Krvácení v 7. týdnu těhotenství. Stává se to?

zuziik
8. čer 2007

Ahoj všechny maminky i nemaminky. Jsem v 7 týdnu těhotenství a doposud probíhalo vše v pořádku. Dnes jsem ale začala mít velice slabě zakrvacený výtok. Jsem z toho trochu vyděšená. Stává se to nebo to neni normnální. Děkuji za reakce.

kacka79
8. čer 2007

Ahojky, mě říkala na začátku moje gyn že je to normální, ale já bych stejně radši šla na kontrolu. Stalo se mi to ve 12tt a hned jsem tam běžela - vše bylo OK, držím palečky

zuzkaex
8. čer 2007

Ahojky, já jsem v 11tt a včera jsem začala silně krvácet. Hned jsem šla na kotrolu. Mimčo je v pořádku, ale já mám ležet a být v klidu. určitě nic nezanedbej...

andilek
8. čer 2007

Ahojky, určitě běž okamžitě k doktorce, nemusí to být nic vážného, ale taky jo. Já jsem začala špinit kolem 6 tt a přestalo to asi kolem 10 tt. Kámoška má s tím problémy a je teď v 19 tt, ne a ne se toho zbavit.

mayerka
29. zář 2010

ahoj, obnovuji toto téma, ač nerada... ☹ Jsem v 11tt. Před 14 dny jsem začala slabě špinit, nejdřív jsem to neřešila, bylo to tmavěhnědé.. Nakonec jsem se v pátek odhodlala a zašla k dr. na kontrolu. Prý je dítě v pořádku, srdce bije, placenta se neodlučuje. Večer po kontrole jsem ale začala krvácet - čerstvá světlá krev. V neděli ze mě začaly padat i malý cucky, tak jsem mazala do nemocnice. Taky prý dítě v pořádku, dostala jsem Duphaston (2xdenně) a Ascorutin (3x 2denně), klidový režim. Do zprávy mi doktor napsal Vysoce rizikové, ohrožené těhotenství. Už je středa a pořád žádné zlepšení, a to vážně jen ležím.. Bohužel příští týden už bude muset manžel do práce a já mám doma 2letýho prcka, tak vůbec nevím, jak to tu budem zvládat. Máte někdo podobnou zkušenost, kdy bych mohla očekávat zlepšení? Díky!

kocourka170
30. zář 2010

Já jsem takhle krvácela před 14 dni. Teď by měla být podle poslední mentstruace v 11tt. Krvácela jsem asi 9 dní, kdy asi prvních 5 dnů šly ze mně i cucky. V nemocnici mi nenašli z čeho bych krvácela. K doktorovi jdu ale až zítra, tak uvidím, jak to vypadá. Ale cítím se jinak dobře. Taky jsem dostala Ascorutin.

mayerka
30. zář 2010

Díky. Buď tak hodná, dej vědět, jak jsi u doktora dopadla. Bolí tě břicho? Mne jako při menstruaci..

kocourka170
30. zář 2010

v bříšku mě občas trochu píchne, asi jak roste děloha a bolí mě strašně stydká kost, ale jen když se pohnu trošku jinak a hlavně ráno. já blbec jsem si dneska dělala těhu test a vyšel mi negativní. tak jsem se lekla. 🙂

mayerka
30. zář 2010

negativní? 😨 kocourko, dtžim palce ať je vše OK!!!

kocourka170
30. zář 2010

jj byl negativní, ale když jsem si měřila BT, tak ji mám pořád 37,5 a mám to tak už celou dobu co jsem těhotná.

kacci
1. říj 2010

Ahoj holky, já jsem otěhotněla po IVF, dvojčata, první krvácení v 5tt, za 14 dní znova a znova, prokrvácela jsem se prakticky až do 37tt. Nejdřív to byl prý hematom, pak se nevědělo, pak nízko nasedající placenta, pak křehký čípek...prostě x příčin, miminka byla vždycky v pořádku. Pokud krvácení není příliš silné a neprovází ho velké bolesti břicha, tak bych to neřešila. Volně prodejný je Ascorutin, který stahuje cévky, které jsou v těhu hodně překrvené a špinění často způsobují.
Nejhorší období jsem měla od 29tt, kdy se mi 4x stalo, že jsem v noci vstala (paradoxně to bylo vždycky z pátku na sobotu kolem jedné - druhé hodiny v noci), šla čůrat, umývala si ruce v umyvadle, najednou hrozný pocit, vylétla ze mě kaluž krve..poprvé jsem byla šílená strachy, podruhé a potřetí jsme sice do porodnice jeli (vždycky mě tam týden nechali na pozorování), počtvrté jsem už ani nikam nejela a šla spát🙂))). Bylo to způsobeno tím, jak se placenta posouvala nahoru. Nikdy bych nevěřila, že takové kvantum krve může být "normální".
Teď jsem aktuálně v 11tt a epizodu krvácení mám už taky za sebou, nikde u lékaře jsem nebyla, jdu až na řádnou kontrolu a věřím, že je vše ok.

martja007
1. říj 2010

Ahojky, ja jsem v 8 tydnu, uz pre 3 tydny me boli bricho jak pri menses, od minuleho tydne spinim. Byla jsem na pohotovosti 3 x, jen mi vzali krev na Hcg, a rekli, ze nevi, z jeho by to mohlo byt. Tohle pondeli jsem byla na vnitrnim Uzt a mimco tam bylo a srdce taky bilo. No a vcera, jsem pokazdem curani na toaletaku nasla jasne cervenou kapku krve. Pozdeji na toaletaku byli takove zvlastni kousicky sedohnede, jako snad husty hlen.. a porad me boli podbrisek, myslela jsem, ze mam ledvinovou infekci (uz jsem mela 3x v minulosti a podobne priznaky a ted moc nepiji pac je mi ze vseho blbe) ale moc je negativni s troskou bilkoviny.. tak nevim co delat. Ziji v UK a tady je zdravotnictvi horor..

mayerka
1. říj 2010

@kocourka170 ahoj, jak jsi dopadla u doktora? Myslím na tebe a držím nám oběma palce

mayerka
1. říj 2010

@martja007 taky držím palce... O zdravotnictví v UK jsem už přečetla hodně - hrůza.. 😠 Jinak u mě zatím žádný zlepšení..

kocourka170
2. říj 2010

miminko odešlo z krvácením, takže nastane další snažilkování. ale vzhledem k tomu, že nás tohle těhu celkem zaskočilo, tak ani nějak netruchlíme. 🙂

mayerka
2. říj 2010

@kocourka170 to je mi líto... Jinak u mě pořád to samé.. ☹

lucka_1983
8. říj 2011

Ahoj holky, končím 8 tt a pořád krvácím, už si opravdu začínám dělat starosti. Začalo to jako že menstruace, to že jsem těhotná vím asi necelý 3 týdny, jenže to krvácení pořád ne a ne přestat. Doktor mi předepsal ascorutin ale je to takový jako že nic, nic a pak jeden den krev a pak zase třeba 2-3 dny nic a pak zase z ničeho nic krev, jednou míň, podruhé víc..... mám strach bude to můj první potomek..... máte některá podobné zkušenosti, nevím, doktor číkal že mimí je v pořádku ale já fakt nevím.....

usounek25
9. říj 2011

@lucka_1983 ahoj, měla jsem podobné problémy, až na to, že jsem teda nekrvácela jako ty, ale jen špinila. Na začátku těhu mi byla zjištěna cysta a dr. se vyjádřil, že to bude tím. Předepsal mi Utrogestan. Jenže potom se to upravilo třeba na 3 dny a pak to začlo zase nanovo. Při další návštěvě mi dělal další ultrazvuk a zjistil, že mám nízko položenou placentu, takže k cystě se přidalo ještě tohle. Taky mě řekl, že bohužel některý ženský mají tu dělohu dráždivější a tím jak jsi těhotná a děloha je pořádně prokrvená, tak se některým stává, že jim prostě praskne nějaká žilka a způsobuje špinění. Takže já toho měla víc dohromady. Napsal mi taky Ascorutin, který asi po třech dnech užívání zabral a pak už se naštěstí nic neobjevilo. Musím to teda zaťukat. Tak doufám, že ti to dobře dopadne, šetři se a odpočívej 😉

helcas
9. říj 2011

ahoj, já u druhého těhotenství taky špinila - začalo to v den, kdy měla přijít menstruace - ta nepřišla, ale místo ní dlouhé špinění, snad měsíc, pár dní jsem i krvácela a v krvi, která ze mě šla, byly i velké cucky bílého a průhledného hlenu..myslela jsem, že jsem potratila a běžela jsem k dr....ta mi nechala udělat odběr znovu na hcg, uz, vše bylo ok a napsala mi utrogestan...pak se to srovnalo

lucka_1983
10. říj 2011

@helcas ahoj holky, tak jsem nakonec o mimí přišla 😢 😢 😢 😢 😢

helcas
10. říj 2011

@lucka_1983 to je mi moc líto :/

dasa24
10. říj 2011

Lucko, to je mi mooooc moooc lito ☹

veroussek
10. říj 2011

Ahoj, taky mám svoji zkušenost s krvácením...přesně v den kdy mi můj GP potvrdil těhotenství z moči jsem začala krvácet, okamžitě jsme letěli do nemocnice, ale tam mi řekli, že na ultrazvuk je ještě moc brzo, že tam stejně ještě nic vidět nebude...jen že prý je to celkem normální. Jenže když to takhle bylo co druhej den, tak jsem fakt panikařila...byla to čerstvě červená krev, další týden jsem znovu naběhla do nemocnice a doslova si vydupovala ultrazvuk. Tam se ukázalo, že je vše ok, jenom je v děloze vedle mimi hematom. Tady v Irsku se to moc neřeší, takže mi řekli, že buď se mimi udrží nebo potratím a s tím mě poslali domů. Tak jsem to vzala do vlastních rukou, naběhla na soukromou kliniku a tam mi doktor nasadil Duphaston. Od té doby žádné krvácení, tyto hormony jsem brala asi 6 týdnů....a to miminko zachránilo, nebo bych nejspíš potratila.
Vám všem které máte ty samé problémy, neváhat a jít k doktorovi a hlavně odpočívat!!!

lucka_1983
13. říj 2011

@veroussek škoda že jsem sem nenapsala dřív, nemuselo to dopadnout, tak jak to dopadlo, prodělala jsem říkají tomu zamlklý potrat a to jen proto, že můj gynekolog je idiot a nic semnou nedělal, to kdybych věděla dřív, tak jsem do té nemocnice naběhla taky sama a to okamžitě. Tak mě ted vyčistili no a za tři měsíce to budeme zkoušet znova a hlavně jsem změnila gynekologa a budu docházet taky na soukromou kliniku, kde mi poskytnou tu nejlepší péči, kamarádka má s touto klinikou jen ty nejlepší zkušenosti. Takže se ted zařadím do skupiny snažilky nebo jak to tu nazvali ☹ ☹ ☹
ale holky moc díky za rady.....

martinkka
13. říj 2011

@lucka_1983 ahojky, mrzí mě, co tě potkalo, taky mám za sebou zamlklý potrat, ale doktor za to asi nemůže, nedá se proti tomu nic dělat, ani tomu nějak zabránit ☹

lucka_1983
14. říj 2011

@martinkka Ahoj, ale koukám mimí už bude za nedlouho na světě?? 🙂 🙂 jak bylo těžké potom otěhotnět znovu? A toto těhotenstí co máš těď máš bez komplikací??? díky za odpověď
Ps: přeji hodně štěstí při porodu, ať to moc nebolí a hlavně ať ty a mimí jste oba vpořádku zdraví....

martinkka
14. říj 2011

@lucka_1983 moc děkuju 🙂¨u nás to bylo trošku složitější, první těhotenství bylo po IVF a tohle těhotenství je po 3.IVF. Je to teď naprosto bez komplikací, minule jsem na začátku dost špinila a teď vůbec, řekli nám, že se prostě zamlklý potrat někdy stane, že to doktor nemůže dopředu poznat ani se proti tomu nedá nic dělat, brát nějaký léky ani cokoliv jinýho. Pravděpodobně mělo embryo nějakou genetickou vadu a přestalo se vyvíjet. Ber to tak, že je to takhle lepší než mít pak vážně nemocný a postižený miminko ☹ vim, že to moc bolí a člověk se pořád ptá, proč se to stalo, ale asi to tak mělo být a miminka se určitě brzo dočkáš 🙂 držim ti palce, ať co nejdřív znovu otěhotníš a je všechno v pořádku. Kdyby jsi se chtěla ještě na něco zeptat, tak se klidně zeptej, ráda ti odpovim 🙂

lucka_1983
14. říj 2011

@martinkka No, víš, máš pravdu ptám se proč se to muselo stát, ale ptám se proč zrovna mě víš??? akorát nerozumím co je IVF... ??

crca
14. říj 2011

@lucka_1983 jen zareaguji,pokud se ti jednalo o zamlklé,tak opravdu s tím dr.nemohl nic dělat,nejde o udržení,ale prostě se prcek nevyvíjel-respektive přestal se vyvíjet ☹ Moc mě to mrzí,já měla zamlklé po 2.IVF,když jsem konečně otěhotněla a viděla ty //,tak za týden jsem musela na revizi ☹ Zní to blbě,ale do teď si ještě kladu otázky,co by to bylo,jak by bylo velké....,ale 6 měsíců na to jsem zkusila Ketík a ujali se obě bublinky 😵 možná obě,za to jedno co nevyšlo 😀 Ale já teda měla zamlklé takové,že jsem nešpinila,nekrvácela.....jen na UTZ se to potvrdilo.Každopádně držím moc moc palečky ať to výjde co nejdřív a vše dotáhnete BEZ problémů až do samého konce 😉

martinkka
16. říj 2011

@lucka_1983 taky jsem se tak ptala, ale odpověď na to stejně nenajdeš 😒 IVF je umělé oplodnění

majka1976
9. bře 2012

Ahoj holky, tak se připojuji do těhu party s problémy ☹ Dnes 7+0 a od rána krvácení. Na ultrazvuku normální plod, akce srdeční, akorát v děloze hematom 11x5 mm. Vyfasovala jsem ascorutin, magnesium a utrogestan, klid na lůžku. Loni v listopadu jsme přišli o mimi ve 14.týdnu, toto mi na klidu rozhodně nepřidá. A to jsem se těšila, že tak brzy budu mít náhradu za to bolístko z podzimu. Doufám, že to dopadne dobře....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru