Léky v počátku těhotenství, mohou mít vliv na mimčo?

nicol22
6. čer 2014

Ahoj holky, v pondělí mi vyšel pozitivní těhu test. Podle MS bych teď měla být v 7. týdnu. Minulý týden jsem prodělala nemoc, brala jsem dva druhy antibiotik, paralen a ještě nějaký prášky. Myslíte, že to může mít vliv na mimčo? Máte s tím někdo zkušenost?

nicol22
autor
6. čer 2014

K doktorovi jsem objednaná až na 24. června

zamilovanadonej
6. čer 2014

@nicol22 Myslím že ne, příroda si poradí, já to kdysi měla taky tak, a syn je zdravý 😉

radushka1
6. čer 2014

Nedělala bych si hlavu, příroda si poradí 😉

luckag2
6. čer 2014

Já jsem brala dvakrát po sobě antibiotika v 9 tt. a zatim je vše ok 🙂

pear
6. čer 2014

Dle všeho do 8 tt by mělo být vše OK, protože není ještě plod spojen s matkou natolik, aby ho to ovlivnilo. Příroda si opravdu poradí - neboj se a užívej si 🙂

aluskacz
6. čer 2014

Já brala ATB (Zinnat) na močovou infekci hned na začátku těhu. Předepsal mi je sám gynekolog. Vše je OK a čekáme zdravé mimi 🙂

mooncicak
24. čer 2014

@pear Já v sobě řešim dilema, zda prášky na hubnutí 3x denně, první 4 týdny + pár dní, než jsem zjistila těhu. Mysliš, že ani ty by mimču neuškodily?

pear
24. čer 2014

@mooncicak Určitě ne a kdyby jo, tak by plod odešel sám - takto mi to bylo vysvětleno.

mooncicak
24. čer 2014

@pear Tak já byla teprve na ultrazvuku minulý týden, kdy mi řekli CCA 5 tt a byl vidět jen gestační váček.

pear
24. čer 2014

@mooncicak No není se čeho bát - kamarádky braly i silná antibiotika - prostě pokud je plod silný, tak se usadí tam kde má bez ohledu na to, co se dělo do té doby.

mooncicak
24. čer 2014

@pear dobře, děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru