Kouření, jak může ovlivnit rané těhotenství?

mooncicak
21. čer 2014

Ahojky. Jsem silná kuřačka a jak jsem se dozvěděla o těhu, přešla jsem na Slimky a snažím se, co nejménně kouřit (i tak to dá CCA minimálně 7 cigaret za den. Jak to může ovlivnit těhu? Může dojit i k potratu?:o

dora13
21. čer 2014

@mooncicak Nejen k potratu. K predcasnemu porodu, spatnemu vyzivovani placenty a tedy i plodu, nizka porodni hmotnost, dale riziko astmatu a jinych potizi u miminka, zvysene riziko SIDS a ADHD. Myslim, ze nic, o co by kdokoliv stal.

onelove
21. čer 2014

No nevim o kolik jsou slimky lepsi nez normalni cigara...ale je dobre, ze jsi to alespon omezila, znam par zenskejch, co kourily v tehotenstvi a deti maj dikybohu zdravy...ale pro mimco to nebezpecny je... a myslim, ze kdyby se miminku kvuli tomu neco stalo, vycitala by sis to po zbytek zivota :/ skrz placentu se k nemu hned dostane jak nikotin, tak treba i oxid uhelnatej a prckovi se nedostava dostatek zivin a kysliku, ktery tolik potrebuje pro spravnej vyvoj...ja kdyz jsem zjistila, ze jsem v tom, tak jsem hned z minuty na minutu prestala (a to jsem kourila krabku denne a jeste tezky) protoze preci nebudu ohrozovat zdravi svyho nenarozenyho ditete..takze prestat jde i kdyz je to nekdy tezky🙂 ale samozrejme rozhodnuti je na tobe, preju hodne sil 🙂

vercas01
21. čer 2014

Kouřila jsem hodně opravdu mi nedělalo problém dát si krabičku těžkejch za den... jakmile jsem měla pozitivní těhu test tak jsem si od té doby nezapálila... JDE TO, jen se musí chtít... manžel kouří, ale za tu dobu mi to začalo tak staršně smrdět že opravdu nemám chuť .... jinak rizika už tady asi všechny napsaný byla...ale kdyžtak mrkni ještě sem : http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/koureni-v-... ... mám kamarádku která je teď myslím v 19tt, kouří, má leidenskou mutaci. stejně prstě jde a zapálí si, jenže ona vůbec přestat nechce, nemá potřebu... já bych jí to nejradši urazila z tlamy. jen se prostě musí chtít, děláš to kvůli dítěti ne kvuli sobě...

toga25
21. čer 2014

Já sice nejsem kuřačka ani sem nikdy nebyla, ale pokud jsi silný kuřák, tak myslím že je dobré, že se snažíš to omezit a uvědomuješ si škodlivost kouření, ale zase pozor na to. Myslím, že silná kuřačka by zase neměla úplně přestat s kouřením když zjistí že je těhotná. Omezit to ano, ale úplně s tím seknout ze dne na den... nevím. Ono to tělo už je tím nikotinem nasaturované a je na to zvyklé. Nejlepší bude, když se na to zeptáš přímo doktora. Není za co se stydět ani proč se bát se mu svěřit a určitě ti správně poradí 🙂

artee01
22. čer 2014

Mě osobně pí. doktorka řekla nepřestávat, než být v nervech ze si "nesmis" zapalit je lepsi si zapálit, ale samozrejme omezit. Stejne kuracka i kdyz hned prestane ma to v tele a bude mit cele tehotenstvi... telo se cisti 5-7 let nebo kolik rikaji. Sestrenice taky kourila omezene a cele tehu a vse v poradku ma krasnou zdravou holcicku, je to taky asi hodne individualni, samozrejme to nechci nijak omlouvat, ja taky postupne prestala.

bambulal1
22. čer 2014

Ja sem taky kourila skoro 11let a krabku denne ale akonahle se ukazal pozi.test tak sem si uz jevzala do pusy.Ono to jde zvladnut jenom treba chtit.Taky mi lekarka radila at postupne omezuju ale ja sem se rozhodla prestat hned.Jinak sem pripad co sem 1dite potratila nevim jestki kvuli cigaretam ale stalo se to a neni to prijemne vtedy sem taky jen omezila cigar.ale v13tt zistili,ze se plod nevyvija jak by mal a byla sem o 3tyd.pozadu.Tedkom mam krasneho skoro uz 7mes.syna a na cig.nemam ani chut.

pampalin
22. čer 2014

Hm, tak bráchova přítelkyně teda kouří úplně normálně, vůbec to neomezila. Když jí s tím cigárem vidím, je mi zle! Já teda nekouřím a chápu, že je lepší kouření dost stáhnout, pokud to nejde úplně. Ale zas na druhou stranu tady holky píšou, že to jde, takže pokud já bych kouřila a zjistila, že jsem těhu, pokusila bych se přestat úplně.

pt1981
22. čer 2014

@mooncicak ty jo, neriskuj.... Já jsem taky kouřila krabičku denně a jak jsem otěhotněla, tak už jsem si cígo nevzala do pusy... Neděláš to pro sebe, ale pro miminko. Právě v ranném těhotenství je to nejhorší, protože miminko se vyvíjí.... Kamarádka ale kouřila celé těhotenství, kolem 5ti cigaret denně a tento týden porodila krásnou a zdravou holčičku... Z mýho pohledu bych to ale neriskovala, chceš si jednou vyčítat, že mimčo nemuselo mít tu a tu vadu, kdybys bývala nekouřila...? Jak říkám, sama jsem byla kuřačka a nebudu lhát, jazyk mi lítá chutí doteď... U nás totiž kouří jak manžel, tak tcháni, kteří bydlí o patro níž... Všichni sice kouří na balkóně, ale láká mě to, nebudu lhát... Možná někdy začnu, ale v době těhotenství a kojení si to nedovolím... Jak říkám, nejde přece o mě!!!!! Držím ti moc pěsti!!!

mooncicak
autor
22. čer 2014

@pt1981 Ano, je fakt. Nebudu už kouřit vůbec, ale je mi jasný, že mi nezbydou žádné nehty. 😀 Vím, že to je pro mímouše a ne pro mě. Máte tady pravdu, nemá to cennu... 🙂 U nás taky přítel kouří a hodně. 😀 Takže taky mi "chutě" nepřejdou nejspíš jen tak. 😅

pt1981
22. čer 2014

@mooncicak bude to dobrý, chce to pevnou vůli!!! Nehty dorostou 🙂. Já jsem ze začátku hodně žvýkala žvýkačky, ale pak se mi dost pokazily zuby, tak ani to žvýkání už nemám 😀. Ale co, zvládneme to! Jsme přece silné ženské!!!

p3tulkaa
22. čer 2014

Já tedy kouření v těhotenství odsuzuji, nevím, jestli si to plánovala, nebo ne, ale já co začala plánovat, tak jsem přestala ze dne na den ... bylo to hodně těžké, protože jsem těhotná nebyla a je to jen o vůli ... ale prostě nechtěla jsem se dočkat situace kdy kouřím a pak zjistím, že v sobě nosím miminko. Podotýkám, že jsem kouřila krabku denně, v hospodě nebylo problém vykouřit i 3 .... úplně mě iritují řeči typu, nesmím přestat hned, ale pomalu ... ale to je na každé z nás, jaké si to udělá 🙂

mooncicak
autor
22. čer 2014

@pt1981 to je pravda :-P já teď jen doufám, že vše bude tak, jak má být 😖 Mám příliš moc strach ze všech těch možností, jako je mimoděložní těhotenství, apod.... Hlavně, když jsem četla, že třeba "U žen - kuřaček je zvýšené riziko na mimoděložní těhotenství.", tak pak člověk nemá být v nejistotě... 😔

mooncicak
autor
22. čer 2014

@p3tulkaa Já právě nevěděla ani, jestli je to lepší přestat hned, nebo pomaleji, ale jak tak čtu, tak přestat ze dne na den ničemu neuškodí. 🙂

p3tulkaa
22. čer 2014

@mooncicak rozhodně si myslím, že uškodí to kouření 🙂 mám kamarádku, ta kouří slimky, jednou jsme to porovnávaly, zas takový rozdíl tam nebyl - teda kouřila jsem lehký malbora, u těžkých nevím jaký rozdíl je 🙂

mooncicak
autor
22. čer 2014

@p3tulkaa to určitě áno 🙂 No jo, kdyby člověk nebyl debil, tak by ani nikdy nezačínal, že... 😀

p3tulkaa
22. čer 2014

@mooncicak jo no to mi povídej 😀 já byla tak blbá, že jsem začala ve svých 20ti! kvůli příteli, protože kouřil, tak mi to vadilo, že jsem začala taky 😀 trvalo mi dalších 8 let dokopat se k tomu, abych přestala 🙂)) a když si spočítám ty vyhozené peníze - jelikož jsem kouřila ty nejdražší - tak mi je do breku 😀

pt1981
22. čer 2014

@mooncicak nooo, v nejistotě a strachu budeš celé těhotenství... Vidím to sama na sobě... Bohužel mám všemožné komplikace už od začátku, ale stále věřím a doufám, že malou donosím až do konce a bude zdravá. První UZ, kde vidíš, jak se miminko hýbe, mává ručenkama, noženkama..., první poslech jeho srdíčka... Takových pár krásných věcí a vše zlé je zapomenuto. Snaž se myslet pozitivně a půjde to líp. Já jsem teda životem ofackovaný pesimista, ale aspoň těm druhým přeju, ať si těhotenství užívají a nestresují se 🙂

mooncicak
autor
22. čer 2014

@p3tulkaa to je jasný, no Pak si člověk spočítá, kolik do takový pitomosti naházel a zbil by sám sebe. 😀 Já začala ve 13-ti a je mi 20, no...

mooncicak
autor
22. čer 2014

@pt1981 Ou, tak to moc přeju, aby to proběhlo do konce už jen v dobrém. 😲 🙂 Kolikátý jsi měsíc? 🙂

p3tulkaa
22. čer 2014

@mooncicak přesně tak 🙂 tak to máš nejvyšší čas 🙂 u nás je to teda vidět, manžel přestal taky kouřit, i když mi to zase utratíme za něco jiného, ale mám aspoň podporu i v něm 🙂

pt1981
22. čer 2014

@mooncicak za týden začínám osmý, tak už to vypadá nadějně 🙂. TP mám 26. srpna, tak snad nebude horké léto 🙂

dotinka
22. čer 2014

Pokud jsi silna kuracka je hloupost okamzite prestat...uskodis vsemu daleko vic...(potvrzeno od nekolika lekaru-gynekologu) ale urcite to hodne omezovat a pocet co nejvic snizovat pokud mozno do uplneho prestani. Tim ze telu snizujes davky nikotinu dochazi k lepsi regeneraci nez kdybys to najednou utla a tyrala se myslenkama ze zrovna ted mas chut a nemuzes...u prvniho tehu jsem kourila a pomalu prestavala....pak ja blbka zase kourit zacala a ted u druheho tehu jsem prestala okamzite a to proto ze jsem mela tehotenske nevolnosti takze cigareta neprichazela v uvahu....po dvou mesicich bez cigarety jsem zjistila ze vlastne uz kourit nepotrebuju....

davidjitka
22. čer 2014

Taky jsem přestala hned, jak jsem zjistila těhu. Myslím, že je blbost když se říká, že by silné kuřačky neměly přestávat, že to miminku škodí. Tam spíš škodí pak ta psychika než nedostatek nikotinu a všeho ostatního. A pokud si to ženská přebere, tak že je to pro její mimi to nejlepší, tak to zvládn 🙂. Přeju ti, aby jsi to zvládla ať se rozhodneš jakkoliv 🙂

alishka111
22. čer 2014

@mooncicak Holka přestaň co nejdřív. Mě to trvalo tak deset dní od pozitivního testu,než jsem přestala úplně. Kolikrát bych si pak nakopala, že jsem nebyla silnější! V tomhle období se mimo jiné zakládá kardiovaskulární systém a cigára můžou způsobit vážné srdeční vady (mimo pozdější nedostatečné výživy, nízké váhy, atd...) Nepřála bych ti, čím jsem si prošla když nás od 14. tt strašili srdeční vadou. Ten pocit, že jsem to možná zavinila já svoj slabostí!!! U nás už to teď (22 tt) naštěstí vypadá opravdu růžově, ale tak jistotu stejně máš až když se mimčo narodí... Neriskuj zbytečně, už tak jsou to nervy ;)

lubinkova
22. čer 2014

Taky si myslim, ze je blbost, ze by se nemelo prestat uplne. Sama jsem se s tim nazorem setkala pouze z ust kuracek ('ale doktor mi rikal...'). Ve vsech clancich ctu, ze se ma prestat uplne. Pani doktorka Kralikova, ktera se intenzivne venuje problematice koureni, se proti temto siricim se informacim snazi bojovat. Problem je, ze jeste v padesatych letech bylo koureni moderni, o skodlivosti se nemluvilo. Pak se zacaly objevovat nove a nove poznatky...no a v jednu dobu se opravdu prestat kourit ze dne na den nedoporucovalo. Dnes uz se vi, ze kazda jedna cigareta zpusobu ohromne zuzeni cev, ktera privadi k plodu kyslik...(hodne zjednodusene se da rict, ze pri kazdem poptahnuti se plod pridusuje..). Jenze ne vsichni doktori to vi (prece jen to neni jejich obor...zkoumani ucinku cigaret je pro jine doktory celozivotni prace..). Tady je treba pekny rozhovor o moznych nasledcich http://www.forumzdravi.cz/gynekologie/tehotenst...
Ja sama si myslim, ze pokud nekomu nejde prestat, muze se obratit na odbornika, jsou na to ruzna centra.
A k tomu, jak je tezke prestat- (skoro se mi to sem nechce psat, nekdo to pak bude pouzivat jako vymluvu, proc kouri...ale..)- taky jsem se ucila, ze cast populace ma v mozku takove receptory, diky nimz prave vznika ta silna zavislost, se kterou je opravdu tezke bojovat...druha cast populace tyhle receptory nema, takovi kuraci si reknou, ze konci s kourenim- a je to pro ne nesrovnatelne lehci, protoze nikdy nemeli vypestovanou tu zavislost takovou.... (To jen, jak se lide hadaji, ze 'ja taky prestal, ty muzes taky, jinak jsi slaboch!'...coz tak nejde prave rict...nicmene ta polovina, co to ma tezsi, musi projevit zajem...musi chtit, pripadne navstivit odbornika-treba tu MUDr. Kralikovou... 🙂 )

whitelilith
22. čer 2014

Kouřila jsem skoro krabičku denně-teda většinou mentolky... v těhotenství jsem během prvního měsíce vykouřila tak krabičku a pak už si nezapálila. Nejvíc mě nakopla kamarádka, která když čekala dvojčata, tak si zapálila asi 5x-vždy v nějaké "nasranosti na svět" a popisovala, jak ke konci cítila, jak se holky v břiše mrví-jak je tím dusí. Po tomto jsem si řekla, že mi to za to nestojí. Přítel taky kouří. Zkoušel se mnou přestat, ale vydržel to sotva měsíc.

maia74
22. čer 2014

@artee01 to řekl kamarádce doktor taky. Že když přestane a bude mít absťák, tak je to pro mimi mnohem větší stres, než když si zapálí 1-2 denně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru