postele. Uvař si večer zázvorový čaj, vem si sušenky a dej si to k posteli. Ráno než vstaneš si dej sušenky a napij se čaje a pak ještě chvíli polež, pak Ti nebude tak zle. Já si ty sušenky dávám i v noci, a opravdu to pomáhá 🙂 Zázvor je prý na to nejlepší, já si koupila i zázvorové sušenky 🙂

helcenka
27. čer 2013

@simbro - já to při poslední těhu měla taky, trvalo to celé těhotenství, až někdy po 20. týdnu mi dr z krve zjistil, že mám velmi nízkou hladinu cukru, hned se mě ptal, jestli neomdlívám a není mi špatně, no tak jsem mu říkala, že musím každou hodinu a půl až dvě hodiny jíst, jakmile mám větší přestávku, tak se mi dělá špatně od žaludku z hladu, jednou jsem dokonce někde něco vyřizovala a nejedla skoro 4 hodiny, tak to už se mi dělaly mžitky před očima.
Takže pak jsem každé 3 týdny chodila na krev a pořád nízká hladina až do konce těhu. A opravdu jsem vlastně celý den jedla, dr. říkal, že si klidně můžu dát i v deset večer gáblík (samozřejmě nepřehánět, že), a taky jsem to tak musela dělat, najedla jsem se třeba v deset jedenáct večer, a když jsem to tak neudělala, tak mě v noci probudil hlad a nešel zaspat.
A přitom jsem za těhu přibrala jen 2 kila... Ale když jsem někde řekla, že jím tak 10x - 12x denně, tak na mě koukali, jak na blázna 😀
Takže za mě klíďo jez, buď to přejde, nebo ne, jen si to pořádně užívej. 😉

evelp
27. čer 2013

já to mám taky, jim každou chvíli, jinak je mi hrozně zle a slabo a u prvního jsem to měla taky tak, ale jakmile mě přešli nevolnosti, tak se to normálně srovnalo, jedla jsem víc, ale už to nebyla nutnost, jedla jsem v normálních časech a tak..

za to ted musím i v noci, včera jsem si musela ve 23:30 dát sušenku a mlíko, jak mi bylo blbě a do rána bych to nedala, nešlo to ani zaspat a tak to mám skoro každý den...

za minulé těhu jsem přibrala celkem kolem 10,5 kg a nechala jsem to skoro všechno v porodnici 🙂 tak snad to tak bude i tentokrát

blahova_andrea
27. čer 2013

já dokonce někde kdysi četla radu proti těhotenským nevolnostem: jíst velmi často menší porce. zkusila jsem to, měla jsem u sebe pořád ovoce, zeleninu, müsli tyčinky, když bylo kde si koupit něco většího, nežinýrovala jsem se. samozřejmě jsem přibrala během těhu víc než mi původně pan doktor tipoval, ale co. při troše dobré vůle to časem zase shodíš. podle mě je to lepší než půlku těhu prozvracet!

evelp
27. čer 2013

@blahova_andrea to rozhodně a navíc- kdy jindy to okolí nebere jako že jsi tlustá 😀

kammka
27. čer 2013

malé porce, to jedině.. jinak k zázvorovému čaji: s tím opatrně, záázvor prohřívá a prokrvuje tkáně, nemyslím, že je to v prvním trimestru úplně vhodná rostlina, to mi potvrdila kamarádka, která studovala fytoterapii na vš. nechápu, proč se doporučuje při nevolnostech v těhu, možná ve stopovém množství, ale čaj bych neriskla, třeba ta lízátka, tam toho moc nebude...nevolnosti můžou být způsobené i kolísáním hladiny cukru, mně poradila kamarádka cucavé bonbonky, ráno k posteli pomerančový džus a ssuchar nebo rohlík..

blahova_andrea
27. čer 2013

@evelp no upřímně? já mám to štěstí i rok a půl po porodu 😀 teda "štěstí" ☹ zůstalo mi vyvalený břicho a tak prý často vypadám, jako že čekám další 😀 no tak si pořád říkám, že lepší vypadat těhotně než tlustě 😀 akorát teda v plavkách už to na těhu neuhraju, tak snad to zmenším aspoň malinko 😀

kitinka76
27. čer 2013

@simbro já za první měsíc těhu přibrala 3kila a to jsem ani netušila, že jsem těhotná 😀 😀 😀 další dva měsíce mi bylo tak špatně, že jsem pro změnu 5kilo vyzvracela 😒

agne
27. čer 2013

Prostě to tvý tělo a tvůj prcek potřebujete tak jez a váhu neřeš. Tělo si samo řekne, tak mu to dopřej. Zkus jíst častěji a v menších dávkách... Můžeš zadržovat víc vody, být oteklá... Teď se přizpůsob a poslouchej svoji intuici a své pocity a udělej všechno proto, aby ses cítila dobře. Neboj, hodně toho pak necháš v porodnici, pár probdělých nocí s plačícím miminkem, kojení,... ono se to zase upraví. A pár kilo navíc, za ten uzlíček přece stojí... Údajně bezmála rok se dává tělo zpátky do formy, je to pro něj záhul, takže klídek. Taky váhu doma nemám, a ne že bych na ni neměla, ale zbytečně to stresuje, vážili mě jenom v poradně. Důležitý je být v pohodě a spokojená a přijmout svoji měnící se postavu. Já taky na muže každý den vyvalila pupek, ať kouká a hladí... a je to spíš takový roztomilý... Ale ke konci to už začíná být lepší, už nevypadáš jako koule, ale těhotně, takže počkej na ty volný místa v hromadné dopravě... Mimo jiné jíš přece za dva 😵

anickajirka
19. črc 2013

jsem v de,vátém týdnu a hlad neuvěřitelný najím se a a hodinu mi doslova kručí v břiše.Snažím si dávat kus ovoce, zeleniny, ale v břiše mi kučí dále, pomůže jen když si dám kousek pečiva 🙂

sqita
21. srp 2013

Ahoj, chce se poradit.dle doktora jsem teď v 6tt, podle MS 7tt. Mám pořád hlad, pořád prázdný žaludek, ale chuť na jídlo žádné. Cítím jídlo a je mi zle. Když se nenajím je mi zle. Když jím, přemáhám se. Potřebuji ale poradit. V sobotu se vdávám a potřebuju to ustát jak na obřadě, tak pak na hostině. Bojím se, bojím, že ze svatby budu mít nepříjemný zážitek.

monouch
21. srp 2013

@sqita těžko radit, ale určitě by bylo dobré mít po ruce něco, do čeho se nemusíš nutit. Já jsem po ránu schopná sníst akorát termix - vanilkový. Na svačinu taky a k obědu jím třeba jen hranolky. A když na mě přijde hladová nevolnost v šalině, mám v kabelce piškoty - rychle se po nich uleví..

sqita
21. srp 2013

@monouch no jo, asi mi nic jiného nezbyde. Začínám chápat, že léky ani čarodějnictví nepomůže na to, aby mi jeden, jediný den bylo dobře :D

monouch
21. srp 2013

@sqita zkus najít kus jídla co ti dělá dobře (třeba okurky, zelí, piškoty) a to natajnačku ujídej během svatby ;o)
Ještě mi dělá dobře banán. ten zvládám jíst i když nemám vůbec chuť.

andys85
21. srp 2013

@anickajirka mohlo by to byt tím, že málo piješ. Ja to tak měla, než jsem byla upoornena na nutnost vypit cca 2,5 litru

lindafabianova
24. srp 2013

Jsem na tom stejně, devátý týden, neustálý vlčí hlad, jenže nemůžu nic sníst, protože je mi ze všeho zle, zvracím tak desetkrát denně...takže nemám na nic sílu, jen pořád ležím, nebo běhám k záchodu... vzbudím se ve tři ráno a musím si dát aspon přesnídávku, i když vím že půjde ven, jinak bych neusnula...a to jsem bývala strašnej jedlík...už mám tři kila dole :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru