Krvácení v 1. trimestru

ruzichlad
20. bře 2018

Dobrý den milé maminky prosím vás chtěla bych poradit jsem v 5 +2 týden těhotenství a v sobotu jsem začala lehce špinit jen narůžovělí hlen.v neděli se objevila i čerstvá krev jen trochu.na nic jsem nečekala a jela do nemocnice pan doktor řekl že je vše v pořádku že se to může stát poslal mě domů že to chce klid k tomu mi přidal magneB6 a ascorutyn.krvacim pořád je to jako menstruace ale slabší mám mít strach já se bojím.

malazrzka
20. bře 2018

A bolí tě břicho u toho? já bych šla raději asi ještě k doktorovi. Nechci nijak strašit, ale já začala krvácet, když přestalo bít srdíčko a potrácela jsem. Samozřejmě můžeš tam mít nějaký hematom nebo něco, ale pro klid bych si raději vážně zašla k lékaři. 😕😉

sheala
20. bře 2018

taky jsem tím prošla, ale po ascorutinu byl hned klid. Doktorka řekla, že mi praskla nějaká žilka. Jestli to pokračuje, radši zase někam zajdi. Hodně štěstí!

ruzichlad
autor
20. bře 2018

Já byla v neděli na pohotovosti a vše je prý v pořádku. V pondělí u své doktorky a ta mi řekla že srdeční ozvy tam jsou a že je to bez hematomu tak mi dala k těm lékům z pohotovosti ještě utrogestan že bych měla přestat krvácet ale je to pořád stejné je to jako menstruace sem tam mě bolí podbřišek a záda tak jako když je období menstruace ale jinak mi nic není jen ta krev

ruzichlad
autor
20. bře 2018

Ascorutyn mám a k tomu ještě magne b6 a utrogestan ale krvácím pořád sice je krev jen na papíru ale objeví se i krvavi hlen a prý to chce klid jinak se cítím dobře ale ten strach já už doma dvě děti mám ale u nich bylo vše v pohodě

lobella
20. bře 2018

@ruzichlad jestli mas leky, tak dodrzuj klid a nenamahej se... Bohuzel se vic delat neda, bud je vse ooravdu v poradku a to krvaceni bud ustane nebo tomu badit nebude a pokud je neco spatne, stane se to i pres leky a klid.... Odpocivej a ver malemu, ze to zvladnete, hodne stesti🙂

ruzichlad
autor
20. bře 2018

Moc děkuju za podporu já už doma dvě zdravé děti mám a u nich jsem se z ničím takovim nesetkala tak se bojím ale jsem smířená i s tím že to nezvladneme.ale naděje umírá poslední léky beru a odpočívám tak budeme věřit ☺

malazrzka
20. bře 2018

@ruzichlad Tak jestli ti včera doktorka řekla, že to je v pořádku, tak buď v klidu, odpočívej, hlavně se snažit nestresovat, i když je to těžké a věř, že to mrňousek zvládne 😉 🙂 držím pěstičky 🍀

ruzichlad
autor
20. bře 2018

Moc děkuju 😊☺

newwi
20. bře 2018

Bud v klidu a odpocivej... taky jsem krvacela-mela jsem strach hlavne proto,ze jsem pred tim spadla i s konem... ale vse bylo v poradku!Drzim palce!

liska1812
20. bře 2018

Dobrý den, prošla jsem si něčím podobným v 7.týdnu.Brzy ráno jsem začala krvácet jako při menstruaci. Samozřejmě panika okamžitě a jeli jsme s manželem na pohotovost. Po ultrazvuku mi řekli, že je to jen podrážděný děložní čípek a asi na něm praskla žilka.Dali mi ascorutin a jeli jsme domů.Jenže krvácení vůbec nepřestávalo, volala jsem svojí gynekoložce a že se mam ihned dostavit.Objevila mi hematom v děloze, dala neschopenku a předepsala utrogestan.Ještě mě strašily, že hematom je větší než plod a je možnost, když se utrhne, že vezme plod sebou.Tak jsem mohla cca 10 dní jen ležet s nohama nahoře, max.si zajít na záchod.Prostě přísný klidový režim (manžel se vzorně staral).Ani na chvíli jsem si nepřipouštěla, že by se malému mohlo něco stát.Asi po těch 10 dnech jsem si na záchodě všimla takového krvavého "cucku", který vyšel ven a od té doby bylo vše v pořádku.Takže krvácení v těhotenství nemusí mít fatální následky, máme zdravého syna ☺

karuna44
20. bře 2018

Já jsem si tím taky prošla. Byla jsem v 7 týdnu, začla jsem špinit, potom krvácet, hned jela do nemocnice, kde si me nechali, následujicí dny jsem začla krvácet víc a za pár dní jsem potratila. Teď u dalšího těhotenství jsem začla také špinit asi ve 13tt, dostala jsem Ascorutin a Utrogestan, nějakou injekci, vše naštestí zabralo, tak ťukám, že zatím je vše v pořádku. Hodně polehávej, odpočívej. Moc držím palce, aby bylo vše ok 🙂

priefi
20. bře 2018

Ja taky zacala spinit, ale na rozdil od Tebe na utz dr.mimi jeste nevidela. Ja o toho mrnouska prisla, ale u Tebe to je hodne nadejne, protoze tam bylo videt a dokonce i srdicko. Drzim pesti.

ruzichlad
autor
20. bře 2018

Holky moc děkuju já právě nechci plášti a bát se ale je to vymodlene miminko snaha rok a teď když už konečně tak tohle já se celkově cítím dobře jen na to že mě bolí záda a podbřišek tak jako u menstruace chvilku víc chvilku míň a ta krev jednou skoro nic a pak sem tam krvavé hleny tak jen ležím a beru léky v pondělí du na kontrolu tak budem doufat že bude vše ok

snezenka123
20. bře 2018

@ruzichlad ahoj, naprosto ti rozumím...já jsem začala slabě krvácet už týden před termínem ms..a slabě jsem krvácela celý ten týden...a v den termínu ms //. dle dr jsem nasadila utrogestan, pár dní na to jela na krev, jestli roste jak má a od té doby co jsem nasadila utrogestan, tak po pár dnech to přešlo na špinení občasné,ale spíš světle růžové, nebo krvavý výtok..v sobotu jsem dokonce začala slabě krvácet a taky se smířila, že je zřejmě po všem☹ale ustalo to tuk tuk tuk a od té doby zase jen občasné špinění hnědorůžové, růžové..břicho mě bolí asi jako i tebe, na ms, i kříže, někdy je to víc někdy míň..na dnes jsem 5+3tt a na kontrolní utz jdu ve čtvrtek..a bojím se, v lednu jsem o miminko přišla☹

priefi
20. bře 2018

@snezenka123 a to bude 1.utz? Anebo uz tehu bylo utz.potvrzene?

snezenka123
20. bře 2018

@priefi z krve..v 4+2 124 HCG a 4+4 391,2..na utz v den, kdy mi bral tu druhou krev (4+4)ještě nebylo nic vidět..což bývá až od minimálně 1000 jednotek, na utz něco vidět. a já si myslím, že jse i otěhu až někdy 19dc takže to je ještě i kousek mladší o pár dní než podle tabulek

priefi
21. bře 2018

@snezenka123 hcg roste hezky, tak snad i na kontrole se uz prcek ukaze 😊 prvni spineni mohlo byt hnizdeni a pak zbytkova ms. Drzim pesti, at to dopadne dobre.

snezenka123
21. bře 2018

@priefi mockrát děkuji...právě minule při anembryomole rostlo špatně...v 5+6 měla 16 000 a dva dny na to v 6+1 24 000, a plod stále nikde...takže to bylo špatný, že ani to hcg se nezdvojnásobovala, jak by mělo:-/správně jsem měla mít aspoň 32 000...a bylo to špatný☹takže se teď uklidňuji, že hcg vyrostlo trojnásobně obden🙂 a snad bude všechno ok

priefi
21. bře 2018

@snezenka123 bude 😊 ver prckovi a prcek to zvladne 😊

2hanah
21. bře 2018

@ruzichlad Nebojte se ničeho a klid! Já se vzbudila v 9.týdnu doslova v kaluži krve, krvácela jsem hodně celé 4 týdny, byl to hematom, který musí sám odkrvácet, miminko bylo v pořádku, už jsem v šestém měsíci.

snezenka123
21. bře 2018

@priefi věřím mu, celou dobu❤

ruzichlad
autor
21. bře 2018

Holky moc děkuju ale mi to nezvládli včera mě muž odvezl do nemocnice a bylo pozdě 😢tak snad příště ale musím to brát pozitivně asi to tak mělo být.a vám holky přejí hodně štěstí ať je vše v pořádku 😊

2hanah
21. bře 2018

@ruzichlad To mě hrozně mrzí 😢 přesně tak, držte se, ono to vyjde, důležité je, že vůbec můžete otěhotnět.

priefi
21. bře 2018

@ruzichlad To je mi moc lito

snezenka123
22. bře 2018

@ruzichlad mtzí mě to...přeji hodně sil a štěstí do budoucna❤

baruda
24. črc 2018

třeba mi tu holky ještě poradíte a možná i uklidníte......ve čtvrtek jsem byla u doktora, bohužel jsem přišla brzo, tak na UT ještě nic vidět nebylo, včera (pondělí) už byl vidět jen gestační váček 4,7mm. To jsem měla být 5+3 (odp 5+2), jenže večer jsme šli na procházku, vraceli jsme se docela svižně do krpálu. Ráno jsem trochu víc tmavě špinila. Takhle víc to bylo jen ráno a teď už nic......občas mám malinké špinění, ale je to vidět jen na papíře. v podbřišku jako při MS mě bolí skoro každý den, někdy víc, někdy míň, někdy vůbec.....K doktoru jdu ve čtvrtek.......nebo myslíte, že mam jít dřív? bude hrát ten den nějakou roli? předem díky 🙂

mamamtbo
24. črc 2018

Ahoj! Bud anebo..prni trimestr je hold takovej..Tak zatim nic neplanuj a drz se!

nela987
11. říj 2020

Chci se zeptám sem 7 týden těhotná 1trimestr dnes odpoledne jsem začala krvácet není to nic špatného? Moc se bojím sem těhotná poprvé

marta_kovar
11. říj 2020

@nela987 Krvácíš červenou krví a nebo spíš špiníš? Může to znamenat potrat a nebo taky ne. 🤷🏽‍♀️ Ty první týdny jsou buď a nebo. Snad bude všechno ok ale víc ti řekne tvůj lékař.

priefi
11. říj 2020

@nela987 těžko říci, doporučuji zajít na gyndu. Udělají utz a budou moudřejší. Může se jednat o hematom, který je pak důležité sledovat a případně dat podpůrnou léčbu, může to být vcestná placenta, může to být tím, že jsou hodně prokrvené porodní cesty a rupla jen nějaká cévky, může to být zbytková ms. Avšak může to být i začínající potrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru