Musí být ženě v 1. trimestru vždycky špatně?

lasipka
6. lis 2006

Ahoj holky, jak to s vami bylo pocas prvnich 3.mesicu ? Vetsinou ctu, ze vam je spatne a pod, ale je tu vubec nekdo, nebo je to normalni, kdyz i v 7.t nepocituju temer zadne tehu priznaky-napr.spatne od zaludku a pod.?Mne je porad nejak fajn, akora ta unava...)

terkaz
6. lis 2006

ahojky , mne nastesti taky nebylo vubec spatne, nezvracela jsem , proste nic, jen jsem byla hodne unavena... a kolem 4. mesice strasne protivna a naladova 😒 no nastesti uz je to pryc 🙂

vero
6. lis 2006

Mně se taky zatím nevolnosti vyhýbají. Jen jsem hodně unavená, ale s jídlem problém opravdu nemám. 🙂

hankah
6. lis 2006

ahojky, mě špatně taky nebylo, byla jsem víc unavená, ale protože jsem byla od začátku doma,tak jsem spala kdy se mi chtělo. cítila jsem zvětšená a citlivější prsa. jinak fakt nic......

zdencab
6. lis 2006

Ahoj, tak jsem porad resila jestli je vse v poradku kdyz mi nic neni.Hlavne kdyz jsem vsude slysela, ze je dobre kdyz spatne je, protoze to znaci ze je dite v poradku. Jen jsem byla strasne unavena a sem tam jsem mela nechutenstvi.Ted uz to neni tak strasny.Doktor me ujistuje ze mam byt rada ze mi nic neni, ze je vse v naprostem poradku.Asi to mam po mamce, ktere ani u jednoho ze tri tehotenstvi vubec nic nebylo.Uzivej si toho jsi jedna z mala 😎

terkaz
6. lis 2006

taky se mi hodne zvetsili prsa,ale ted je to uz v pohode, mam pocit , ze se vsechno tak nejak uklidnilo. uz jen brisko roste 🙂 jo a pravda je, ze se mi delalo spatne, kdyz jsem zacala mit hlad , proto jsem s sebou vsude nosila svacinu a hned jsem hlad zahanela 😀

lasipka
autor
6. lis 2006

Tak to je fajn, alespon vidim,ze nejsem sama, komu je zatim "fajn" 🙂potesili jste mne holky

hankah
6. lis 2006

terkaz: jo, vlastne jo, máš pravdu, taky jsem nesměla mít hlad (jedla jsem třeba i v deset večer), ale to mě drží do dneška, nemůžu mít prázdný žaludek a pořád jsem si s sebou nosila nějaké pití apak jsem hledala záchody 😀

terkaz
6. lis 2006

😀 mluvis mi z duse... mam prolezene snad vsechny zachody v Brne 😀 a preventivne mam v kazde kabelce aspon musli tycinku... 😀

vilca
6. lis 2006

Lasipko, ještě se neraduj, mně začalo být špatně až v 9tt. A hooodně... 😖 Ale trvalo to pak jen asi 14 dní. No ale bylo to o to intenzívnější 😀

kristi
6. lis 2006

mne na ty stavy hladovy pomahalo susene ovoce, banany atd....to clvoek muze mit furt s sebou a je to fajn zahanec hladu.

januskaababoo
7. lis 2006

No jak rikaji holky, nesmela jsem mit hlad, jednou se stalo, ze jsem se nenajedla a pak to slo primo na zachod, ale jen plivani "jak by reklo Alcatko" 🙂 , po druhe, jak mi neco nesedlo na zaludek, tak jsem zvracela vecer, ale videla jsem tam snad i snidani...prsa, brisko, uuuunava jako prase, prospala jsem i 14 hodin denne, mela jsem takove obdobi 10 dnu, co jsem chodila jen do prace a do postele...

Ted uz je super...fakt ten druhy trimestr je o necem jinem...rikaji tomu HONEYMOON TIME 🙂 🙂 🙂

groowy
7. lis 2006

Ahoj holky! Mně už dva týdny podivně pobolívá břicho a sem děsně utahaná. Dnes jsem si dělala těhu test a objevila se tam slaboulinká druhá čárka. Tak jsem asi v tom 🙂 . Ale docela mě děsí to bolení břicha. Píchá mě v pravém třísle a bolí mě i celé břicho. Tak sem volala k doktorce a sestra mě objadnala až na 27. 11. Myslíte, že je to bolení břicha normální? Sem ze všeho vyplašená, jestli jsem fakt těhu, tak to bude moje první 😲

coxa
7. lis 2006

Ahoj, tak hlásím, že patřím taky mezi ty šťastné, kterým nic není! Pravda, asi 3 dny v 6. tt jsem byla jako po hodně velké kocovině, ale bez nevolností a bez nějaké šílené únavy. Jinak super. Takže já jsem naštěstí taky v pohodě. 😵

kukuluna
7. lis 2006

ahojda holky ... taky přispěju svou troškou do mlýna 😉 ze začátku (když jsem taky slaboulinkou druhou čárkou pojala podezření o mém těhotenství) mě taky píchalo zrovna v pravé části spodního břicha...až mě přítel "vyhnal" k doktorovi..fakt to bylo jako by zánět vaječníku nebo močák.. tam mi z krve zjistili těhotenství.. teď jsem asi v 6 tt a jsem teda dost ospalá a moc nevydržim..ale stačí jen 20 min si odpočinout a zas jsem v plné¨síle 😅 jinak mě od začátku hrozně bolí prsa...a to fakt dost 😠 jinak se cítím v pohodě a už se těšim, až se na to moje mimi někdo mrkne ultrazvukem a potvrdí, že vše je v pořádku.. pořád mam v podvědomí nějaký strachy.. 😨

claire21
7. lis 2006

Ahoj groowy,
těch bolestí břicha se vůbec neboj, já jsem to měla de facto od tý doby co bylo mimčo v bříšku, každou noc jsem se budila a chodila po bytě, bolestí se mi chtělo až brečet. po týdnu jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě to vylekalo a šla jsem k doktorce. Ta mi řekla, že to je normální, že se ti prostě zvětšuje děloha a posouvá se do tý správný polohy. Holky na těchto stránkách mi to taky potvrdily, že mimčo si prostě dělá místečko a děloha se ti natahuje. tak se toho neboj, já to měla každou noc 3 týdny a teď už to povolilo a občas mě to bolí přes den, ale už ne tak hodně jako dřív. Jestli je to u tebe tky taková bolest jako kdybys měla dostat měsíčky a nejso to žádný křeče, tak si myslím, že se nemusíš bát 🙂 🙂
A moc gratuluju k miminku 😀
Já jsem taky celá vyplašená, já totiž ještě navíc špinim, takže jsem doma a taky je to moje první. tak se neboj, určitě to zvládnem 🙂

claire21
7. lis 2006

Ahoj kukuluna,
tak já ti musim říct, že s těma prsama to mam to samé jako ty, šíleně tak od 6. týdne bolí, jak bradavky, tak i celá prsa a taky mi už dost narostly (což samozřejmě není na škodu 😀 ) mam takový pocit jako bych už v každém měla litr mlíka 😀 a nemůžu si je pořádně umejt. manželovi se samozřejmě zvětšení mého hrudníčku tak moc líbí, že mě pořád ochmatává a já ho odhánim 😀 tak je to docela sranda. V jedný knížce jsem četla, že prsa se začnou měnit až po 12. týdnu, tak to pěkně kecali 😉
Moc gratuluju k miminku 😀

kukuluna
7. lis 2006

holčiny, nemáte prosím někdo zkušenosti co s pálením při čůrání /asi začíná něnajakej zánět močáku/ ... bylinky by se v těhotenství neměly brát...? díky moc

kukuluna
7. lis 2006

ahoj Claire - mě se prsa zpeˇvňujou a asi i trochu rostou - taky se to druhé polovičce náramně líbí, ale každej dotyk si teda "užívám" - taky ho musim odhánět - fakt to bolí... 😠 koukám, na tvou fotku, a koukám, že už máš i bříško vidět 🙂 mě to taky tak trochu začíná kolem pupíku a myslela jsem, že je ještě brzy, ale tvá fotka mě uklidnila 😀

jojojo
7. lis 2006

Ahoj ahoj, mě taky zatím není špatně a doufám, že už nebude. 😀 Na to pálení při čurání si dej pozor, zajdi si k dr. ať ti něco napíše nebo jsem slyšela babskou radu dát si na to normálně jogurt. Ale nevím ☹ . Snaž se více pít.

claire21
7. lis 2006

Ahoj kukuluna,
já jsem taky vyčetla, že bříško roste až po 12. týdnu, ale jak vidíš, tak u každého je to jinak. Já jsem hodně hubená, tak je to na mě hned vidět 🙂 no s tim pálením při čurání osobně zkušenost nemam, ale já jsem zase špinila a tak jsem jela do nemocnice a tam se mě doktora krom jiného ptala, jestli mě to při čurání nepálí, tak nevim co to znamená. Ale jestli tě to nějak nepřejde nebo se to zhorší, tak bych si s tim radši došla k doktorovi, co ti na to schválně řekne a třeba ti dá něco co můžou brát těhulky 🙂
Já jsem teprve v 8. týdnu a už jsem byla na ultrazvuku třikrát 😀 nejdřív když mě bolelo hrozně břicho a pak dvakrát pro špinění, přece jen to je moje první mimčo, tak nechci nic podcenit a moje segra potratila dvakrát, tak jsem z toho měla trošku taky strach. No a pani doktorka mě vždycky uklidnila, už jsem viděla i mimčo na ultrazvuku i jak mu bije srdíčko, fakt hezoučký 🙂

kukuluna
7. lis 2006

já na záněty močáku trpim často.. ☹ je to otrava... už se taky moc těšim, až uslyšim srdíčko .. pamatuju si jak to je fakt úžasný... to už člověk pak konečně fakt bere, že v něm něco žije... teď si tak zatim nepřipadám 🤐 mám už jednoho svištika doma.. chlapečka (7 let) .. tak bych teď moc ráda holčičku 😅 .. s tim bříškem-je fakt, že já taky mam normálně plochý břicho, tak tam ta vypouklina (asi zvětšená děloha) je vidět... v prvním těhotenství jsem byla jak mašina a je fakt, že jsem se vdávala ve 3 . měsíci těhotenství a už jsem jen tak nějaký šaty mít nemohla 😠

kukuluna
7. lis 2006

jojojo - díky za radu 🙂 s tim jogurtem jsem o tom taky už něco slyšela, ale nějak se mi do toho nechce 😀 ale jestli to nedá pokoj, tak vyzkoušim vše 😉

groowy
7. lis 2006

Jé, Claire21, tak to sem ráda, že nejsem sama. už se docela teším na ultrazvuk. Nejdřív sem si myslela, že mě chytá slepák 🙂 . ale ono mě to zlobí mimčo.
Zánět močáku jsem měla, nic příjemnýho. Určitě to chce jít k lékaři, já sem si taky myslela, že to bude dobrý, a pak jsem skončila v nemocnici.

maxik
7. lis 2006

Kukuluna, pokud je to zánět močáku, tak na to jsou dobrý brusinky. já mam takový šumivý tabletky na pití.V lékárně by ti měli poradit.Ale je to spíš na prevenci.Pokud už máš pálení nebo svědění, tak bych si radši pro jistotu došla k doktorovi on už ti na to něco dá.

kukuluna
7. lis 2006

koukám,že k tomu MUDrovi budu muset asi fakt zajít ☹ vůbec se mi nechce v začátku těhotenství něco baštit , ale třeba ty brusinky zaberou 😎

claire21
7. lis 2006

Ahoj groowy,
no je to s podivem jak takovej malej clovicek dokaze pozlobit 🙂 , ja porad rikam, ze bude asi cely po tatinkovi 😀 Ale fakt se neboj, moje mamča měla ty bolesti se mnou taky a nakonec jsemse ji docela vydařila 😀
já jdu na kontrolu 21.11., tak doufam, ze mi budou delat taky ultrazvuk a bude všechno v pořádku.
Kdy mas termin u doktora ty?

rova
7. lis 2006

Tak mě nebylo špatně vůbec. Za celé těhu jsem zvracela 3x! Jinak já měla těhotenství úplně božský! Kromě pálení žáhy ke konci, šílený únavy a chvilkové bolesti - asi pár týdnů, když se "roztahovala pánev" jsem byla v pohodě!! Žádné zvracení, otoky apod. věci!! 😉

anavka
7. lis 2006

Mně taky nebylo nic, neznám zvracení, těhotenské nevolnosti a ani těhotenské chutě 😎

alcatko.j
7. lis 2006

Tak ja se taky pridam...ze jsem tehotna, jsem zacala tusit jeste pred ocekavanou ms...jednak me poprve v zivote bolely prsa, ktere me nebolely nikdy, ani behem ms, pred ms, po ms , nikdy.A ted jsem je zacala proste citit...zacalo to asi priblizne tak 10 dni pote, co jsem pravdepodobne otehotnela.Nebyla to ani nejak bolest, spis se mi dost nalily jakoby, dost se zvetsily, bradavky palily...Jinak nic.Pak jsem teda podle testu zjistila, ze jsem tehotna, ale furt nic, asi v 6.tydnu tehotenstvi(podle ms) jsem si vsimla, ze najednou se hned rano, jak vstanu, musim najist, proste jsem v posteli otevrela oci a mela jsem strasny, ale sztrany hlad, pritom jsem treba v 10 vecer vecerela a rano v 7 uz jsem mela desnej hlad...Pak se pomalu zacala pridavat unava, ale nebyla u me nijak hrozna,totez chozeni na zachod(curani)ale opet ne nejaka hruza.asi od 8.tyden mi zacaly nevolnosti...jak uz psala januska..zvracela jsem asi jen tak 4x celkem, ale kazdy den, cca v 6:30(doted nechapu, proc porad ve stejny cas) se mi udelalo spatne, musela jsem na zachod, kde jsem nezvracela, ale musela jsem se"vyplivat"pak uz zas bylo dobre.Pokud jsem nahodou nevstavala do prace, tak jsem se stejne v posteli v tech 6:30 vzbudila...Tak to bylo kazdy den.pani doktorka mi rikala, ze kolem 12.tydne to zcela vymizi..no, dneska jsem zas musela "plivat" 😅 Sice uz to neni kazdy den v 6:30, ale kazdy 4. den joo 🙂

alcatko.j
7. lis 2006

Jo a tehotenske chute...taky jsem nijak zadne extra silenosti nezpozorovala, ale jakoby jsem mivala vetsi chut uz na to, co mi driv chutnalo...milovala jsem testoviny na vsechny zpusoby a ted primo silim, proste je miluju jeste vic.jo a teda pred tehu jsem ani nijak extra nemusela maso, ne ze vubec, ale ne casto a ted maso primo vyzaduju, jedno jake, proste maso 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru