V 11tt nic necítím

adina23
12. lis 2017

Dobrý den , cekam miminko a pro mne je to nejhorsi ze nic necitim je to sice brzo ale porad si rikam " miminko zije"?a rikam si uz aby miminko delalo pohyby.Jaky mate zkusenosti vy??

olinkame
12. lis 2017

@adina23
Jsem sice teprve v 9 týdnu, ale mám stejné myšlenky jako ty. Navíc, teď musím brát antibiotika, a ten strach je zřejmé dvojnásobný.

volfici
12. lis 2017

@adina23 buď v klidu, zbytečně se nestresuj. Nic tím neovlivníš, musíš mu věřit. Za chvíli tě čeká screening, tam prcka uvidíš i uslyšíš, vše bude v pořádku.

jade85
12. lis 2017

Na pohyby si ještě pár týdnů počkáš, já poprvé ucítila miminko až někdy okolo 19tt (mám placentu na přední straně, takže je to hodně tlumené), ale cca od 15tt jsem poslouchala srdíčko přes Angel Sounds, je to skvělá věc na uklidnění 🙂

adina23
autor
12. lis 2017

Na sceeningu pujdu az na 18.12 a chci se vas zeptat ? Co se tam provadi? Doufam ze mi nebudou brat plodovou vodu...a jeste chci se vas zeptat? Kdy se jde na rizikove tehote.protoze doktor mne rekl ze zamestnavatel ma pravo zajistit lehci zamestnani a nebo musim hledat jinou praci.Ja pracuju jako doplnovacka doplnuju zbozi do regalu a jsou nektere zbozi tezke a tam jsou obavy ze bych mohla potratit.Proste zkratka doktor mi zatim nechce poslat na riziko.tehotenstvi..nevim proc..

adina23
autor
12. lis 2017

@jade85 Angel sounds ? A co to je za aplikaci to se da stahnout? Neni to nejaky vir?

jade85
12. lis 2017

@adina23 není to žádná aplikace, ale malý přístroj, asi jako myš k počítači, na netu seženeš za 500-1500 cca, podle toho jestli chceš nový. Vygoogli si to 😀

slimacikmia
12. lis 2017

Ak to poviem surovo, aj keby niečo nebolo v poriadku, nikto s tým nič spraviť nemôže v tomto štádiu, ani ty nie, tak sa nestresuj. Stres je zlý. Samozrejme, že aj ja som nad tým premýšľala pri synovi, aj teraz, je to také blbé obdobie, kedy ešte necítiš pohyby a tie návštevy na gyn sú raz za 6 týždňov...a medzitým nemáš ako vedieť, čo sa v tomto brušku deje. Ešte ak ti ani nie je zle atď. Presne, o chvíľku pôjdeš na screening a tam mimčo uvidíš, ako mu je dobre a že je v poriadku, to vždy ukľudní ;) inak pohyby som pri prvom začala cítiť až niekedy v 21tt, teraz už v 17tt

adina23
autor
12. lis 2017

@jade85 Opravdu je to slyset jo no ja nevim jestli to uslysim protoze spatne slysim a nosim naslouchadlo.Kouknu se na netu..

andelka
12. lis 2017

@adina23 protože je povinnost zaměstnavatele ti dát práci kterou jako těhotná můžeš zvládat. Já taky v práci zvedám,a prostě musím v nasazení polevit a zaměstnavatel to musí pochopit.
Odběr plodové vody se dělá jen když NT screening dopadne špatně a můžeš to odmítnout. NT je jen podrobný utz.
Angel sounds je přístroj pro domácí použití, posloucháš srdíčko miminka přes bříško.

volfici
12. lis 2017

@adina23 zaměstnavatel má povinnost přeřadit tě na lehčí práci. Pokud není kam tě přeřadit, tak se jedná o překážky v práci a jsi doma za plný plat. Pro tebe je to výhodnější než neschopenka (méně peněz, omezené vycházky).
Prvosemestrální screening spočívá v tom, že ti vezmou krev a udělají ultrazvuk. Podle výsledků obojího se stanoví riziko vrozených vývojových vad. Doporučuju projet si informace tady ve wiki nebo kdekoliv na internetu, najdeš většinu toho, co potřebuješ vědět.

adina23
autor
12. lis 2017

@slimacikmia dekuji za utesovani snad to dobre dopadne a chci se vas zeptat? Na screeningu co se tam provadi?? Jinak moc se tesim az se to miminko narodi uz aby to bylo...🙂

adina23
autor
12. lis 2017

@volfici Chci se vas zeptat? Vy uz jste byla na screeningu?? Dekuji

volfici
12. lis 2017

@adina23 ano, byla

slimacikmia
12. lis 2017

Tak teraz neviem, či ste na screening objednaná, prvotrimestrálny screening má dve časti, odber krvi, ktorý sa robí v 10-11tt a ultrazvuk (usg), ten je medzi 12-14tt, objednáva sa ale celkom dopredu, nie je hradený poisťovňou, ale väčšina poisťovní má balíček pre tehotné, vtámci ktorého vám to spätne preplatia. Pri usg sa zohľadňujú výsledky krvi spolu s usg nálezom, hodnotí sa mimčo celkovo, aj detailne, srdiečko, žalúdok, ledviny, močový mechúr, ručky, nožky, prstíky, hlava, mozog, plus špeciálne parametre, ktoré sa líšia napr. u detí s Downovým syndrómom, vek a stav matky, anamnéza atď.
Ja viem, že sa tešíte, ale užívajte si aj tehotenstvo, keď sa môžete ešte vyspať, oddýchnuť si a máte čas na seba a na partnera 😉

adina23
autor
12. lis 2017

@slimacikmia a vy jste byla na screeningu ? pry se tam bere plodova voda a muze se ohrozit potratu..?

volfici
12. lis 2017

@adina23 NE, na screeningu se plodová voda nebere. Kde jsi to četla? Už jsme ti tu napsaly, jak screening probíhá, stačí si to pořádně přečíst. Jinak dobrým zdrojem informací je místní wiki, doporučuju pročíst, aby ses pořád dokola nemusela ptát na to samé

wendissek
12. lis 2017

@adina23 Nebere se tam plodová voda jen krev a pak se dělá utz podrobr vše se kontroluje a podle výsledků se pak vypočítá zda je pozitivní a nebo negativní kolik jste dle MS mel by se dělat do konce 14tt

slimacikmia
12. lis 2017

@adina23 odber plodovej vody je indikovaný, ak je podozrenie na genetickú vadu, napr. po screeningovom vyšetrení. Bezdôvodne sa plodová voda neodoberá.

slimacikmia
12. lis 2017

@adina23 čo sa týka tej práce, zamestnávateľ voči tebe nemá právo, ale povinnosť 😉 prikladám skopírovaný text, je to síce z 1999, ale čo:
Těhotné ženy nesmějí ručně zvedat a přenášet břemena těžší než 7,5 kilogramu a maximální celková hmotnost jimi zvedaných a přenášených břemen za směnu nesmí přesáhnout 2500 kilogramů. Břemena lze zvedat po dobu 10 minut a pak musí být zařazena přestávka nejméně po dobu 15 minut. Maximální vzdálenost ručně přenášených břemen o váze 7,5 kilogramu nesmí činit více než 10 metrů, o váze 5 kilogramů více než l5 metrů a o váze 2,5 kilogramu více než 20 metrů. Vzhledem k tomu, že ve svém dopisu hovoříte o zvedání a přenášení přepravek, které obvykle váží naplněné l3-l5 kilogramů, máme dojem, že zaměstnavatel skutečně porušuje platné předpisy. Proto ho požádejte, aby vám předložil k nahlédnutí vyhlášku č. 26l/l997 Sb. T ím si zároveň ověříte, zda je vůbec seznámen s platnými předpisy a zda si uvědomuje, že je porušuje. Pak ho požádejte, aby vás přeložil na takové práce, při nichž nebudete zvedat a přenášet těžké předměty. Prohlásí-li, že takové práce pro vás nemá, pak vznikne překážka v práci na jeho straně a bude povinen proplácet vám náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Podle zákoníku práce paragrafu 150 nesmějí být ženy zaměstnávány pracemi, které jsou pro ně fyzicky nepřiměřené nebo škodí jejich organismu, zejména pak těmi, které ohrožují jejich mateřské poslání. T uto obecnou formulaci pak upřesňuje vyhláška ministerstva zdravotnictví č. 261/1997 Sb. Se svou stížností se můžete obrátit na kontrolní odbor příslušného úřadu práce, který je povinen kontrolovat dodržování pracovněprávních předpisů, nebo na Český úřad bezpečnosti práce, který kontroluje dodržování bezpečnostních předpisů na pracovištích. Zjistí-li tyto orgány závady, uloží zaměstnavateli pokutu a nařídí mu odstranění závad. V tomto případě se nemusíte obávat výpovědi, protože vám jí zaměstnavatel nemůže dát až do tří let věku dítěte.

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adina23
autor
6. pro 2017

@slimacikmia Dobry den, jsem tehotna ve 14tt.Chci se vas zeptat? Ja pouzivam sprej do nosu jmenuje se Mommox 0,05 mg a jestli s tim vy mate zkusenosti.A jestli se to neposkodi miminku?? Dekuji

maii
6. pro 2017

@adina23 zeptej se toho, kdo ti ho predepsal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru