Krvácení v 7. týdnu těhotenství. Stává se to?

zuziik
8. čer 2007

Ahoj všechny maminky i nemaminky. Jsem v 7 týdnu těhotenství a doposud probíhalo vše v pořádku. Dnes jsem ale začala mít velice slabě zakrvacený výtok. Jsem z toho trochu vyděšená. Stává se to nebo to neni normnální. Děkuji za reakce.

marcicek84
10. bře 2016

@prelude tak za prvné se uklidni, pokud to není jasná krev nemělo by to nic znamenat, ale při bolestech a jasné krvi, jet hned na pohotovost...rozhodně bych do 14 tt omezila sex, pokud takto špiníš a zatím si den nohy nahoru a odpočívej...
s tím ostatním ti asi moc neporadím, jestli ti uznají titul nebo ne to sis asi měla zjistit před tím, než jsi do té školy šla, teď bych asi pozjišťovala proč to neuznají resp. co je třeba udělat aby to uznali, někdy stačí si dodělat semesrt, dva na škole v ČR, rozdílové zkoušky apod. No v práci bych záleží jak moc je tvá pozice na titul navázána a jestli oni trvé zvdělání takto uznají, že ji můžeš vykonávat, tam to bude asi o domluvě, takže po státnicích až bys pozjiš´tovala info o uznání bych se s tou firmou spojila a asi bych se snažila nějak domluvit (třeba, že si ten semestr, dva doděláš dálkově, pokud vyžadují oficiální vzdělání) třeba přijdeš na to, že to zrovna pro ně až tak klíčové není...

maruschka88
11. bře 2016

S tou praci je to asi na Vas podle toho jak by jste ji aspon nejaky cas v tehu zvladala a hlavne zda Vam to nebude blby... Pokud jim to reknete je riziko ze vas hned treba po zkusebce byhodi nebo Vam reknou at nechodite... A co se problemu tyce urcite bych zasla k dr a rekla ji o spineni hlavne pokud trva stale... Ja spinila od 6tt a udelal se mi hematom... Je to tim jak se deloha z etsuje tak praskaji cevky ... V brzkem tehu je to riziko pro mimi, ale nechci Vas strasit... Ale urcite byVam dr rekla co si mate koupit v lekarne... Vitamin C je na krvaceni v tehu super zpevnuje delohu a pak magnesium a hlavne kyselinu listovou... K dr bych sla ale urcite...

kvetule1
11. bře 2016

@prelude po sexu je to prý normální...zajdi k dr a uvidíš...pokud to půjde,tak do práce nastup,ať máš v případě potřeby kam odnést neschopenku a nedopadneš jako já...

adussandrus
11. bře 2016

Ahoj holky také se k vám přidám slabé špinění mám už ted dva dny jinak jednou i min týden v pátek doufám že to nic nebude a mimi bude v pořádku už jsem měla revizi na konci prosince tak se ted moc bojím aby vše dobře dopadlo .....

2761977
11. dub 2016

Ahojky .začala jsem krvácet docela hodně sny ze me i nějaké kusy.Už jsem se s mimi rozloučila.hned druhý den kontrola ultr.v pořádku srdíčko i mimi odpovídalo všemu jak ma být.doktor mi řekl ze se to někdy stává když se vytváří placenta ze by krvaceni mělo přestat.postupně prestavalo ale za čtyři dny znova a masivně červená krev.jeli jsme do nemocnice ultr.opět v pořádku.dnes jsem 11+2.beru utrogestan ležím ale krvaceni stále trvá.nechali me v nemocnici takže jsem pod dohledem.zítra opět ultr.A pořád me bolí v podbřišku jako menzes.

martinaladi
18. kvě 2016

Dobrý den všem maminkám 🙂 chtěla bych poprosit o radu..jsem v 7 týdnu a mám v děloze myom je tady někdo kdo s tím má zkušenosti?A jestli to není nějak moc nebezpečné?děkuji

merhanice
4. črc 2016

Ahoj, ja krvacela na zacatku tehotenstvi nekolikrat a zacalo to prave v 7. tydnu. Dvakrat jsem jela na pohotovost, potreti uz jsem ani nikam nejela a pockala, az to prejde. Krvaceni muze mit nekolik pricin - jak se roztahuje deloha, tak praskaji zilky a krvaci to, nebo se uvnitr udelal hematom a tou krvi se odlucuje, nebo se jeste objevila jedna menstruace...kazdopadne mi vzdycky na pohotovosti rekli, ze normalni jsou dve zakrvacene vlozky. Pokud to po dvou neprestane, mam prijet. Nicmene v tak ranem stadiu tehotenstvi by v pripade potratu nemohli stejne nic udelat. Ja ktvacela vzdy tak jednu hodne silne zakrvacenou vlozku a drhou malo, a pak jsem jeste nekolik dni spinila. A vsechno dobre dopadlo 😉

nata1ie
20. črc 2016

Dobrý den. Jsem v zahraničí na 2 měsíce a opozdila se mi menstruace. Podle testu co jsem si dělala bych měla byt těhotná. Už je to pár týdnů co uběhlo a začala jsem krvácet. Nejdřív jsem slabé špinila ale teď je krvácení silnější a červenějši. A párkrát že mě vypadl kus krve. Zacitam se celkem strachovat. A nemám se jak dostat k lékaři. Myslíte že by mohlo jít o potrat nebo něco podobného? Mám celkem strach. Těhotná jsem poprvé. Děkuji.

andreaandrejka
20. črc 2016

@nata1ie Krvácení bývá časté, ale není normální. Já krvácela, jelikož mi praskla cévka. Může to mít ale dalších X jiných důvodů. určitě vyhledej lékaře někde tam, to musí jít, ne?

nata1ie
20. črc 2016

@andreaandrejka děkuji moc. Pokusím se vyhledat lékaře.

urtica
20. črc 2016

@nata1ie Špinění je běžné, krvácení ne. Určitě vyhledejte lékaře. Nemusí to být hned potrat, může se jednat třeba o hematom - ale je třeba to sledovat.

barbora50
12. lis 2016

Ahoj holky jsem 14tt a od rana spinim, mam docela strach myslite ze bych nemela dal cekat a jet hmed na bulovku? Je to nase prvni mimi a nechci o toho drobecka prijit.

fallingstars
12. lis 2016

@barbora50 Mně u doktora instruovali, že nesmí být jasná krev - to hned k lékaři. Se špiněním nevím, asi by záleželo, jak moc by to bylo.

barbora50
12. lis 2016

@fallingstars Dekuji ale i tak radsi si na tu Bolovku zajedu, jistota je jistota

lucinka58
12. lis 2016

@barbora50 Já bych určitě jela 🙂 Nikdy nevíš....

fallingstars
12. lis 2016

@barbora50 Pro klid duše to bude asi lepší. Držím palce!

barbora50
13. lis 2016

Tak jsem vcera byla na Bulovce miminko je v poradku srdicko mu tluče a i je aktivni, kazdopadne pani doktorka presne krvaceni z ceho to je neuvedla jelikoz ona sama nevi. Dostala jsem Utrogestan 0-0-2 a klidovy rezim tak snad ten muj mimisek uz me tak strasit do budoucna nebude 😊

anndy25
13. lis 2016

@barbora50 Zdravím... 🙂
Mám stejné problémy... nejprve sem silněji než při standartní menstruaci začala krvácela na začátku v 2 týdnu.. a pak silně teď v 7+5... může to prý být z děložního hrdla nebo tím jak je děloha překrvená... podruhé se mi to spustilo po sexu a skončila jsem na pohotovosti...měla jsem výčitky ale malé bylo ok. Podle lěkařky pokud je plod zdravý můžeme mít sex klidnější kdykoliv i ze začátku...nicméně teď jsem půstu 😀 Alespoň do 11 týdne Utrogestan beru 2-2-2 A k tomu léky na posílení cév 2krát denně..a vše zatím v pořádku...

lucinka58
13. lis 2016

@anndy25
@barbora50 obdobný problém jsem mela v těhotenství se synem (před nim zamlkle těhotenství v 9tt) - to jsem krvácela v 10tt, píchli mi Agolutin a nasadili Utrogestan. Zítra jdu na kontrolu v 7tt a doufam, ze všechno bude v pořádku - 2 týdny jsem chodila na injekce Agolutinu na udržení, protože jsem před měsícem potratila a začala jsem hned na zacatku tohoto těhotenství špinit.... Preju, aby všem se miminka drželi a nepustili 🙂

lebakaj
29. lis 2016

Holky, tak i já se přidávám k debatě. Jsem v 8. týdnu a včera ráno jsem začala trochu špinit, ale jen ráno a trochu v práci. Minulý týden jsem začala mít bílý výtok bez zýpachu. Večer už jsem nešpinila a tak jsem si oddychla a dneska ráno to pokračuje spolu s cucky. Břicho mě pobolívá, ale malinko. Mnohem míň, než ze začátku těhotenství. Mám stresové zaměstnání a sem tam si neuvědomím, že musím být opatrná a zvednu něco těžkého - teda nemyslím si, že by to bylo zas tak těžké, ale kdo ví... Doktor tam dneska není, až zítra. Říkám si, že je to jedno s druhým, ten stres, překrvená děloha, neodopočívám... Ale samozřejmě si dělám starosti...

lucinka58
29. lis 2016

@lebakaj Tak pokud by to pokračovalo, tak bych si skočila klidně i dneska na pohotovost. Sice to na začátku bývá hodně běžné, ale určitě bych být tebou šla na kontrolu co nejdřív....

lebakaj
30. lis 2016

@lucinka58 Včera jsem začala v práci trochu krvácet, tak jsem jela hned do nemocnice... I v pátek minulý týden by bylo pozdě...
Dneska už jsem po čištění a snažím se spát po zákroku, což mi teda vůbec nejde, tak si aspoň čtu 🙂
Od začátku byl plod menší, než by měl být a doktor mě i upozornil na menší množství plodové vody, než je obvyklé. Příroda ví, co dělá... Příště bude všechno v pořádku 🙂
Co ale bylo hodně těžké, tak říct to partnerovi a sledovat, jak ho to zasáhlo...

lucinka58
30. lis 2016

@lebakaj Moc mě to mrzí, co tě potkalo, ale jak píšeš - příroda vše zařídila za nás. Já mám tuhle zkušenost za sebou 2x. První zamlklé těhotenství bylo v roce 2014 týden před svatbou - revize v 9tt. Hrozně jsem to obrečela i manžel byl z toho špatnej - najednou přestalo srdíčko bít..... :-/ Ale hned po dodržení šestinedělí se nám zadařilo znovu a máme krásnýho chlapečka 🙂 Podruhé to nedopadlo tento rok, kdy jsem v září v 6tt samovolně potratila. Ale od října jsem znovu těhotná a doufám, že to už bude v pohodě 🙂 Je to těžké nejen pro nás, ale i naše partnery. V klidu si o tom promluvte, poplačte, zapalte svíčku za miminko, které nebude, ale neutápějte se v tom a určitě se brzo dočkáte znovu a bude to v pořádku!!!!! Moc Ti přeju brzy další těhotenství a tentokrát už bezproblémové ❤❤❤

lebakaj
30. lis 2016

@lucinka58 Bylo to neplánované, původně jsme chtěli děti až po svatbě. Aspoň víme, že je mít můžeme 🙂
Pro vztah je to určitě zkušenost, sice drsná, ale vnímám jí jako důležitou.
Už se těším zítra domů. Přítel má dnes naštěstí moc práce a tak nebude sám doma a zítra už to spolu v klidu probereme.
Děkuji za slova útěchy, vím, že nejsem jediná, ze se to stává běžně, ale je fajn to sdílet 🙂
Držím palce, teď Ti určitě všechno dobře dopadne 🙂

tretera
22. pro 2016

Ahojky, asi jsem na tom podobně. Jsem na uplnym začátku, nějaký 5 - 6tt, nevím jistě. Včera jsem šla k doktorce, protože ráno jsem měla takové silnější špinění, asi jako třetina panáka to mohlo být, ale jen ráno a pak už nic ale stejně jsem šla no a podle UZ to vypadalo všechno normálně, jen mi řekla, že je ještě tak maličký že <3 zjišťovat nebude. Dneska ráno to bylo to samé, opět špinění, trochu červenější než včera, ale čistá jasná krev to nebyla a bylo toho malinko teda, ale stejně ... Navíc mě docela často mírně pobolívá v podbříšku, ale nevím jestli je to tím, že jsem nervozní, nebo co se děje .. je to podobná "bolest" jako když to mám dostat. ... Volala jsem doktorovi a řekl at přijdu 28.12. na kontrolu že uvidíme a že se nedá nic dělat, že to bud neznamená nic a nebo je to naopak znamení že je něco špatně, tato věta mi fakt nepřidala, tak je mi z toho na nic ... To budou fakt klidný svátky.

lucinka58
22. pro 2016

@tretera vím, že je to na nervy, ale je fakt, že se s případným neúspěchem teď nedá nic udělat. Prostě prvních 12 týdnu je rizikových a může se stát cokoliv. I když - vlastně se může stát cokoliv kdykoliv..... Ale na začátku je riziko, že potratíš největší. Ale na druhou stranu je lepší, když je něco špatně, že to odejde samo a brzo jak se rozhodovat o ukončení těhotenství později.... Prostě příroda vybírá jen silné jedince!!!! Moc Ti přeju aby ten tvůj jedinec byl ten silnej 🙂

tretera
23. pro 2016

@lucinka58 děkuju moc, uvidíme, snad to bude dobrý, .. 28 jdu na to kontrolu. Včera jsem se na radu kamarádky nacpala citronem a dneska už je mi líp. Máš pravdu v tom, že pokud je něco špatně, tak ať to raději skončí dřív než později a já se brzy můžu snažit o nový začátek ...

ivet001
28. pro 2016

Ahojky, dle všeho jsem cca v 7-8 týdnu, 23.12 jsem byla u lékaře který mi tehu potvrdil, ale řekl že je ještě brzy a mám přijít 14.1, jenže jsem 24. začala spinit, vcera uz to bylo silnější, ale je to spíše tmavě hnědá krev. Dnes už je to lepší, ale pořád to je. Koupila jsem si ascorutin a musim pockat az bude doktor v ordinaci. Myslite ze je to neco vazneho nebo spise jen nejaka cevka? Doma me strasi ze je ti urcite špatné. Dekuji za nazor 🙂

lebakaj
29. pro 2016

@ivet001 Ahoj Ivet, může být i nemusí, takhle je těžké něco říct. Někdo Ti řekne, abys jela okamžitě na pohotovost. Někdo, ať počkáš, zda se to zlepší či nikoliv. Pokud začneš krvácet víc, jeď na pohotovost, jinak se zbytečně nenervuj. Příčin může být spousta. Hlavně to chce klid - snadno se to říká, hůř dělá. Já v klidu nebyla ani trochu 😉

ivet001
29. pro 2016

@lebakaj Ten klid mi dělá trochu problém 🙂 ale snažím se a uvidíme 🙂 Dekuji za odpověď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru