Malý/nevyvíjející se plod 😞

ejmate
23. srp 2017

Byla jsem dneska na kontrole a doktorka mi řekla, že je plod moc malý. Menší než by měl být a že to je špatně ☹ Srdíčko mu ale bilo. Prý ne moc silně, ale bije, viděla jsem to na monitoru. Tak mi řekla, že na revizi mě nepošle, když je plod živý, a že mám přijít v pondělí znovu. Mluvila i o postižení, ale to už jsem jí moc nevnímala ☹ Říkala, že to taky může být kvůli tomu, že bylo mimi počato později. Já měla první den poslední ms 27.6. a pohl. styk 10. - 14. 7. Nemáte s tím některá zkušenost?

miaellen
5. zář 2017

@ejmate prozivam neco podobneho... minuly tyden jsem mela byt 6+1 a lekari se to zdalo male..jdu pozitri znovu na kontrolu. tyden cekaji je docela drsne. vubec nevim, co mi rekne...

ejmate
autor
5. zář 2017

@kusanagi87 No ona to neslyšela, jen viděla na monitoru. Ale to je asi jedno. Nechce se mi to právě vysvětlovat/rozebírat....ještě, že jsme si to s přítelem nechali pro sebe.
No to musí být strašné ☹ Takhle brzy to ještě není tak hrozné, ale když už se to mimi narodí, to musí hodně bolet ☹

ejmate
autor
5. zář 2017

@miaellen No u mě také nejdřív, že je to moc malé, pak další kontrola byla super, srdíčko hezky bylo a embryo povyrostlo, a i hodnoty v krvi vyšly super. No a teď na kontrole bez srdeční akce...
Doufám, že tobě dopadne kontrola dobře 🍀

miaellen
5. zář 2017

@ejmate takze revize ? to je na prd !! je to priroda, s tim nic neudelame 😐.

ejmate
autor
5. zář 2017

@miaellen jj, bohužel ☹ Jo, to je, zase lepší, než aby se třeba udrželo a pak mělo nějakou vadu/postižení.

miaellen
5. zář 2017

@ejmate souhlasim..co nadelame..nevim co to se mnou udela v tem ctvrtek, pac po 2 letech konecne gravidni a toto.

ejmate
autor
5. zář 2017

@miaellen Tak to mě mrzí ☹ ještě když je to po takové době. My jsme si s přítelem řekli, že to začneme zkoušet a vyšlo to hned na první pokus no. Ale k čemu to :-/ Snad to vyjde příště.
Tak doktorka mi říkala, že to ještě může být tím, že je embryo mladší, tak třeba to ještě bude dobré. Uvidíš ve čtvrtek, každopádně držím moc palce!

miaellen
5. zář 2017

@ejmate ano.. lekari nas nekdy berou jako stroj ! ale 14 DC kazda nemusime mit ovulaci.

ejmate
autor
5. zář 2017

@miaellen jo, to jo, no každopádně já už to mám daný, tak snad ta revize proběhne v pohodě. Tobě držím palce 😉

miaellen
5. zář 2017

@ejmate to je se dela v celkove narkoze, ze ?

ejmate
autor
5. zář 2017

@miaellen jj, v celkové. Ptala jsem se na alternativu a doktorka říkala, že to můžeme zkusit něchat odejít samovolně, ale že stejně nemám zaručené, že odejde vše, a že jak už tu psali výše, hrozí zánět a tak. A hlavně to může trvat i dýl a já zase nechci chodit další dva týdny s vědomím toho, že čekám, až to odejde...

melindab
18. pro 2017

Ahoj, tak jsem v podobné situaci. Od začátku víme, že posunuté to je, asi o 14 dní. Na první kontrole byla jen dutinka (bez váčku) a za 14 dní plod i se srdíčkem, ale prý by měl být větší a srdeční akce rychlejší - odpovídal 6plus1, podle MS 8plus0. Po pti dnech jsem byla znovu na kontrole a žádná změna, velikost pořád stejná a srdíčko tlouklo pořád stejně. Ted čekám do středy, jestli bude nějaká změna nebo ještě rychle před Vánoci revize :( Nikde jsem nenašla podobný případ, že by se plod nevyvíjel,a le srdíčko tlouklo. Doktorka říkala, že je možné, že se 14 dní prostě nevyvíjí...nemáte někdo zkušenost? Děkuji!

klea81
21. zář 2018

@ejmate v narkoze budeš 5 min je to rychlé a tudíž ta dávka anestetik nebude tak velká, fungovala jsem hned, jen ty hormony trochu lítaly

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru