Krvácení po vyšetření 6tt

inessa26
30. zář 2018

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, jestli se některé z vás náhodou nestalo něco podobného:
Jsem v 6tt, gynekolog mi před 5 dny potvrdil těhotenství s tím, že ještě není vidět srdeční akce a mám přijít za 14 dní na kontrolu.
Včera ráno jsem zjistila, že mám růžový výtok. Šla jsem si okamžitě lehnout a čekala, co bude dál. Na pár hodin to ustalo, ale pak se spustilo nanovo, tak jsem se raději vydala do nemocnice na pohotovost. Přece jen byla sobota odpoledne a do pondělí daleko.
V nemocnici mě vyšetřoval mladý doktor, který se teprve učil a neměl žádné zkušenosti. Dělal mi vnitřní vyšetření (to i trochu bolelo) a ultrazvuk, který mu trval snad 10 min, bylo mi to dost nepříjemné. Dohlížela na něho zkušenější doktorka (ale taky mladá holka, tak něco trochu přes 30). Diagnoza hrozící potrat, viděli to samé co můj doktor před těmi 5 dny, dostala jsem Utrogestan a poslali mě domů. Problém je v tom, že sotva jsem přišla domů, začala jsem krvácet (čerstvá červená krev). Nebylo to moc jako při MS, ale docela dost na to, aby mě to vyděsilo. Přestalo to až dnes ráno a zatím dobrý, ale ležím a snažím se nevstávat, pokud to není nutné.
Jen teď nevím, co si počít. Mohlo to být krvácení vyloženě po vyšetření z překrvenosti orgánů, z čípku apod.? Nebo se mohlo něco stát tím vyšetřením nezkušeného doktora? Jsem z toho nešťastná, celou noc jsem kvůli tomu nespala a vyčítala jsem si, že jsem do toho špitálu vůbec šla... Prosím, stalo se vám to některé, že byste měly krvácení vyloženě z vyšetření a miminku to neublížilo? Upřímně, znovu se mi tam už nechce, i když mi řekli, že kdybych se rozkrvácela, mám přijít...
Moc děkuji za případné rady a omlouvám se za dlouhý dotaz.
Inka

michaela_2
2. říj 2018

@inessa26 nemusíš jen ležet. Je hrozné to tak říct, ale pokud se těhotenství nemá uchytit, tak potratíš i v posteli, tak to prostě je. To že někdo se bojí dojít i do krámku s peněženkou a mobilem, je už trošku psycho. Nechci být hnusná, ale potraty v prvních týdnech fakt nesouvisí s běžným fungováním, ale s tím, jak se těhotenství uchytí, jestli tělo vylučuje poškozený zárodek apod.

Teď vidím konec - mrzí mě to ☹ a moc držím palce, ať brzy čekáte zdravé miminko!

astyna88
2. říj 2018

Já budu asi hnusná, ale buď ráda, že to zaniklo tak brzo. Kdyby nebyly testy a uzv, ani to nevíš, měla bys jen opožděnou ms. Moje ségra si "užila" potrat ve 20.tt, to byl tenkrát masakr, udržovali jí to od de facto začátku, protože to bylo vymodlené mimo za 7 let snažení a stejně to nedopadlo. A to ležela v nemocnici, nohy nahoře a trvalý dohled. Dle pitvy byl ovšem plod neschopný života. ona ta příroda ví, co dělá, jen my ji často házíme klacky pod nohy a pak se divíme.

2hanah
2. říj 2018

@inessa26 ale já třeba krvácela dvakrát, pokaždé z hematomu, poprvé od 6.tt, v 10.tt se miminko přestalo vyvíjet, ale ten hematom s tím nesouvisel, dostala jsem od dětí hnusnou virózu právě v tom 6.týdnu. A podruhé jsem se dokonce vzbudila doslova v kaluži čerstvé krve, krvácela jsem hodně masivně od 9.tt až do 12., s mimčem jsem se už loučila, protože ze mě padaly i kusy sražené krve (omlouvám se za popis) a mám doma čtyřměsíčního chlapečka, někdy to krvácení nemusí nic znamenat. Držím moc pěsti!

merope
2. říj 2018

@inessa26 Předpokládám, že odpověď zní ano, ale raději se zeptám - jsi sledovaná na imunologii? Já měla zvýšené (tuším) NK buňky (taky autoimunita, při dalším vyšetření ne, beru z toho, že problém je prostě na podzim, kdy jsem skoro permanentně aspoň trošku nachlazená a IVF pak směřovala do léta) a doktorka mi na to dala Metypred, že se bere několik týdnů před pokusem (nesmí se brát dlouhodobě), jiné holky mají tuším Prednison. Já ho dokonce brala i před inseminací - to by ti mohlo pomoci, pokud máte někde poblíž CAR. Klíčem inseminace je, že se časuje přesně k ovulaci a není to takový záhul na tělo jako kupa hormonů při IVF. A možná by ti potom dali i Estrofen (zlepšuje sliznici, lepší hnízdění). Doktoři teď umí kupu kouzel - samozřejmě, že občas to nejde ani s tím, ale dá se aspoň ptát. Někde se inseminace platí (IUI), někde jsou zdarma na pojišťovnu, klidně případně napiš. Držím pěsti.

vineta
2. říj 2018

@inessa26 To je mít líto, jak to dopadlo. Ale pokud máš autoimunitni onemocnění, může to mít vliv i na donošení dítěte, určite bych to být tebou řešila s lékaři před dalším pokusem.. drzim palce 🍀

inessa26
autor
3. říj 2018

Holky, na imunologii sledovaná nejsem, protože se mi to projevuje dlouhodobě jen atrofií štítné žlázy, tedy jsem kontrolovaná na endokrinologii. Ty ostatní epizody byly vždy nárazové a doktoři to nedávají vše dohromady, ale vše to byly autoimunitní věci, např. kopřivka (ne z jídla). Díky za tip, imunologii zkusím navštívit. Jinak o onemocnění štítné žlázy lékaři samozřejmě všichni vědí.

inessa26
autor
3. říj 2018

@astyna88 Ale vůbec to není hnusné, říkáš to tak, jak to je, snažím se to také tak brát. Určitě jsem v mnohem lepší situaci než holky, u kterých plodu přestalo bít srdce ve 13tt apod., to už musí být hrozný nápor na nervy. A i větší zásah potom do těla...
Zítra mě to čeká, jsem trochu nervózní, ale pustí mě pak hned domů, tak snad nebudou komplikace a dám o sobě vědět.

merope
3. říj 2018

@inessa26 Skoro mi jako ideál přijde zkusit se nacpat do nějakého centra asistované reprodukce, kde bude fajn doktor/ka a pošle tě na všechna vyšetření. Tu imunologii umí některé CAR už taky (jde jen o vyšetření krve). A doktoři v CAR to umí poskládat dohromady. Budu držet pěstičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru