Malý gestační váček s živým plodem. Co si o tom myslíte?

jajajungmannova
14. říj 2021

Dobrý den. Mám otázku . Nyní jsem v 8tt .v pondělí jsem byla na kontrole a pan doktor mi řekl že mám gestacni váček 14mm a uvnitř plod 11mm, srdeční akce je krásná. Jen prý to je špatné protože gestacni váček je příliš malý. Mám strach. Prosím o váš názor

mishulka26
14. říj 2021

@jajajungmannova já měla v 8 tt plod velký 8,7 mm váček doktork neměřil, srdeční akce byla jen mi doktor řekl, že je prcek menší o 5 dní, po 14 dnech kontrola plod povyrostl, ale pouze o cca 5 dní takže jsem byla na nervy a kontrola za 3 týdny strašné čekání plus teda nasazen utrogestan prý pro podporu růstu a na kontrole najednou prcek odpovídal velikosti podle MS. Jak je to možné nevím, ale zatím buď v klidu srdíčko bije a to je hlavní

jajajungmannova
autor
14. říj 2021

@mishulka26 no jsem na nervy. 🙈 Poslal mě na odběry HCG 2x a příští týden ve středu mám volat na výsledky a prý se uvidí. Dal mi GYNPRODYL prý na podporu růstu , ale co jsem četla příbalový leták tak tam píšou že to je na podporu ovulace a srovnání cyklu... Tak jsem z toho špatná

mishulka26
14. říj 2021

@jajajungmannova to je stejně jako utrogestan tam taky nepíšou, že by byl k tomu, ale je to hormon progesteron a ten podporuje růst a někdy ho asi tělo produkuje málo, bere se do 12 tt kdy ho produkuje placenta 😉 zatím zkus být v klidu, vím jaké to je sama jsem byla na nervy 3 týdny 🙈 ale snažila jsem si říkat, že to bude dobrý a nakonec mimčo překvapilo 😊

jajajungmannova
autor
14. říj 2021

@mishulka26 no já musím být v klidu i kvůli prvnímu broučkovi protože ten za mě vycítí vše. Tak se musím držet. A děkuji za informace 🙂

mishulka26
14. říj 2021

@jajajungmannova nemáš za co 😉 já už taky jedno dítě mám a díky tomu, že jsem se starala o něho jsem neměla tolik času na to myslet a nervovat se 😉 drž se a dej vědět jak si dopadla 😊 budu držet palce, aby bylo všechno v pořádku 😉

soninkas
15. říj 2021

@jajajungmannova ja gyndprodyl brala po IVF.Na udržení a podporu růstu. dokonce jsem musela píchat i agolutin na podporu žlutého tělíska. Takže za mě určitě lek v pořádku.Drzim palce, určitě se to srovná a prcek to dožene.Me tedy taky gestacni Vacek nemerili, důležitá byla srdeční akce

jajajungmannova
autor
15. říj 2021

@soninkas děkuji 🙂 tak srdeční akce je 🙂 tak snad bude vše dobre

jajajungmannova
autor
20. říj 2021

@mishulka26 tak dnes výsledky krve a špatne, hned si mě zavolal na ultrazvuku a srdeční akce už nebyla :'( zítra jdu na zákrok. Tak snad se to příště povede

mishulka26
20. říj 2021

@jajajungmannova tak to mě moc mrzí. Aspoň to budete mít brzo za sebou. Já na revizi čekala týden. Přeji ať se brzy zadaří a pak už zdravé miminko 😉 já jsem po revizi otěhotněla za 3 měsíce a mám zdravého chlapečka.

soninkas
20. říj 2021

@jajajungmannova achjo,to je mi moc líto 😔😔😔😔.Drž se

jajajungmannova
autor
24. říj 2021

@mishulka26 Tak se s vámi podělim o mou příšernou zkušenost... 21.10. jsem měla jít na revizi... Šla jsem do nemocnice a tam mě drze odmítli protože nejsem očkovaná a testována na COVID... Takže mi dali termín testu na pondělí a v úterý, že mi udělají revizi.... Včera ráno jsem šla na WC a samovolně jsem potratila ( dost nepříjemný pocit) . Hned jsem jela na pohotovost s tím abych věděla zda vše odešlo ... Pan doktor se úplně divil že mi paní doktorka neudělala zákrok hned toho 21.10. No naštěstí vše odešlo tak jak mělo a já jsem v pořádku doma a na revizi nakonec nemusím. Ale můžu říct ,že jsem z toho jednání snad ještě víc hotová než z toho co se stalo

mishulka26
24. říj 2021

@jajajungmannova tak to je mi líto. Nechápu jak si tohle můžou dovolit. Na jednu stranu je zase lepší, že to odešlo samo a nemusela jste na revizi aspoň se budete moc snažit hned a ne čekat.

verais
24. říj 2021

Aby se z toho covidu neposrali tohle mě už opravdu zvedá ze židle nechápu tenhle přístup to jsou hyeny kterým tohle vše jen vyhovuje kdyby byli takoví tak Ti ten test hned udělají to jako kdybys měla nedej bože vážný úraz kde je důležitý čas tak tě taky neodoperují a budou čekat 2 dny na test hnus toto 🤦‍♀️🤬 mrzí mě co se stalo a jaký to mělo pro Tebe nepříjemný závěr a snad se brzo zadaří a vše půjde tak jak má držím palce 🍀

jajajungmannova
autor
25. říj 2021

@verais mluvíš mi z duše. Děkuji moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru