Kdy je nejlepší jít na první těhotenský ultrazvuk?

mantela
22. kvě 2013

Určitě mi poradíte kdy bude nejlepší poprvé navštívit lékaře. Vím, že si mohu zavolat sestřičce a ona mi poradí,ale nechci tam jít moc brzo a nevidět srdíčko. Ráda bych tam šla až v přesný týden. Nemohu s přesností spočítat podle menstruace týden těhotenství, protože jí mám nepravidelnou (rok neberu prášky). Pokud bych tento měsíc počítala i se zpožděním tak už je to přes týden. Zase ale vím přesný den početí a to 1.5 🙂 takže by to odpovídalo, že jsem v nějakém 4. týdnu. Vyšly my už i 2 pozitivní těhotenské testy a bolí mě dost prsa ( to se mis távalo ale i ž dříve před menstruací). Je možné abych to cítila už takto brzo?
Poradíte mi holky kdy bych se měla objednat?

maximsarah
22. kvě 2013

Já bych se objednala tak na 8tt, to už by mělo být v poho i srdíčko 🙂

ufo8
22. kvě 2013

Nejdřív tak 7. týden, ideálně ten 8. dřív nemusí být nic vidět a akorát by tě to mohlo vystresovat. Objednej se tak na druhý týden v červnu. Hodně štěstí

maudn
22. kvě 2013

já byla v 5+0 a nebylo nic vidět, pak 6+5 a už jo a pak mě jdu až na screening,což mi přijde za hrozně dlouho

petrusew
22. kvě 2013

já byla v pátém týdnu, něco vidět bylo, ale doktor to zaměnil s cystou...no cista má 15měsíců🙂 Ale šla bych tak v tom 8tt, mělo by být vidět srdíčko. Ale klidně si tam zavolej a objednej se, ona tě sestřička objedná tak, aby už bylo něco vidět🙂

pistalinda35
22. kvě 2013

já srdíčko viděla v 7 tt 🙂

kettynka1234
22. kvě 2013

mě doktorka objednala na 8-9 týden ( to jde již vše pěkně vidět. Když jsem volůala na gyno, že jsem těhotná, hned mi napočítali 8mý týden a objednali.

duracell79
22. kvě 2013

Já se objednala hned po pozitiv. testu. Chtěla jsem mít jistotu, že je tam kde má a né mimo 🙂. Byla jsem cca 5tt a objednala mě za 14 dní a už bylo srdíčko 🙂. Hodně štěstí!! 🙂 😵

mercedesse
22. kvě 2013

Ideálně 7-8tt

zvalentova
22. kvě 2013

objednat se ze dne na den je spíš přání, realita bývá jinde. Moje MUDra dává termíny za 2-3 týdny, takže to stejně vyšlo na cca 8-9 tt 😉

ivca_doubek
22. kvě 2013

Já šla na kontrolu s oběma klukama hned po pozitivním testu (jestli je vše v pořádku a tam kde má), a pak mě Dr. objednávala na 8-9tt na srdíčko, aby bylo už opravdu vidět.
(ale naše doktorka objednává hned, v pondělí volám a objedná mě na úterý)

andelka
22. kvě 2013

V prvním těhu jsem tam aktivně naklusala v 5+0 (začátek 6týdne) a byla vidět jen dutinka. Podruhé jsem rovnou volala později a objednala se na začátek 9týdne, srdíčko bilo a dostala jsem už i průkazku. 🙂 Ten 8tt bych to viděla tak akorát.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru