Krvácení v 6+7tt, je to běžné?

halbar
13. únor 2014

Prosím o radu, v úterý 11. jsem byla na konrole, 6+6tt, prcek má 0,83cm, vše v pořádku. Včera jsem se vrátila domů z práce kolem 20h, šla jsem na WC a najednou všude krev. Ne žádné špinění, ale jasně rudá krev. Takže jsem hned jela na pohotovost, kde jsem naštěstí nečekala a vzali mě hned. Doktor mi sdělil "že to je přeci normální", že se v těhotenství krvácí, poučil mě, dal mi poslechnout srdíčko prcka a jela jsem domů. Hrozně mě to vyděsilo. Máte s tím také nějaké zkušenosti? Ať v tom nejsem sama? Bojím se teďka i pohnout na židli, aby se něco nestalo...

scheetje
13. únor 2014

Normalni to v 1. trimestru teda neni. Okamzite jedte ke svemu gynekologovi, nechte si predepsat Utrogestan a Ascorutin na podporu delozni steny a udrzeni tehotenstvi a dokud spineni neskonci, klidovy rezim. Nechci strasit, sama jsem si tim prosla a vim, co to je za nervy. Ale vyse zminene pomohlo.

mysplys
13. únor 2014

mě to moc normální nepřijde ☹ já v těhu špinila a byl z toho hematom a pracovní neschopnost ...tím tě nechci strašit, jela bych pro jistotu ještě ke svému gynekologovi, budeš klidnější a hlavně ti případně kdyžtak něco na krvácení dá - ascorutin, případně utrogestan ...buď opatrná, nemusí to nic znamenat, ale krvácení v těhotenství bych opravdu nepodceňovala....což mě tím spíš vyjádření dr. na pohotovosti šokuje ...držím palečky 😉

janina24
13. únor 2014

Normální krvácení jasně rudou krví mi opravdu nepřijde, jelikož jsem takto právě spontánně potratila. Nechci tě tím nijak děsit, ale pokud ti mohu trochu poradit. Vyvaruj se velké námaze, žádné zvedání těžkých břemen, spíš si dej klidový režim, nohy nahoru a odpočívej. V nemocnici mi tenkrát nasadili nějaké léky na zastavení krvácení. Určitě bych zašla být tebou za svým doktorem, aby ti také něco nedoporučil. Ale hlavně klid a všechno bude v pořádku. Držím palce.

nelina_
13. únor 2014

Newvím, jestli dobře počítám, ale nemáte teď termín, kdy by byla druhá vynechaná menstruace? Já to totiž měla u každého těhu a tročku se jako ještě perou hormony, než tělu úplně dojde těhotenství a chce to v tomto období hodně klidu, hlavně nic nezvedat a žádný stres. držím palce.

klaire22
13. únor 2014

jasně červená krev mi teda normální nepřijde. Neřeknu špinění, to je vcelku běžné a opravdu to kolikrát neznamená žádný problém, ale jasně červená krev - jak píšou holky - objednala bych se ke svému gynekologovi a okamžitě to řešila. Lepší být lehce paranoidní, než přijít o miminko!!!!

terim
13. únor 2014

Prosím tě co je to za debila? To teda nechápu, já jsem teď v 6tém týdnu, minulý týden jsem začala ,,jenom"špinit a hned mi Dr. nasadil Utroš, i když říkal, že je to z čípku a ne z dělohy, ale i tak mi ho dal a jsem na neschopence a musím mít totálně klidový režim!! Včera jsem začala zase a o dost víc, jela jsem na pohotovost a tam mi připsali jen ten Ascorutin a musím brát toho Utrogestanu víc a kdyby mi šlo špinění do červena(pže.ho mám spíš do hněda)tak okamžitě do špítálu a zůstat tam. Jasně červená krev nikdy nevěstí nic dobrýho! To bych teda pana doktora chtěla vidět a nechat se od něj taky poučit a pak ho pěkně někam poslat. Ve svým zájmu a hlavně v zájmu toho miminka jdi co nejrychleji k někomu jinýmu, i kdyby to měla být pohotovost ve 3 ráno, nemáš na co čekat!

rasha
14. únor 2014

Já měla krvácení takhle brzy u obou těhu,v prvním to byla taky jasně červená krev,dr.mě poslala hned do nemocnice s potratem,protože neměla v ordinaci ultrazvuk,ale miminko bylo zcela v pořádku 😉 a v druhém těhu jsem krvácela moc,ale tmavší,hnědou krví a to byl prasklý hematom.Taky jsem brala spoustu léků proti krvácení a obě holky jsem donosila 😉

markkitka
21. únor 2014

ahoj ja jsem v5tt uz dva dny jsem spinela a sla jsem vcera na gyndu a nasadila mi utrogestan a dnes uz jsem krvacela tak m i jeste dala pamba na zastaveni krvaceni plod je zatim v poradku ale mem strasni strach zazila jste uz nekdy tohle diky za reakce

lutu11
14. bře 2014

Krvaceni v tehotenstvi je patologie. Neni to normalni stav. Zdrava tehotna zena by nemela krvacet. Duvod krvaceni muze byt ruzny. Od praskle zilky az po potrat.

ligeja
14. bře 2014

mysplys ahoj. Jak jsi dopadla? Sem na tom stejně, mám hematom, neschopenku a za 14 dní jdu na kontrolu. 3x denně beru Utrogestan. Bylo mi řečeno, že se uvidí, jestli se hematom vstřebá, nebo jestli poroste apod. Jsem cca v 8t, srdíčko už nám buší a doktorka řekla, že mimi zatím žije (tím ZATÍM mě docela rozhodila, ale asi nechce dávat falešné naděje, kdyby náhodou...). Doufám, že za 14dní bude vše ok a budu moc nastoupit do práce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru