Musí být ženě v 1. trimestru vždycky špatně?

lasipka
6. lis 2006

Ahoj holky, jak to s vami bylo pocas prvnich 3.mesicu ? Vetsinou ctu, ze vam je spatne a pod, ale je tu vubec nekdo, nebo je to normalni, kdyz i v 7.t nepocituju temer zadne tehu priznaky-napr.spatne od zaludku a pod.?Mne je porad nejak fajn, akora ta unava...)

januskaababoo
8. lis 2006

no s tema chutema...ja jsem zase na syry...samozrejme tvrde...a na mliko...kdysi nic, tak parkrat za mesic, ani to ne...a ted sklenici mlika denne...proste mi chutna...no a ty syry, na chleba s maslem a nastrouhat....maso? nee, ja byla masovy typ, ale ted mi to neleze...blee, jo a milovala jsem drstkovou...ted jak to pisu, tak mam pocit, ze si blinknu...ono se rika, ze to co mas v tehotenstvi rada...to bude milovat i mimco potom...a to co nemusis, nebude mit ani mimco potom rado....

syrael
8. lis 2006

Tak ja prave koncim prvni trimestr a mela bych tim padem prekrocit onu magickou hranici. Blbe je mi porad, ikdyz uz to ztraci pomalu na intenzite. Diky bobiskovi jsem zhubla vic nez deset kilo a to jsem ani nezvracela. Proste jsem se na jidlo nemohla ani podivat. A to paleni zahy! No proste vsecky ty krasy, ktery stoji za to vydrzet a zatnout zuby, protoze co je krasnejsiho!

majka07
8. lis 2006

Mně bylo fajn, nevolnosti mi začali až v 10 tt a 14 dní bylo dost zle, pak se to zlepšilo 🙂

kleky
8. lis 2006

ahoj claire21,
musím se k tobě hned přihlásit, protože mám kontrolu taky 21.11., ale mi už máme jeden ultrazvuk i s fotečkou za sebou, a řádně se mi ulevilo, když jsem viděla tlouct srdíčko.Držím ti palce je to moc fajn pocit.
Navíc zajímalo by mě jestli jsem také výjimka s tím, že všude píšou, že při těhu je spíš nechuť k sexu - to já jsem schopná toho svýho utahat kdykoliv. A většinou jsou to potom chvíle kdy mě přestane být blbě. 😅

claire21
8. lis 2006

Ahoj kleky,
já už mam za sebou tři ultrazvuky, měla jsem totiž bolesti břicha a špinění (které pořád ještě trvá), takže jsem už byla na několika kontrolách, ale bylo to v nemocnici a ne u mého doktora a tam mi fotečku nedali (asi taky proto, že bylo riziko, že o mimčo přijdu). Ale doufam, že za ty dva týdny mi fotku už muj doktor dá. na třetím ultrazvuku už jsem taky viděla srdeční činnost...moc hezounký, pěkně jsem si oddechla...
a už ti roste bříško? mě už malinko jo, koukni do mého alba🙂
Sex je pr mě bohužel (a hlavně pro mého manžela tabu), pořád ještě mam to špinění, tak se bojim, abych mimču nějak neublížila, nerada bych jen kvůli radovánkám riskovala jeho život, ale doufam, že po ptvních 3. rizikových měsících na to už taky budeme moci hupsnout 😀

kleky
8. lis 2006

čau claire21,
no na tobě už je to teda vidět fest. Pěkný 😉 Já jsem spozorovala že mě se taky trochu nafouklo podbříško (doufám že ne z toho jídla), ale už se těším až to bude vidět aspoň tak jak u tebe.
Jo a s tím sexem - všeho do času, užívali jste si do "teď", tak nějakou chvilku si můžete dát pauze ne.
Doufám, že za těch 14dní dáš pak vědět co je novýho! 😕 😵

claire21
8. lis 2006

Aho kleky,
na mě je to bříško asi vidět, protože jsem jinak hodně hubená, tak mi bříško hned vylezlo, ale když si dam něco na sebe, tak to samozřejmě vidět neni 🙂
za 14 dní dám určitě vědět jak to dopadlo, vůbec nevim co mě u toho doktora čeká, už se na to ale těšim.
Zatim papa a držim ti taky palečky 🙂 🙂

kleky
8. lis 2006

čau claire21,
uvidíme. Tobě je držím taky a za 14dni sraz tady 😉

andrea73
8. lis 2006

Tak mě bylo první 3 měsíce špatně, respektive jsem trpěla ranními nevolnostmi. Ale zvracet jsem začala až koncem 4 měsíce. A u první dcery jsem ani nevěděla, že jsem těhu, kdyby mi nerostlo bříško. Takže je to velice individuální, každá to prožíváme jinak. Ale jednou to zkončí a ani si na to nevzpomeneme 😉

saras
9. lis 2006

Ahojky, já jsem už ve 12týdnu a špatně mi vůbec nebylo, jen ze začátku jsem trochu víc cítila různé pachy a vůně,ale žádné zvaracení , nic. Jen šílená ospalost, mohla bych spát 24hodin denně 🙂))

kukuluna
9. lis 2006

ahoj holky, mě začíná dneska být špatně po ránu...ani busem nemůžu dojet do práce 😠 ale snad to brzy přejde 😉 claire, koukám, že máš nějaký problémky...držim palečky, ať máš vše ok!!!!!!!!!!!! já jsem byla vč.na ultrazvuku pro velký bolesti břicha a mam cystu...tak sexik si taky bohužel moc neužívám, protože to je jako by mi někdo nožem bodal do břicha ☹ tak doufám, že se brzy ta mrška vstřebá... jinak mě už taky začíná být vidět bříško...je to sranda - takhle chvilku být těhotná a už to je vidět 😀

andrea73
9. lis 2006

Kukuluna: já měla taky cystu, která se hrozně rychle zvětšovala, takže jsem ze začátku musela absolvovat UTZ co 3 týdny a pak co 2. Naštěstí jak mimísek rychle rostl cysta se začala vstřebávat, až nakonec se nějak vytratila. Ale sexík jsem zakázaný neměla a ani jsem netrpěla bolestmi. Přeji Ti, at se taky brzo vstřebá a at si užíváš jen samou radost z mateřství 😉

kukuluna
9. lis 2006

andrei - moc díky 🙂 já taky doufám že se to vstřebá 😠 já sexik zakázanej nemám, jen mě to fakt bolí, tak jen že je to nepříjemný ... tak už i kvůli tomu doufám, že ta cysta co nejdřív přestane zlobit 🙂

claire21
9. lis 2006

Ahoj kukuluna,
děkuju moc za podporu, no nějaký problémy mam, ale zatim musis zaťukat, se s tim tyden co tyden s mimčem statečně perem a zatim nám to jde...pořád mimču říkam, že ho už teď mam moc ráda a ani za nic ho nedam a jemu se taky nechce pryč, tak to snad zvládnem. Už se těšim, až uteče listopad a budu mít za sebou ty nejkrizovější 3 měsíce, pak si teprve trochu oddechnu.
Jinak já jem měla příznaky jako alcatko, s těma prsíčkama jsem to mela uplně stejný a přešlo mě to trochu až tento týden, tak jsem si docela ulevila 🙂

kukuluna
9. lis 2006

koukám claire, že jsi o týden napřed, tak na tebe budu "koukat" abych věděla, co mě vždycky následující týden bude čekat 😀 😀 mě dneska začalo být blbě od žaludku... 😠 a jsem nějak na měkko

claire21
9. lis 2006

Ahoj kukuluna,
tak žaludeční problémy je zatim jediný, co se mi asi vyhlo, jinak schytavam všechny problémy. Já jsem občas taky naměkko, jak jsem pořád zavřená doma, tak už jsem se tak nudila a připadala jsem si jak ve vězení, že jsem měla slzičky na krajíčku, ale za hoďku to zase přešlo. No a když si prohlížim fotky embrií a ultrazvuků, tak jsem z toho taky naměkko 🙂
A hrozně se u mě střídají chvilky, kdy jsem hrozně aktivní a musim pořád něco dělat a jindy(jako třeba dneska) jen polehávám a nejradši bych prospala celý den. ja jsem sice o týden napřed, ale ty už jednoho rošťáka máš, tak už tyhle stavy pro tebe nejsou takovou neznámou 🙂

szedivka
9. lis 2006

Ahoj holky, mě bylo celý první tři měsíce dobře, jen asi dvakrát jsem měla mírnou nevolnost, ale spíš to bylo ostřejší jízdou v autě nebo tím že jsem se pořádně nenajedla nebo naopak přejedla. Miminko je v pořádku, tak myslím že nevolnosti být nemusí 😉

fotografka.z.hulina
9. lis 2006

Ahoj, szedivko .) zrovna tvůj názor jsem potřebovala vidět 🙂 jsem od půlky října těhotná ( potvrzení a vše okolo bude příští týden) a není mi špatně :( tak jsem nevěděla, jestli je to o.k. Kámoška říká, že je ještě brzo a že se nemám bát a ono to přijde 😀 Jen se mi točí hlava a občas chodím jako opilá 🙂 jsem ospalá, ale to já jsem od nepaměti. Šoufl mi není 😎

szedivka
9. lis 2006

fotografko 🙂 Já se taky bála jestli je něco v nepořádku že mi nic není. Holky říkaly že nevolnosti můžou přijít až třeba v 8TT nebo později... Ale pokud by Ti nic nebylo, buď ráda a užívej si těhotenství 😎

fotografka.z.hulina
9. lis 2006

děkuji, budu se snažit, to víš, na tom začátku je asi každá nervní, protože neví, co je a není "normální"
Těším se na vyšetření a uklidnění.
Jinak já jsem Romana, je blbý, že se tu nedá udělat i profil s jménem, ten nick jsem si dala podle koníčku a města, kde bydlím. 😉 Opatruj se.

kukuluna
10. lis 2006

claire, ono sice prcka doma mam, ale už si to tak nějak všechno nepamatuju - vim, že mi bylo blbě, že jsem nemohla nic... i v kuchyni mi vadil jakejkoli pach... teď zatim dobré... vč.mi asi začli ty žaludeční obtíže...v autobuse ráno mi nebylo ok 😀

lasipka
autor
13. lis 2006

Ahoj holky,mne je nastesti porad dobre, akorat jsem se uz asi 4noc zobudila s velkym hladem a jedina vec na kterou jsem se tesila byla snidane🙂 Jinak mne taky sem-tam pobiliva brisko, ale to je asi to roztahovani maternice.zelam vam vsem hezky den

simik01
14. lis 2006

Krásné ráno všem...! Měla bych být cca v pátem týdnu - špatně mi zatím není 🙂 ale občas mě hrozně bolí v podbřišku.. tak jako bych to měla dostat a chvílema to přechází až v takové jakoby křeče...
Jsem z toho trochu nervózní - Mudr.mě objednal až na 5.12. - ale zřejmě se tam vypravím už dříve... pro jistotu..🙂

andrea73
14. lis 2006

Simiku-to je normální, já jsem ze začátku taky měla bolesti jak při menses a čekala jsem každým dnem, že to dostanu. V 6.tt jsem šla na gyne po pozitivním těhu testu a ten mi těhotenství potvrdil. Bolesti pak v 7-8.tt přestaly.

simik01
14. lis 2006

Já se tam zítra taky vypravím - myslím k Mudr. - pro jistotu - i když jsem si teď přečetla v jiné diskuzi - přímo o bolení břicha - že by to mělo být skoro "normální".. 🙂 Tak také doufám, že všechno bude v pořádku... 🙂 🙂

groowy
14. lis 2006

No holky, mně od začátku dost bolí břicho a jsem taková unavená, i když poslední asi tři dny je to bolení břicha o dost lepší. Tak snad to bude dobrý.
Ale dvoum kamarádkám vůbec nic nebylo, ani špatně, ani by prej nevěděly, že jsou těhotné 😀 . Takže je to u každého jinak 🙂

kukuluna
15. lis 2006

AHOJDA HOLKY.... MĚ JE OD SOBOTY DĚSNĚ ZLE - A TO ÚPLNĚ ZE VŠEHO.... JE TO FAKT NEPŘÍJEMNÝ....JE MI ZLE I Z POČÍTAČE.... 😠

l14
15. lis 2006

Ahoj holčiny, hlásím se dnes prvně. Mám od pana Mudr. potvrzen 5w7d 🙂
Jsem moc šťastná, je mi 33 a je to moje první. Co je ovšem ještě perfektní (nesmím to zakřiknout), že nám to vyšlo na první pokus 🙂
Jinak se zatím cítím bezvadně. Můžu poprosit někoho o zkušenosti s cvičením v tomto období? Zatím jsem vždy dozvěděla, že radši první trimestr klid. Jinak jsem hodně sportovala a nechce se mi zůstat bez pohybu. Krásný den všem těhulkám 🙂 Lenka

claire21
15. lis 2006

Ahoj kukuluna,
už jsem si všimla, že jsi nebyla několik dní na stránkách. Jak je ti špatně, jako zvracíš? Doufam, že to není nic vážného (zvracení nic vážnýho určitě neni) a brzo ti bude zase dobře.
Já teda naopak musim zaklepat, že to špinění už skoro zmizelo, tak už chodim i na krátký procházky a cítim se celkově líp. Moc ti držim palečky ať se ti brzo uleví. PS: taky jsem ti včera napsala interní poštu.
Držim ti palce!!!
Papa Klárča

mihalicka
17. lis 2006

Ahoj groowy,
som v 6t a vcera ma celu noc bolelo brucho ako keby som mala mat menzes. Ale vcera som bola hrozne rozculena tak snad z toho ale poriadne som sa vylakala. Dnes som teda cely den vegetila, citala, pozerala filmy a vegetila. Drzim palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru