Můžu kečup v těhotenství?

petulkanono
23. srp 2017

Ahoj maminky, mam dotaz. Jsem v 11.tydnu a zajimalo by me jestli se muze kecup? Ptam se jen pro to, ze jsem nekde zahlidla par nazoru, ze obsahuje neco skodliveho, tak nevim, jestli se to treba tyka listerie nebo salmonely. Vim, ze vseho s mirou, ale jen nahodou, jestli jste o tom neco neslysely. Dekuji za odpoved na takovy stupidni dotaz 🙂

eli_luc
23. srp 2017

@petulkanono ahoj, kup si kvalitní kečup např. Kand ve skle, ja ho jedla první tři měsíce s těstovinami a úplně v klidu, kdybys brala všechno vážne tak si nestrčíš do pusy ani zeleninu protože je plná pesticidů 🙂

malinkaelinka
23. srp 2017

V nekvalitních lacinych kečupech mohou být používaná shnila rajčata s obsahem plísní, v kvalitním kečupu by nic takového být nemělo... jistotou je pak domácí kečup...

mrskato
23. srp 2017

no tak to je mazec

stuplakova
23. srp 2017

Hlavně to moc nepřeháněj nebo se z toho zblázníš 🙂. Já nepoužívám kečup vůbec, ale jen rajský protlak, když jsem přecházela z kečupu na protlak, tak mi trvalo než jsem si zvykla na jinou chuť nekořeněnou, ale šlo to rychle 🙂 Nejlepší je kečup kupovat ve skle. Ten v plastu má více konzervantů, protože plast nejde zahřát na takovou teplotu jako sklo.

amazonka.k
23. srp 2017

Jen si užívejte, že máte čas na tyhle starosti 😀 Pak budete ráda, když budete mít čas shltnout cokoliv včetně kečupu 😀 Mimochodem, kečpu můžete opravdu bez omezení, jestli Vás to tak trápí 🙂

renca1978
23. srp 2017

Driv se jedlo vsechno a taky se rodili deti...Dnes se ze vseho dela veda..
Achjooo....

luckylee
23. srp 2017

Opravdu jedine a co bych byla opatrna jsou syrove vejce a syrove maso.Ostatni bych dala pozor jak je to uchovane (napriklad majonezovy salat v teple atd)

bonavoxa
23. srp 2017

@petulkanono V prvním těhotenství jsem také řešila úplné detaily. Měla jsem čas sjíždět internet😂 Teď jsem těhotná podruhé a neřeším. Dávám si akorát pozor na úpravu masa a vajec. Takže například nic z toho si nedávám v restauraci. Při prvním jsem neměla ani zmrzlinu nebo plesnivý sýr, teď ano.
Ke kečupu, snažím se ho nejíst, ,, normálně" kupovaný je plný cukru. Takže nejlépe domácí, dá se koupit i ve zdravých využívách, je dobrý, akorát trochu kyselejši...Nebo kečup přes fitness stránky.
Nedávno jsem viděla, že holka měla v albu kečup, který je bez cukru a dá se sehnat v běžném obchodě, akorát si nemůžu vzpomenout na značku. Snad mě někdo doplní...

pavlinar
23. srp 2017

A víš co, já jsem dnes měla chuť na těstoviny s kečupem a se sýrem. A taky mi tak prolétlo hlavou, jestli se kečup jako může :D takže chápu. A nedala jsem si je, pač máme doma jen ostrý a ten já nerada. Takže pro mě dobrý tip, že to je ok 🙂 nejsi sama bláznivka 🙂)

zelvista
24. srp 2017

Kecup ti opravdu neublizi!Uzivej si tehotenstvi bez zbytecnych starosti😉 Ja osobne nejedla jen syrove maso a syrova vejce.Jinak vse,i kousek nivy do zapecenych palacinek se spenatem jsem si dala,za coz me hystericke tehotne kamaradky malem ukamenovaly 🙂 Vseho s mirou a hlavne klid!!Preju ti krasne tehotenstvi!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru