Krvácení v 7. týdnu těhotenství. Stává se to?

zuziik
8. čer 2007

Ahoj všechny maminky i nemaminky. Jsem v 7 týdnu těhotenství a doposud probíhalo vše v pořádku. Dnes jsem ale začala mít velice slabě zakrvacený výtok. Jsem z toho trochu vyděšená. Stává se to nebo to neni normnální. Děkuji za reakce.

nikollita
9. bře 2012

@majka1976 ve 14.týdnu? To je strašné, tak to budu moc držet palečky, aby to tentokrát dobře dopadlo. Já jsem krvácela ve 12 týdnu a myslela jsem, že je konec 🤐 ale mimčo bylo docela v pohodě a nikdo neví, proč k tomu došlo. Napsali mi magnezko, utrogestan, ale krvácení samo velice rychle přešlo a ťuk ťuk zatím se nevrátilo.

vecernice
9. bře 2012

@majka1976 ahoj, muzu te potesit, ja krvacela od asi 7tt do 20tt s prestavkami, a kluci jsou poradni rostaci a jak se maji k svetu. hematom je krevni srazenina, ktera se pomalu cisti, a jak to odchazi, tak clovek krvaci a pak spini. ja mela klid na luzku, dokonce 4 tydny hsopitalizace, dostala jsem to samy co ty 🙂 ja mela zas tohle tehu po zamlklem v 8tt revize, takze tusim, jak se citis. opravdu se setri, pokud mozno lez, ja prolozela tehu asi do toho 18tt, ale stoji to za to! budu drzet palce, at vse dobre dopadne. kdyby cokoliv, tak klidne napis 🙂

majka1976
10. bře 2012

Holky, děkuji za povzbuzení 🙂 Ležím a modlím se, aby to všechno dobře dopadlo.

svoba
11. bře 2012

@zuziik je to běžné. zajdi za gynekologem. mně okamžitě zabral utrogestan. a ležet a ležet ... hodně štěstí!

salomee
11. bře 2012

Tak běžným bych to rozhodně nenazvala, ale když se budeš držet pokynů doktora a brát léky, určitě to dobře dopadne....jenom to čekání je dlouhé....a věřím, že bys chtěla být o pár týdnů dál....ten pocit znám moc dobře

svoba
11. bře 2012

běžným to nazvala gynekoložka. stačí si tady pročíst diskuze. je to časté. v odborných knihách je to vysvětleno ...

ivapo
6. čer 2012

ahoj...to same se mi dnes stalo...jsem vystrasena a nemuzu spat,,dnes jsem byla na ultrazvuku a srdicko bije...tak se setrim..

papuchalk
6. čer 2012

@ivapo Ahoj, neboj se! V jakém jsi týdnu? Co říkal dr.? Já teď v druhém těhotenství měla od začátku hematomy, potom jsem byla v nemocnici s hrozícím potratem (středně těžké krvácení - krev ze mě doslova crčela ☹ ), potom mi zase krvácely hematomy asi 14 dní. Skončilo to až teď v 18tt a zatím je klid (konečně). V nemocnici jsem měla kapačky a jinak potom na doma léky Pambu, Estrofem, Utrogestan, Ascorutin. Hodně doktorů mi radilo dělat si citronádu nebo jíst kiwi (zkrátka hodně vitaminu C, že to pomáhá líp než léky). Drž se a zkus se šetřit (mně to moc nešlo, máme prtě, ale snažila jsem se).

ivapo
6. čer 2012

ahoj jsem 6+4

ivapo
6. čer 2012

@papuchalk no takže po vsech tech procedurach si ted v pohode jak chapu cekas to v rijnu,?

ivapo
6. čer 2012

@papuchalk no to si si teda prožila krusne chvile...mam lezet ....chodila jsem presto do prace i když mam rizikovy..ja blbka sem to podcenila...doktor videl zdravy pld se srdickem....pred tydnem sem totiž ležela tyden v nemocnici s podezrenim na mimodeložni tehotenstvi a to se vyloucilo...mela jsem vysoke hcg na brzke tehotenstvi bylo 63OO a normalne je do 1000.a nevideli nic v deloze a dnes už jo...

papuchalk
7. čer 2012

@ivapo Záleží, jakou máš práci. Já měla obě riziková a do práce jsem chodila taky, ale já sedím na zadku a nic netahám, tak to nebylo tak zlé, naopak jsem se aspoň netýrala psychicky. Teď teda s druhým jsem doma, protože jsem na RD, ale to vydá víc, než za práci. Ano, teď už je to v pohodě, ale byly to nervy. To krvácení se může stávat až do 16 - 20 tt, potom už by nemělo. Hlavně, že dr. vidí srdíčko, to je prima. Snaž se šetřit, ono o moc víc dělat nemůžeš, je to v rukou přírody. A jaké bylo to krvácení? Ze začátku to může být způsobené hnízděním, to by nebylo tak zlé, ne? 😉

linda81
7. čer 2012

@ivapo ahoj ...prezivam presne to iste.....najprv testy pozitivne, ale na sone nic nebolo vidno.....tak , ze mozno mimomaternicove, HCG ale stupalo, v piatok som bezala do nemocnice, lebo som zacala krvacat , no a konecne bolo vidno gestacny vak v maternici, ale aj hematom.....vcera zasa krvacanie, a hematom obrovsky, len babu zacal bit srdiecko uz ....tak stresy , ci sa udrzi...drzim palce a vela sil zelam..

dasa24
7. čer 2012

ahoj holky,
bude to dobry, drzim vam palecky.🙂
ja zacala hodne krvacet ve 12+1, pricina krvaceni se nezjistila, vse ok.2 dny jsem krvacela, pak 3 tydny spinila, v nemocnici jsem lezela tyden. Dr. mi rikali ze se hodne stava krvaceni do 12tt. Zbytek tehotenstvi ok, zas tolik jsem se nesetrila, ani to neslo s 2 letym prckem🙂

Drzim vam palce, bude to ok

ivapo
11. čer 2012

@dasa24
@linda81
@papuchalk krvacela jsem jen trochu... Ted chvíli spinim a chvíli klid... Nervy to jsou to Jo.. Držíme se!! A dik

macawild
6. zář 2012

Ahoj, zjusim obnovit tuhle diskuzi 🙂
jsem v 6+0 a pred třemi dny jsem krvacela, hned vyplašená běžela k Mudr a skončila s neschopenkou a Utrogestanem. Krvácení přešlo po cca dvou hodinách a teď tři dny střídavě špiním. Včera se začalo objevovat cosi tvarohovitého - myslíte, že to může být z toho Utrogestanu (zavádím ho do pochvy)? Máte s tím někdo zkušenosti?
A myslíte si, že má cenu brát ascorutin v 1. trimestru preventivně (obecně se mi snadno dělají modřiny a tak).
Díky za jakoukoliv reakci 😉

surri
23. zář 2012

Ahoj, chci se zeptat... Beru antikoncepci Belara. 21d+1t
Minuly týden (streda)jsem dostala nějakou žaludeční chřipku (zvracení,točení hlavy atd..)
A tento týden uz třetí den krvacim a mam bolesti v podbrisku, ale menstruační cyklus se ma dostavit během 14 dni..
Včera jsem šla na pohotovost kde mi udelali test - negativni. A na ultrazvukové nebylo ňic vidět.
Paní doktorka mi řekla ze je mozné ze jsme zapadla nejspíš v tydnu kdy jsem měla žaludeční chřipku (tzn ze moje antikoncepce nebyla funkcni??....)
Ale ze to ještě z moci nejde poznat.. Je tohle všechno mozné ?? Jsem z toho úplne zmatená ☹ ☹ ☹

1512
24. říj 2012

@mayerka
ahojkymám stejný případ a taky jsem z toho nervozní. já začala nejdříve slabě špinit a krvácet v neděli (po pohlavní styku)tak jsem rychle letela v pondělí k dr. tam mi řekl že to nevypadá dobře a předepsal mi utrogestan 2-0-2. dnes je středa a krvácím čím dál víc jasně červenou krví....mám strach z nejhoršího na kontrolu jdu v pátek. jsem v cca 6 týdnu

rosemary1
24. říj 2012

Jasně červena krev není dobré znamení... Ja zacala sppinit v 7 tt a byl mi objeven hematom. Musela jsem do nemocnice, kam bych i radila ihned zajet, patek muze byt pozde... u me to v nemocnici zastavili a jsem na rizikovem tehotenstvi...i

kkklarka
31. říj 2012

Také jsem krvácela, trochu větší špinění, okamžitě jsem se s přítelem sebrala a jela do nemocnice, kde mě vyšetřili a vše bylo ok,tak snad bude i nadále 🙂

kikitka
7. lis 2012

ahojky holkyv čřera mi to vrtalo hlavou proč po menstruaci trošku krvacim dnes sem si dělala test a višel mi pozitivní jenže mně trapi neš sem to zjistila že trošku krvacím sou trošku červene kdýž nic nedělam tak to je v pohodě aji kdýž se du vičurat tak se utčřu do papiru a nic tam neni tak nevim jestli uš to mit nebudu nebo jo mam se o miminko obavat test mi ukazal že sem těhotna ale u doktorky sem ještě nebyla tam pujdu aš v pondělí moc děkuji za odpověd.

ivcik83
26. lis 2012

Ahojky i já velice krvácela bylo to v 6+2 tt! Jeli jsme na pohotovost a vše v pořádku.V děloze mezi miminkama se mi udělat hematom a ten mi praskl.Na druhý den jen špinění a pak už nic 🙂 Snad to tak bude i nadále. Jsem tet v 8tt . tak ťuk ťuk

besita
26. lis 2012

Mně se to taky stalo minulou sobotu, to jsem byla 7+6 tt, bylo v době "menstruace", takže prý se to stává, protože to tělo pořád jede své cykly, i když je těhotné 🙂 tak věřím, že to je v pořádku, na kontrolu jdu až příští úterý. Vzhledem k tomu, že to bylo jen hnědé špinění cca 2 hodky a pak nic, jsem s tím nikam nešla, ale strach jsem měla pořádný!!! 😲

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katiik
23. led 2013

Tyjo, teĎ jste mě pěkně vyděsily, někdy během sedmého týdne jsem taky slabě krvácela a od té doby jen občas špiním, gynekolog mi k tomu moc neřekl, jen že mám mít klid, pokud budu krvácet ať si koupím ascorutin, a že když je to tmavé špinění, tak se nic neděje a že tam mám vidět nějaký hematom, kromě špinění to asi dva dny byly i tmavé sraženiny krve nebo co to je. Myslíte si, že je velká pravděpodobnost potratu?

luckap91
23. led 2013

@katiik
Ahojda.. já jsem v 6. tt začala nejprve slabě krvácet ve výtoku, druhý den krvácení přesně jako u ms + sraženiny krve a při čůrání jsem uplně cejtila, jak krev ze mě vytýká.. další den se to uklidnilo a došla jsem si k doktorce. Odebrala mi krev, hcg vyšlo pozitivní a už mi vlastně sdělila, že spíš to vidí tak, že se plod dál vyvíjet nebude, byť mi málem nevypsala žádanku na revizi.. to byl pro mě šok, moc jsem ji nebyla vděčná za takový zprávy, když hcg vyšlo dobře. Další dny jsem odpočívala a ve čtvrtek jsem byla na kontrole. V děloze viděla ten váček, potvrdila mi teda, že se jedná o těhotenství a že je možný to krvácení vysvětlit tím, že tam byla dvě vajíčka a to jedno prostě odešlo v podobě krvi. No.. a v pondělí jdu na kontrolu a oznámí mi, že se jednalo o potrat, že v děloze nic nevidí... Takže takovýhle zkušenosti s krvácením... ale když Ti řekli, že tam máš hematom, pak se ty sraženiny a špinění vysvětluje 🙂 .. to je určitě dobrý, jen z Tebe prostě vychází ty sraženiny z hematomu 😉 .. přeju hodně štěstí a věřím, že to potrat není a nebude 🙂

katiik
23. led 2013

@luckap91 Díky moc 🙂 já jsem pak začla brát ještě ten ascorutin, tak možná i to pak pomohlo a tak za týden se mám stavit na gyndu zase, tak mi snad řekne víc, pak už jsem za ním nešla anechtěla jsem to moc řešit, protože by s tím stejně nic neudělal, tak jsem se snažila být v klidu a nic nedělat a odpočívat. A můžu se ještě zeptat, když jsi potratila, tak za jak dlouho ti tak odešly těhotenský příznaky jako je nevolnost apod..?

luckap91
23. led 2013

...neměla jsem žádný nevolnosti :/ .. to mě minulo a nebo se to ještě nerozjelo.. 😉 Ale začínala jsem mít větší prsa a citlivější na dotek... Taky jsem byla dost unavená a teď se mi teda nestává, že bych si dala odpoledne šlofíka.. 🙂 .. takže příznaky odešly .. tak asi během tří dnů.. (po kontrole ve čtvrtek, kdy se to zdálo být "v pořádku") ... no.. takže tak 🙂

luckap91
23. led 2013

@katiik
Ale... štěstí v neštěstí... tělo si s tím poradilo samo, dostatečně se vyčistilo, tak snad ani nebudu muset na vyčištění - přesně se dozvím zítra... To bychom nemuseli tak dlouho čekat... Počkala bych na pár ms a pak hurá do toho! .. 😀 nevzdáváme to.. i když je to pár dní, co se to stalo... 😒 .. holky na diskuzích mi řekly, že to je jak dobře pohnojený trávník... 😀 ..

katiik
23. led 2013

@luckap91 Díky 🙂 tak aspoň, že snad nebudeš muset na to vyčištění🙂 Tak ti přeju, ať vám to příště vyjde už 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru