Může v těhotenství ublížit pobyt venku, když je horko?

jge
25. kvě 2014

Dobry den,

mam dotaz ohledne tepleho pocasi v tehotenstvi celkove a obzvlaste v prvnim trimestru. Jsem 6 tydnu tehotna a dneska jsem mela naladu na praci na zahrade (spise, manzel mi rikal, ze tehotenstvi neni nemoc a at jdu take neco udelat na zahradu). Ja blba ho poslechla a po 15.00 hodine jsem vysla na zahradu a zacala upravovat zahonky. Asi po pul hodine jsem toho musela nechat, protoze jsem byla uplne splavena. Kdyz jsem si sla domu sednout a schladit se, doslo mi, ze v tehotenstvi se nema clovek prehrivat. Mam strach, ze mych cca 30 minut na zahrade v horkem odpoledni (cca 28 stupnu) mohlo nejak ublizit mimi.
Prosim mate nekdo podobne zkusenosti a vse bylo OK?
Dekuji

tamarila
25. kvě 2014

Myslím že tělo si samo řekne. Pokud se začne přehřívat, dá ti to okamžitě najevo. Asi bych nepracovala na zahradě v poledne pod plným žárem, dala bych si něco na hlavu atd., ale pokud se cítíš dobře, tak proč ne. A naopak - pokud ti bude mdlo, horko a budeš cítit že to není to pravé, tak hurá na odpočinek. Každá snášíme těhotenství jinak. Některá neví že je v tom a zvládne to co jindy, jiná se sotva doplahočí na záchod vyzvracet .o) Univerzální rada není, dělej jak se cítíš. Jinak si nemyslím že by ta půlhodinka miminku ublížila, já jsem v těhotenství měla v létě i několik omdlívacích kolapsových stavů, zejména v nevětraném MHD, a mimčo je v pořádku. Ale zase nepodceňovat .o) Ať ti všechno v pořádku uběhne až do konce! 🙂

jge
autor
25. kvě 2014

@tamarila Dekuji

lisha
25. kvě 2014

Já tedy hlášku "těhotenství není nemoc" v začátku těhotenství neuznávám, je to nejrizikovější období. Chce to se nepřepínat, dělat jen to, na co máš energii...ale pokud ti nebylo vysloveně špatně, tak myslím že půlhodinka práce na zahradě ničemu neuškodila 🙂

lv
25. kvě 2014

těhotenství sice není nemoc, ale chtěla bych vidět jedinýho chlapa, co to dá..řiď se sebou, jak ti je, co zvládneš, já ty začátky vždy byla velmi spavá, unavená /i když naštěstí bez nevolností/..je to prostě JINÝ stav..neublíží ti pobyt venku, jezení vajíček na měkko, hrmelín, obyčejné věci, jen se šetři, nevysiluj, když sportuješ, klidně dál, ale s mírou..s tím teplem, to by v africe nebyly děti, kdyby ublížil pobyt venku, taky bude 35 stupňů a do jeskyně asi nepůjdeš, že 🙂

alendariela
25. kvě 2014

Ahoj. já jsem byla těhotná v loni , právě o těch strašných vedrech. Doma jsem se balila do chladných prostěradel nebo utíkala kam se dá.A vše je v pohodě, teď tu spinká 3 měsíční Ondrášek a je úplně zdravý 🙂 .Také jsem si hledala diskuze , co na to ostatní. Dávej na sebe pozor ,zbytečně se nevystavuj na sluníčku, ale hlavně buď v klidu 🙂 Pohodové těhotenství a žádné nervy 😉

jge
autor
26. kvě 2014

@lisha
@alendariela
@lv
Dekuji moc za nazory.... 🙂

ninive211
26. kvě 2014

Podle mě stačí jen vyhýbat se přímému slunci (hlavně tomu polednímu) a dodržovat dostatečný pitný režim...a jak tu píší holky, poslouchat své tělo a když začneš být zadýchaná, tak šup do stínu. Jinak 6.týden, to ještě nic není, většina holek ještě ani nemá v tuto dobu nevolnosti...takže horší to bude teprve až za pár týdnů. Anebo pro nás, co v létě budeme prožívat podstatnou část třetího trimestru (tedy konce s bubnem 🙂 ) ...to bude lahůdka, už se "těším" 🙂 Manžel vyhrožuje, že budou vedra jako loni, mně by stačilo těch 22 stupňů a sluníčko k tomu, to by byl ideál. Včera na výletě bylo ve dvě , když jsme vyjížděli 22 ve stínu, v 6 večer 24 a stejně jsem si připadala na sluníčku jako praštěná 😎

swara88
28. kvě 2014

Určitě se nepřepínej a dělej jen to na co stačíš, já jsem ve 30 týdnu a to jsou teprv návaly... 😀 říkala jsem, že fakt nevím jak to léto vydržím, je mi horko pořád ikdyž je venku 14 stupňů...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru