Menší mimčo než podle ms. Vadí to?

christiech7
28. dub 2023

Ahojky holky, mám dotaz. Včera jsem byla na kontrole na gyndě. Podle MS jsem měla být 9+0, ale dr říkala, že podle utz je to 7+5. Tak jsem z toho trochu nervózní jestli to vadí, že plod je o týden menší než by měl být? A ještě malinký dotaz, už asi třetí den mě šíleně bolí záda v kříži teda spis jakoby kostrč( nejhorší je to vleže a při chůzi mi to jde do nohou). Já jsem teda měla problémy se zády i před těhotenstvím, tak jestli to mám nějak řešit nebo to prostě souvisí s tím? Děkuju moc a přeju hezký den 😊

gdpr
28. dub 2023

Podla mna je to uplne normalne, ze je plod mensi mohla si mat ovulaciu kusok neskor. A ja bolesti som nemala ale najlepsie bude ked sa opytas dr ked uz si mala aj pred tym problem ona ti najlepsie poradi...

gruyerre
28. dub 2023

@christiech7 je to normální, já měla plod o dva týdny mladší, protože jsem měla ovulaci až asi 28. den. Hlavní je, že hezky poroste 🙂

martulka88
28. dub 2023

@christiech7 Velikost je +- 14dnů. Termíny většinou bývají dva - dle MS a dle velikosti plodu. Buď v klidu 😊 A co se bolestí týče, mohou to být pd roztahování a nebo cokoliv jiného. Určitě, kdyby se to zhoršovalo, jdi k mudr. - asi obvodní a nebo si jen zavolej, ať víš co a jak.

cilkat
28. dub 2023

Dokud je rozdíl velikosti "podle MS" a "podle ultrazvuku" do dvou týdnů, počítá se jako zcela v pořádku. Zvlášť pokud to bylo první měření a plod by si držel "podobné zpoždění", může prostě být ovulace a oplození později v cyklu, než počítáš. Důležité je, aby tam nebyl propad velikosti. ... Jediné dilema je, co pak psát do průkazky jako předpokládaný termín porodu - doporučuju psát spíš to nižší číslo, protože kolem termínu porodu mají pak někteří tendenci tlačit do vyvolávání a je vlastně škoda nechat na sebe tenhle tlak vyvíjet moc brzy.
S těmi zády: těhotelské hormony povolují vazy. zrovna ta pánevní oblast může bolet hodně, ale tohle je prostě brzy. Pokud máš k dispozici fyzioterapeuta, který umí i s těhotnými, určitě za ním vyraž co nejdřív. ... pokud by byly potíže na úrovni, kdy to jde tlumit pouze léky, tak tam bych se asi snažila vydržet minimálně do konce prvního trimestru.

sorboni30
28. dub 2023

@christiech7 nestresuj.. nevadí ničemu vůbec nic... Můj Dr to taky nějak počítal, že malá podle ms je menší než je týden... A dneska mám doma 14 měsíční princeznu
Je zbytečné stresovat. Bolesti zad, břicha jsou běžne. Roztahuje se děloha, dějí se v těle zmeny tak tělo to dává najevo.. mě záda bolely strašně i kycle. Musela jsem vydržet a to.mam skoliózu a lordozu patere. Nejhorší je stres.. ten může zadelat na horší věci.

oveckaluky
28. dub 2023

Plus mínus dva týdny jsou v normě. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru