Miminko v 19 letech. Co teď?

terezka_v
7. bře 2021

Dobrý den, právě jsem zjistila, že jsem těhotná. Žijeme s přítelem více méně samy, bydlíme v bytě u mojí mámy. Je mi 19 let, stále studuju, ale už dokončuju 4. ročník střední školy. Přítel pracuje jako operátor v call centru a teď si hledá novou práci, protože má směšný plat 11-17 000 korun, ke konci měsíce mu poběží dvouměsíční výpovědní lhůta. Těhotenství je 9 měsíců. Oba žijeme z jeho výplaty, která je 17 tisíc. Nemáme moc peněž na to abychom pořídily i výbavičku pro miminko, snad můžem jen požádat rodinu o pomoc, zda třeba nemají nějaký vybaveníčko pro mimi. Chci se zeptat, co teď mám dělat? Jinak přítel by moc chtěl miminko, a moc se na něj těší, akorát je okolo toho strašně moc obav

blbajulca
7. bře 2021

@misicka1988 jako sestry!😱👍👍👍👍

klokanka31
7. bře 2021

@terezka_v A kdybyste se vzali tak by slevu na dani mohl uplatnit i u tebe 🙂

asinehri
7. bře 2021

@zelenaesmolda já nesouhlasím s tím, že kariéra v 30 je zárukou pro snadnější život v případě, že se žena stane samozivitelkou. Často není možný návrat na stejnou pozici, jesle, školky mají určitou provozní dobu, děti bývají nemocné. Ta 19-letá máma přežije prvních deset-dvanáct horších let a v 35 se může plně věnovat práci, ta matka po 30 s miminem na krku se ještě nečeká.

ehgv
7. bře 2021

Hodně štěstí gratuluji k miminku 🙂 já porodila v 17 ti pokud přítel pracuje a jak píšeš bydlite u mamky v bytě rozhodně se toho neboj vše zvládnete. Mamka určitě nechce majlant tak na nájemném ušetříte Hodně peněz vybavicka se dá pořídit i z druhé ruky jako nové nebo i nakupuj ve slevě některé portály mají výprodeje a rodina určitě také pomůže. Vím o čem mluvím teď mám děti dvě jsem sice na ně sama ale když jsem to zvládla já zvládneš to také. Hlavně se uklidni žádný stres a nervy všechno bude dobré🙂

alilali
7. bře 2021

Tak já ti řeknu, že naše náklady včetně nájmu jsou 23 000,-, což dáte pokud budeš mít rodicak a partner práci alespoň za 20k, tak i ušetříte. My ušetříme více než polovinu svých příjmů, nežijeme jak socky, bydlení 7000,-, 2000,- benzín, zbytek jídlo a telefony. Nekojim, malému je 10m.

Výbava se dá koupit už hodně levne a vlastně ti stačí nějaké oblečení, zavinovačka, peřinka, povlečení,deka, látkové pleny, kočárek a postýlka, popř. flasticky. Vše se dá sehnat na bazaru. Já koupila komplet výbavu, ale to jsem měla daleko více veci (hnízdečko, houpatko, nosítko atd) za 30 000,-.

Všechno zvládnete. Neboj se. Partner prostě se bude muset více snažit.

veronicka89
8. bře 2021

@zelenaesmolda osobne mi prijde miminko jako nejmene financne narocne obdobi ditete...

zelenaesmolda
8. bře 2021

@veronicka89
jenze to miminko rychle vyroste

veronicka89
8. bře 2021

@zelenaesmolda to jo... Ale zase neni problem jit ve 2...nebo 3 letech ditete do prace 🙂 a s 2 prijmy uz se to da

lichvarka
8. bře 2021

@terezka_v ...pokud se na něj těší,tak je to půlka úspěchu. Vše ostatní se nějak udělá. Minoritní etnikum má milion děti a s podporou státu to zvládá taky celkem slušně...takže se vůbec nebojte. Zvýšil se rodičák i příspěvky na děti. Přeju hodně štěstí.

95newmommy2020
8. bře 2021

Gratuluju. Všechno se dá zvládnout. Určitě vám pomůže i rodina. Na potrat bych nesla, ono to pk nemusí jít vůbec. Já jsem celkem reprodukcne mladá a neslo nám to vůbec. Jen tehotneni nás stalo 130 tisíc. Takže bych byla rada, že jste otehotneli zadarmo bez hormonální stimulace a tehle záležitosti. A opravdu spoustu věci sezenes za par korun. A jestli má tak nizkej plat, tak to nejspíš půjde i to porodné a nějaký ty dávky k tomu. Zvládnete to. V tyhle době stejně ani nic nemůžeš a dítě je tak prakticky zadarmo. Usetris za plavání, za cvičení a tyhle věci. 😄

snehulka19
8. bře 2021

Tak nějak sem Bola natom aj já akurat že som malá 17,5 rokou ...nikdy som nelitovala ,krásné obdobie a brala by som znovu ,s dcerou mám krásný vztah -14rokou ..a aj už zo synom 12-rokou ...sú to moje lásky a radost zo života,♥️podla mna nebudeš litovat , uvidíš sama Ked pride na svět ...😉pěkný den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru