Jsou to dvojčata nebo to může byt hematom?

alexkisss
17. zář 2021

Ahoj holky ve středu sem byla na kontrole kvůli občasnému krvácení a spineni,doktor nejdřív řekl ze to vypadá na hematom ale pak řekl ze to hematom ne i ze tam vidí dva váčky takže dvojcatka ale já sem po transferu jednoho pětidenního embrya je možné ze se rozdělilo na dvě přikládán fotku

adula000
17. zář 2021

tak pokud ti to neřekl lékař, tak my asi taky ne.

marselina
17. zář 2021

@alexkisss rozdělit se mohlo, pockej na další kontrolu a uvidis jak se to bude dal vyvíjet.
Četla jsem i tvůj příspěvek ohledně vysokého hcg, ale podle toho se dvojčátka nepoznaji. Já měla taky vysoké hcg 5-6tt přes 9000, taky doktorka placla ze tam budou třeba dvě, ale nebyly.
Drzim pesticky

cekypetra
17. zář 2021

@alexkisss nejsem lekar, tudiz utz nezhodnotim. Nicmene ma svagrova byla pred 8 lety na IVF. Zavedeno 1 embrio, ktere se rozdvojilo a jsou z toho zdrava do druhe tridy chodici jednovajecna dvojcata 😀

alexkisss
autor
17. zář 2021

@cekypetra jeeeej no tak to sem na sebe opravdu zvědavá zda tam budou opravdu dvě nebo ne

hanynka1704
17. zář 2021

@alexkisss ano,mohou tam být dvě. 😁Nam se taky jedno 5denni rozdělilo na dvě. Bohužel jeden Bobík to v 8tt vzdal😪,ale myslím,že díky tomuto nečekanému rozdělení,jsme dostali dvojitou šanci a těšíme se na toho druhého bobika. ❤❤

europa00
17. zář 2021

Prosím víte někdo jk se to muze stat ze se embrio ještě rozdělí?? mi to hlava nebere..a pokud ano tak přece pouze na jednovaječná dvojčatka ne?? ale super prekvapko teda, gratuluji

hanynka1704
17. zář 2021

@europa00 myslím,že určitě na jednovacne. A jak se to může stát??😂😂, proste příroda no...ja mam k tomu dispozice,mamca je z dvojcat a u autorky nevím. V každém případě me dr.v CAR nazval přírodním ukazem,takže to asi úplně běžné není,ale stává se..

alexkisss
autor
17. zář 2021

@hanynka1704 u me v rodíne dvojčata nejsou vůbec tak sem zvědavá na další kontrolu

katule1990
17. zář 2021

@europa00 Buňky embrya se v děloze prostě dál dělí jako tomu bylo "v misce" a i po tom 5. dni se může stát, že se ještě rozdělí na embrya dvě. Z toho budou samozřejmě jednovaječná dvojčata, protože embryo bylo vloženo jedno, z jednoho vajíčka.
@alexkisss Jestli je to hematom nebo 2. embryo tady nepoznáme, to musíš nechat na doktorce. Držím palce 🙂.

hanynka1704
17. zář 2021

@alexkisss tak to jsem zvědavá,držím moc palečky ať je to jakkoliv ❤

squezy
17. zář 2021

@alexkisss Podle mě necekas jednovajecna dvojčátka. Ja si nechala zavést taky jedno 5denni embryo, které se rozdělilo a mam 2,5leta jednovajecna dvojcata. To, co máš ty na ultrazvuku vypada na hematom, nebo jednovajecna dvojcata s 2 placentama, které jsou celkem vzácné, vajicko by se muselo rozdělit max do 3 dnu. Což se v laboratoři obcas da poznat, než ho zavadi, ale taky nemusí. Tohle chce čas, ale jestli krvacis nebo spinis, bude to spis hematom. Podle hcg se dvojcata nepoznaji. Co se týče dědičnosti dvojcat, tak jednovajecna dedicna nejsou, vajicko se rozdělí náhodou, nějakou hormonalni změnou nebo prostě od začátku to vajicko ma tendenci se rozdělit. Dvojvajecna dedicna jsou, ale jen po ženské linii a říká se, že většinou ob generaci, ale to se jen říká 🙂 Upřímně, raduj se z těhotenství a jestli budou dva, o to lépe :D :D Ale ja dvojcata tedy netipuju.

alexkisss
autor
17. zář 2021

Moc všem děkuji za názory uvidíme ve středu a dam vědět zda dvě nebo hematom

hanynka1704
17. zář 2021

@squezy Měla jsem to úplně stejně...s tím,že to druhé bylo pomalejší a dlouho nebylo nic vidět. A měla jsem to takto..viz foto, každé mělo svou placentu. A rozdělit se museli už velmi brzy,5 dní po transferu jsem mela krásnou čárku .

alexkisss
autor
17. zář 2021

@hanynka1704 já mela také paty den po transferu krásnou druhou čárku no teda to vypadá ta fotka jako ta moje skoro no dam vědět sem hrozné napnuta

hanynka1704
17. zář 2021

@alexkisss no a my s tebou ✊✊✊😁,můj další průběh byl,že bublinka, která byla první vidět,kde i blikalo jako první ještě takové to primitivní ❤,tak ta nakonec od nás odešla👼 a dala možnost te druhé, zvláštní no...

alexkisss
autor
17. zář 2021

Hned jak budu vědět nápisů

squezy
18. zář 2021

@hanynka1704 S 2 placentama jednovajecna jsem ještě neviděla ❤️ Příroda to občas zaridi za nas a na druhou stranu je štěstí, že měli 2 placenty, protože když jeden bobisek odejde a jde o jednovajecne s jednou placentou, tak odejde i druhé miminko.

hanynka1704
18. zář 2021

@squezy jj jsou tři typy jedovajecnych dvojcat. Bi-Bi,Mo-Bi a Mo-no. My i vy jsme ten první typ. Nejhorší je ten Mo-no. Tam mají vše společně.

europa00
18. zář 2021

to je šílené zajímavééé..opravdu, my geneticky dvojčata nemáme, vkladat budeme určitě pouze jedno. to pak musí byt překvapení...

alexkisss
autor
18. zář 2021

@europa00 to bylo překvapení to určité jo az sem šla malem k zemi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru