Kyselina listová. Může mi z ní být špatně?

svntvt
15. zář 2019

Ahoj holky, nesetkala jste se některá s tím, že se vám nevolnosti zhoršují, když si ten den dáte kyselinu listovou? O tom, že ženám bývá zle po těh.vitaminech jsem slyšela, ale já beru jen tu kyselinu a všimla jsem si, že když si ji někdy zapomenu vzít, bývá mi ten den líp. Je to možné, nebo náhoda? Nemá někdo zkušenost?

kiki1912
15. zář 2019

@svntvt kdy kyselinu listovou bereš? Bereš ji na lačno nebo po jídle?

svntvt
autor
15. zář 2019

@kiki1912 No vis co, doted me nenapadlo to resit, takze to jsem ji brala ruzne, jak jsem si vzpomnela. Dnes teda ,, velmi chytre ,, na lacno rano pred snidani a cely den je mi fakt extra soufl, pritom vcera sem si ju vzit zapomnela a bylo mi mnohem lip cely den.....

kiki1912
15. zář 2019

@svntvt no jde o to že když by jsi brala po jídle tak by Ti špatně být nemuselo. A nebo zkus jinou značku kyseliny listové. Jsi těhotná nebo těhotenství plánuješ. Pokud plánuješ tak určitě z vitamínů bych doporučila pregnafolin

svntvt
autor
15. zář 2019

@kiki1912 těhotná. Tak ja zkusim ji brat po jidle, popr. koupim jinou znacku a uvidim. Diky za tip! Ono ty nevolnosti mam z toho těhotenství, to vim, ale fakt mi prijde, ze po te kyseline je to horsi....

kiki1912
15. zář 2019

@svntvt já jedla do 13 tt ten pregnafolin pak sem přešla na Yarilo ale jen jednu krabičku a teď jim gravital gummies a to sem v 21tt

radullah
15. zář 2019

Taky jsem brala ze začátku jen čistou listovku, ale mě přišlo, že mi bylo brutálně blbě úplně po všem. Teď začínám 26tt a už se mi "jen" občas natáhne při čištění zubů nebo z nějaké smrádku :D Listovku zobnu občas pořád

svntvt
autor
15. zář 2019

@radullah jasne no, nemusi to tou listovkou byt, trochu blbe je mi nonstop 😂 ale tyjo zkusim to vice vysledovat, mam fakt podezreni, ze mi tu nevolnost zhorsuje......

widowblack
15. zář 2019

Pokud ses tehotna tak si kup rovnou vitaminy pro tehotny - ja užívám femibion - tam je vse co ty i plod potrebujete .jeden mesic sem si koupila gs mamavit a to ke humus - smrdi to a bylo mi po tom težko - takže si už vždy kupuju femibion . 😉 na prvni trimestr vychazi kolem 350 ma mesic od druhyho uz na 450 ale tak radsi zadotovat vitaminy a byt celkove v pohodě že je vše vyvážené 😉

luciela97
15. zář 2019

Za sebe osobně můžu říct, že mi bylo špatně opravdu po kys.listový měla jsem jí koupenou samostatně a opravdu mi to nedělalo dobře. Ať už jsem si ji dala na lačno nebo po jídle. Když jsem ji vysadila bylo mi lépe a nevolnosti se dali a dají přežít 😉.

svntvt
autor
15. zář 2019

@luciela97 a cos brala? Diky

hermij
15. zář 2019

Ještě jsi nenapsala, jakou bereš. Možná ji Tvé tělo netráví. Mutace MTHFR se běžně nezjišťuje, a proto je lepší rovnou shánět štěpenou listovku jako folát / methylfolát.

svntvt
autor
15. zář 2019

@hermij Jo, to vím, ale v prvním tehotenstvi jsem brala jen listovku, bála jsem se že z vitamínů mi bude zle a bylo to v pohodě, takže sem si teď zas koupila jen tu listovku, od MedFarma nebo tak nekak se to jmenuje (minule jsem mela ale jinou,dr.max myslim)... No vysadim ju,zkusim neco jineho, příp. i ten femibion, ale dost se bojim, dnes je mi falt fest zle...

hermij
15. zář 2019

@svntvt Toto? https://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/medpharm... To opravdu folát není... a těch přídatných látek... vysadit 🙂 Femibionu se neboj ;)

luciela97
15. zář 2019

@svntvt klasickou acidum folicum - na předpis. Je to čistě jen kyselina listová.

makronka222
15. zář 2019

Tak ji neber... neuzivala jsem ani u jedne. Strava vyvazena. Deti jsou ok. Trosku mimo a opozdeni mi naopak prijdou ti, jejichz matky do nich cpali vitaminky a supr bio eko stravu

kaja2016
15. zář 2019

@svntvt Akorat resim to same a je me po ni take spatne. Rekla bych, ze je to proste tim, ze to je prasek. Ale radsi brat nez nebrat. Akorat neni potreba tech 800, 450 staci a jist zeleninu...

svntvt
autor
16. zář 2019

@hermij Ja vim ze to neni folat, o tom se tu ale nebavim.

svntvt
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
svntvt
autor
16. zář 2019

@luciela97 diky,zkusim se zeptat doktora. Jako to co beru je taky jen klasicka samotná kyselina listova,ale asi mezitim nejaky rozdil bude,tohle vysazuju.

luciela97
16. zář 2019

@svntvt můžeš to zkusit ale upozorňuji, že když jsem si četla příbalový leták, tak je to uvedené i v nežádoucích účincích - nauzea a zvracení.

svntvt
autor
16. zář 2019

@hermij A nevim teda zda sis cetla slozeni femibionu, kdyz kritizujes pridatne latky te kys.listove od medpharmy (ne ze bych se ji chtela zastavat,dnes uz sem si ji nedala), ale je dobre, když uz neco krotizujes a neco doporucujes, podivat se na zoubek obema. Tady mas pridane latky Femibionu: Dále produkt obsahuje: plnidlo mikrokrystalickou celulózu, L-askorban vápenatý (vitamín C), DL-alfa-tokoferol-acetát, plnidlo maltodextrin a modifikovaný kukuřičný škrob, nikotinamid, leštící látku hydroxypropylcelulózu a hydroxypropylmethylceluózu, D-pantothenan vápenatý, biotin, barvivo oxid titaničitý, kyanokobalamin, protispékavou látku magnesium stearát, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, riboflavin, thiamin monohydrát, zvlhčovadlo glycerol, kalcium-L-metylfolát (Metafolin), kyselinu listovou, cholekalciferol, barvivo oxid železitý.

hermij
16. zář 2019

@svntvt Já na něj koukala, takže vím, že toho taky obsahuje dost. No, uznávám, že tu část komentáře jsem si mohla odpustit, ale spíš jsme se nepochopily s tou listovkou. Bavíme se tu o významu vitaminu B9 a že Ti z užívání není dobře. Tak neužívej syntetickou podobu, ale přírodní štěpený folát, což obojí je stále vitamin B9, jen v lépe stravitelné podobě. Nechci tu být za kritika, ale snažila jsem se pomoct hledat alternativu, po které Ti bude lépe. Já třeba užívám produkty Chytré miminko, od začátku bez obtíží.

svntvt
autor
16. zář 2019

@hermij Ja si dnes tu listovku nedala a stejne je mi nanic ☹️ ale uz k tomu mam nejaky odpor, jakoze se podivam na tu krabičku a úplně se mi navali... Tos ja nevim, asi ten femibion zkusim koupit na ten mesic a uvidím. Původně jsem prave ty vitaminy brat nechtela z ruznych duvodu, ale pokud bych tu listovku nebrala tak to necim nahradit chci, zas uplne bez ni (ackoliv vim ze neslo o folat) jsem byt nechtela ...

hermij
17. zář 2019

@svntvt Pokud máš možnosti, tak ze stravy. Hoooodně zeleniny a luštěniny. Denně velké porce zelené zeleniny, různé druhy (brokolice, špenát, salát, kapusta...), pak je v červené řepě, víc najdeš online v nějakých přehledných tabulkách. Chce to ale bio kvalitu, protože stříkaná zelenina, příp. ta, co neviděla sluníčko a rostla jen někde ve skleníku pod umělým sluncem, tak ta je nutričně chudší, i když může vypadat esteticky lépe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru