Křeče střev a žaludku ve 4tt. Je to normální?

janab78
27. lis 2008

Ahojte. Už asi 14 dní mám silné křeče v břiše, ne v podbřišku, ale nad pupíkem. Jakoby střevní křeče spojené se žaludečními. Předevčírem jsem si udělala testík, a jsem těhotná, takže ty bolesti mi začali asi hned po oplodnění, jelikož jsem ve 4tt. Mám strach, že to není normální. Křeče přicházejí hlavně po jídle a jsou dost intenzivní. Navíc mám břicho jako balón, jak jsem nafouklá. Měla jste to nějaká taky?Díky za rady.

petreva
27. lis 2008

Ahoj Jani, nevím, jestli ti poradím...asi nemám stejnou lokalizaci bolesti, ale problém se střevy mám už léta a teď těhotenstvím se to dost zvýraznilo ☹ Mě se osvědčilo (ne že bych pak neměla potíže, ale je to snesitelnější) vařit si fenyklový čaj nebo čaj pro kojící matky od Megafytu. Je tam spousta bylinek na uvolnění hladkého svalstva a i na podporu trávení. Vařím si ho k hlavním jídlům a i večer, když mi není dobře. Ptala jsem se v lékárně a může se neomezeně a neva, že ještě nekojíme, není to na podporu tvorby mléka,ale na eliminaci plynů pro miminko 😉 taky mi radili vzít si s jídlem Espumisan, ale mě to moc nepomáhá. Včera jsem objevila nový "rozpouštěč" plynů, jmenuje se Noball. Na počátku těhu je bohužel normální, že je všechno nějak převrácené na ruby...určitě se ti to upraví, zejm. jestli jsi tím netrpěla před tím...
Tak se drž a hodně štěstíčka do začátku.

hrusti
27. lis 2008

A zvracis nebo je ti spatne? Ja osobne bych asi skocila k praktikovi, ten zaludek je docela blby, minuly rok jsem se kvuli tomu taky natrapila a ty krece muzou byt klidne i zaludecni vredy 😒 Nechci se strasit. U tehotenstvi mne prvni mesice bolelo brisko jako pred menstruaci a to je smerem dolu od pupiku u vajecniku 😀

janab78
autor
27. lis 2008

Petreva-ten čaj zkusím a snad mi zabere. Pěkně mi to štve. Břicho mám i bolavé, když na něj zalačím rukou.

Hrusti- nezvracím, jinak špatně mi není.
Ach jo. Nechci ještě jít na gyndu, protože tam stejně nic neuvidí. Kéž by to přestalo.

petreva
27. lis 2008

Jani, zkus. Moc dobře znám, jak umí potrápit střeva, plyny a špatné trávení ☹ taky si někdy dávám teplý obklad na to místo, kde to nejvíc bolí, teplo taky uvolňuje křeče 😉 ale jen tak aby ti to bylo příjemný. Prava, že na gyn by zatím toho moc nezjistili. Všichni mě ujišťovali, že moje trávení nijak neohrožuje miminko, to si prý udělá místo vždycky. Tak to je pravda, když se mi nafoukne břicho, přesně jak říkáš ty, je tak napumpovaný...tak jsem jak o měsíc těhotnější 🙂 bude lépe, určitě, vydrž. Ale kdyby ti bylo hodně ouvej, tak někam zajdi, jo?

hrusti
27. lis 2008

petreva, to ja presne taky vim, jak potrapi zaludek a streva. bohuzel ted v tehotenstvi mne to docela trapi, zezacatku nevolnosti a ted dost velke nadymani a obcas krece. ty teple obkladky pomahaji, hlavne v noci, kdyz mne poli brisko, jj, to je osvedcene. fenyklovy caj je taky dobry, ale mne ted moc nechutna, takze ho nepiju.

petreva
27. lis 2008

Hrusti, taky mi fenykl moc nejede, ještě ho střídám s mátou 😉 a víš co je bezva za obklad? Koupila jsem si v lékárně takový ten gel co se ochladí nebo zahřeje, vydrží to mnohem déle než nahřátý ručník 😉 . Manžel mi ho vždycky večer nahřeje a donese do postýlky, je to moje jediný sluníčko 😉
Tak ať je nám co nejlépe ☹

janab78
autor
27. lis 2008

petreva- kdy ti zacaly podobné potíže? Lepší se ti to, čím víc jsi těhotná?
Já se střevy normálně problémy mám taky(záněty), ale teď bych měla být v pořádku, tak mě to zaskočilo.Křeče jsem nikdy neměla.

petreva
27. lis 2008

Jani, už léta se léčím na gastroenterologii ☹ Na začátku těhu jsem měla nepříjemnou zácpu, nějak jsem to zvládala pomocí Lactulozy...kolem 12tt se to trochu zlepšilo a chodila jsem denně, tak ani plyny nebyli tak bolestivý a teď asi 14dní je to zase horší. Plyny mám pořád, ale na začátku a teď je to bolestivé...až jsem minulý pátek skončila na pohotovosti, bolelo mě tak ukrutně břicho, že jsem se bála, jestli to není něco víc, protože to nešlo rozmasírovat ani to nepolevovalo...prý je podezření na slepé střevo, ale na operaci to není, tak jsem doma...já si ale myslím, že jsou to ty moje potíže, protože se to horší jídlem...no uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Možná být tebou tak bych, v případě trvání potíží, zašla na gastro nebo kam chodíš se střevama, třeba je nějaká možnost jak ti ulevit 😉

janab78
autor
27. lis 2008

Zkusím čaj a malé porce jídla. 😉 Snad to budeme mít obě brzy dobré. 🙂

petreva
27. lis 2008

Nejlepší řešení 😉

nicol2010
27. zář 2011

ahoj holky, bohužes se přidávám do řad trpících.... jsem v 14tt a od 8tt jsem začala mít křeče , ktereé se teď zhoršují. Dnes už mám za sebou asi 5 koliku. Nevím jak si ulevit, ať sním cokoli , bolesti jsou stále. Piji fenyklový čaj, jím švestky, chodím na procházky, ale už to nějak nezvládám ... a to ani psychicky. Byla jsem dnes u gynekologa, který mě posílá na gastro sono . nevim ani jestli tu je nejake reseni nebo jestli se to proste bude muset do porodu vydrzet .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru