Mám jít na odběr krve až ve 13tt, nebere se už v 10tt?

gwennie
23. dub 2014

Holky, mám takový dotaz...můj doktor mě objednal na 1.trim.screening + krev, ale objednal me na den, kdy budu 12+5tt, coz by asi pro screening bylo ok, ale pro krev?? Nebrala ta se náhodou už někdy v 10tt??
Přijde mi zas blbé mu tam volat, a upozorňovat ho na to, to snad ví sám, kdy se bere krev, ne?

Díky 🙂

cibetkaa
23. dub 2014

Ahoj, tenhle odběr krve se dělá speciálně kvůli tomu screeningu. Udělají krevní testy a ultrazvuk, výsledky dají dohromady a z toho jim vyjdou pravděpodobnosti jednotlivých vývojových vad. Já byla jeden den na odběru krve a hned následující den na ultrazvuku. Doktorka už měla výsledky krve a hned po ultrazvuku mi řekla celkový výsledek. Držím palce, ať ti to dopadne co nejlépe 🙂

betelgeuzz
23. dub 2014

@gwennie každé pracoviště to dělá trochu jinak. někde berou krev dřív a pak znova na UZV, ve Zlíně jsem byla někdy ve 13 tt a v jeden den se brala krev i dělal UZV.
V 10 tt se bere krev na určení skupiny a zjištění některých nemocí.

lucifereeek
23. dub 2014

mě brali krev a dělali screening najednou byla jsem ve 13tt takže tak nějak jako ty. Krev i screening se dělá do konce 13tt což budeš, takže je vše ok

kvakuska
23. dub 2014

@gwennie každé pracoviště to má trochu jinak, to časové rozpětí tam je dost široké ... a přesně jak píšeš, snad ví sám, kdy se bere krev, ne? 🙂

duvi21
23. dub 2014

@gwennie Ja jsem byla dnes na screeningu a odberu krve a jsem 12+4. Ted cekam, az mi dojde sms, ze je vse v poradku 🙂 Na ultrazvuku bylo vse ok 😀 Hura....

baru88
23. dub 2014

Ahoj holky, já jsem byla na krvi v 10 tt a na utz jdu ve 14 tt. Jinak moje známá, která pracuje v porodnici u Apolináře mi tvrdila, že krev by se měla odebrat v 10 tt, jinak mohou být výsledky zkreslený....

gwennie
autor
23. dub 2014

Jste mě uklidnili... nicméně, jak píše @baru88, všeobecně se má brát krev do toho 10tt, všude píšou, tak nevím, proč to tolik gynekologů takhle ojeb*vá ☹

baru88
23. dub 2014

@gwennie nechci tě znepokojovat ;) pro svůj klid si zavolej dr. a zeptej se ho na to, hm? ;)

gwennie
autor
23. dub 2014

@baru88 No to mě samozřejmě též napadlo, ale zas nechci vypadat jak taková ta ženská, co si myslí, že všechno ví líp jak doktor a poučovat ho 🙂

linduska78
23. dub 2014

odber krve ve 13. tydnu je naprosto v poradku, vubec nemusis mit pocit, ze te nekdo o.... 🙂 ty vykyvy, o kterych se tu pise, zacinaji az kolem 15. tydne

mondulka21
24. dub 2014

já byla na krvi v 10+0 a utz 13+0. Ale fakt na každým pracovišti to dělaj jinak, kámoška byla jeden den na krvi a druhej na utz...

dandala
24. dub 2014

@gwennie jsem také objednaná na NT+ screening 12+5

terinka1989
4. kvě 2014

ahojte, ja se to pytam snad v kazdej diskusii ale chodi niektora z vas k MUDr. Macuchovej do Gyn-Femu v Prahe? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru