Pokud žena prodělá zamlklý potrat, začne krvácet?

vera20
17. říj 2017

Ahoj holky, zajímá mě jedna věc, pokud těhotná prodělá zamlklý potrat a neví o tom, začne krvácet?

linee
17. říj 2017

@vera20 nemusi hned, nekdy o tom ani nevi. Casto az po nejake dobe se s tim telo vyporada samo a neuchyceny plod se snazi vypudit (samovolny potrat). Ale zavisi to od hrozne moc faktoru, a take, zda se nejedna o anembryomolu (roste jenom vacek, ale embryo neni) a ve kterem tt k zamlklemu potratu dojde. Naopak, krvaceni na zacatku tehu nemusi bezpodminecne znamenat, ze se jedna o zamlkle tehotenstvi.
Mas pocit, ze u tebe neco neni v poradku?

smudlinka24
17. říj 2017

Nemusi, nepoznas to.

vera20
autor
17. říj 2017

@linee ne zatím ne, ale byla jsem na kontrole minulý týden což byl začátek 6tt a na další jdu až za 4 týdny a právě mě zajímá zda by se plod nevyvíjel už teď jestli bych třeba do další kontroly začala krvácet. Mám jen z těchto věcí strach

dolezalovalucie
17. říj 2017

@vera20 V některých případech ne,já musela na revizi a to sme čekali 4týdny jestli to neodejde samo

linee
17. říj 2017

@vera20 muzes krvacet a nemusi jit o zamlkle tehu.Muzes mit zamlkle tehu a nemusis mit zadne priznaky.Bohuzel s jistotou to vis jenom podle utz a hladiny hcg.
Chapu,ze mas z techto veci strach,ale takto na zacatku nelze nic ovlivnit.Zkus se trochu uklidnit,necist tolik neg.veci a verit sobe i miminku🙂

nikyselen
17. říj 2017

Ja kdyz mela zamlkle 9tt tak me pobolivalo bricho a vecer jsem zacla spinit, pri prohlidce na pohotovosti zjistili,ze plod je jiz cca 10 dni mrtvy kde jsem jim to pri vysetreni teda fest zaspinila..ale presto musela na cisteni..
Jeste si vzpominam a spojuji to s tim,ze me uz par dni pred tim vystrelovalo do krize (kolem ledvin) a dost to bolelo..

jezz1e
18. říj 2017

Já měla ZT dvakrát (7 a 9 tt), jednou jsem to tušila spíš podle toho, že mě přešly těhotenské příznaky, podruhé jsem to nepoznala vůbec. V obou případech to UTZ odhalil zhruba týden po zastavení vývoje. Poprvé jsem za další dva dny začala krvácet (ale stejně jsem musela na revizi), podruhé jsem šla na revizi hned.
Takže myslím že ne, nemáš moc šanci to poznat podle nějakých příznaků a může trvat dlouho, než tělo plod vypudí. Takže se tím netrap a prostě věř, že to u tebe stejně jako u tisíců jiných dobře dopadne.

hance89
23. říj 2017

Já prodělala taky zamlklý potrat a nepoznala jsem vůbec nic, zjistili to až na kontrole. První kontrola byla myslím v 5.tydnu a další až v 11. Týdnu a tam mi bylo zdeleno, že plod se zřejmě přestal vyvíjet právě v tom 5.nebo 6. Týdnu. Takže mě hned poslali do nemocnice na revizi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru