Na začátku těhu jsem kouřila. Mohlo to ublížit miminku?

kacabina
30. dub 2012

Ahojky holky..jsem tady uplně nová takže se ještě rozkoukávám 🙂 😀 Ale dneska jsem byla u mudr a ta mi řekla nadhernou zprávu že jsem těhu 🙂 11tt... S přítelem jsme strašně moc rádi ale na jednu stranu mě tíží svědomí že jsem až do tedka kouřila ☹ Tak cca 8 cigaret denně..Samozřejmě že co jsem od mudr vyšla už jsem si nezapálila a ani nezapalím..Ale pořád mám ten divnej pocit ☹ Na screening mám jít až ve 13tt... Myslíte že mu to mohlo nějak ublížit?? Dost mě to trápí..Máte někdo podobnou zkušenost??A neuškodí mimču když jsem hned přestala?Někde jsem četla že se to nesmí... A prosíííím ještě nesmí se jíst zrající syry..Nevím které to jsou..Př:vesela kráva,apetito..to mužu??...Děkuji moc za radu..a přeji krásný den 🙂

mochenkaa
30. dub 2012

S cigaretama neporadím, jsem nekuřák. Ale sýry by se neměly s plísní, takže niva, hermelín, .... a když, tak tepelně upravené. Takže když si dáš těstoviny s nivovou omáčkou či pizzu s hermelínem tak se nic nestane 😉 Roztíratelné sýry jako jsi jmenovala se můžou, jen je trochu omez, je v nich hodně soli.
Jinak MOC gratuluju k miminku 😵

caricia1
30. dub 2012

Ahoj,gratuluji 😉 Já jsem taky přestala kouřit když mi to potvrdil dr a miminku to neuškodí když už si prostě nezapálíš 🙂 Sýry jako je třeba niva a hermoš by se v prvním trim neměli,ale já je miluju a uplně normálně jsem je jedla...Když si jednou za čas dáš hermoš tak to miminku rozhodně neublíží.Nedělala jsem z toho vědu,prostě jsem měla chut tak jsem si dala 😉 Stejně tak colu nebo slabé kafe. Jednou za čas to vážně nevadí ,dokonce hodně těhulek pije colu protože zabírá na nevolnosti a gyndr mi dovolila jedno kafe denně protože to mě postavilo na nohy,jinak nic.Samozřejmě slabší a někdy jen rozpustné.

petule246
30. dub 2012

ahoj, taky jsem kouřila a nechala toho, až když jsem věděla, že jsem těhu (cca 8. týden) a starší syn je naprosto v pohodě. Od té doby nekouřím a myslím, že už toho ani znovu nespadnu. hoď to za hlavu a věř, že všechno bude OK.

lucille85
30. dub 2012

Ahoj, předně moc gratuluju ke skvělé zprávě a přeju pohodové těhu a zdravé miminko! S tím kouřením, 8 cigaret není zas tak "moc", vrozené vady by to způsobit nemělo, spíš to způsobuje, pokud maminka kouří dál, že miminko je menší....Přestat je samozřejmě to nejlepší co můžeš udělat pro mimi i pro sebe, přece jen plíce a krevní oběh budou mít brzy co dělat i tak, natož když bude zatížený kouřením...
A co se týče co v těhu smíš a co ne...no je toho víc než zrající sýry (tím jsou myšleny sýry s plísní-hermelín, niva atd.), patří sem i nepasterizované mléčné výrobky (čerstvé sýry, neošetřené mléčné výrobky-ale v obchodech je většina pasterována), dál bys neměla jíst výrobky, kde jsou syrová vejce (majonéza, tatarka a saláty ve kterých jsou-např. pochoutkový aj., patří sem i některá kopečková zmrzlina), syrové maso (tatarák, sushi, uzený losos, pozor na grilování-spíše vepřové, v kuřecím je často salmonela, vždy dobře propéci!), výrobky z jater (kvůli obsahu vitaminu A), ryby spíše sladkovodní, mořské max 1xtýdně (vyšší obsah rtuti).

Pozor na některé bylinky a vyhýbej se light výrobkům, umělá sladidla nejsou pro těhule vhodná.

Veselou krávu, Apetito aj. podobné tavené "sýry"(se sýrem to nemá moc společného) můžeš, ale je to plné tavicích solí a nic to Tobě ani miminku nedá...Radši si dej Lučinu, Žervé, Cottage, tvaroh, dávej přednost polo a plnotučným mléčným výrobkům.

Více info najdeš jistě i na netu, stačí trochu zagooglit 😉...

pavlanatlinka
30. dub 2012

ahojky já jsem taky byla kuřačka akorát jsem nějak nedokázala přestat tak jsem si občas dala ale jen slimku tu nejlehčí a přestala jsem kouřit až v 6 měsíci. zase jsem vyčetla pokud si kuřačka a máš chut si zakouřit tak si máš dát protože se pak stresuješ a máš na to chut a stebou se stresuje i to mimčo samozdřejmně lepší nekouřit ale pokud bude velká chut tak si dát třeba jen jednu nejlehčí. a stěmy sýry bych to neřešila oni všude píšou co se nesmí já jedla uplně všechno pila jsem kolu,kofolu a mimčo je zdraví krásný a nic jí nechybí. a hlavně tui kolu atd.. ne každý den občas to nevadí.

terinda
30. dub 2012

Podle mě nemá cenu se zpětně trápit. 😅
Přeju pevnou vůli k nekouření 😉

Jinak v těh. by se němělo kouřit vůbec. Jedna cigareta znamená 60min. dušení miminka. Miminku se zpomalí dýchání a má "super" prostředí ☹

jop
30. dub 2012

ahoj "kacabino", silně mi tady na koníkovi někoho připomínáš 😀 Začíná mě to docela bavit. Máš s dotyčnou stejný termín porodu. Je trochu zvláštní, že jsi zjistila svoje těhotentsví v 11tt, zvlášť když jste si s přítelem dítko podle tvého příspěvku evidentně přáli. Posílám dva odkazy na zajímavé diskuze na toto téma 😀
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kdy-je-m...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-ovli...

pismenka
30. dub 2012

no tak kouření v těhu, na to bych se snad ani neptala......dám si občas cigaretu když jsem v restauraci,ale když nejsem těhu.

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky hele s tím kouřením ať si myslí každý co chce je to tvé rozhodnutí...ale měla by jsi to omezit na pár cigaret pak pomalinku přestat...ono není dobré ze dne na den přestat kouřit...miminko se vyvíjí a je náchylné kolem toho 8-10 týdne na alkohol a nikotin...já třeba kouřím...ale jen občas....a musím zaklepat že já i miminko jsme zdraví...Tak si to normálně rozeber s doktorem a on ti poradí.... 🙂

simonisko
1. kvě 2012

Pokud by si byla silná kuřačka, tak se nedoporučuje přestat hned, jak píše luciemeli, ale postupně přestávat, aby tvoje tělo neutrpělo nějakej šok z nedostatku nikotinu...
Názory typu že se ti mimino dusí jsou blbosti, který se tvrdily za našich babiček a moderní medicína je vyvrací. Nedokážu si představit, jak by se ti mimino mohlo dusit a zpomalit se mu dýchání, když ten nikotin nedýchá..
Takže když si jednou za týden dáš jedno cigáro, tak se to k tomu miminu ani nedostane...

slundo
1. kvě 2012

Neboj se, 8 cigaret není moc 🙂 To s tím přestat kouřit se nedoporučuje platí opravdu pro silné kuřáky, myslím, že se to týká všech kuřáků-je to pro tělo šok , takže se musí postupně ubírat, aby si tělo zvyklo. A znám spoustu ženskejch, který ani v těhu nepřestaly kouřit a děti mají zdravé. Tak se neboj a moc Ti přeju, abys měla krásné a pohodové těhotenství a zdravé mimčo 🙂

pejtho
1. kvě 2012

Já jsem přestala hned, jak mi doktor potvrdil těhotenství. Je pravda, že mimčo jsme plánovali už dávno, ale mě se nějak nedařilo přestat dříve 🙂 až poté jsem měla opravdu pádný důvod.
Nekouřila jsem nijak moc-tak 5 cigaret denně a přestala jsem ze dne na den a bez problému.
Dneska jsem za to šťastná, protože už jsem kouřit nezačala a snad ani nezačnu.

Jinak jestli cigarety miminku škodí je asi individuální. Znám maminky, co kouřili celé tehotěnství - a né málo a děti mají zdravé. A bohužel ty maminky, co se extrémně hlídají pak mají třeba dítka nemocná ☹

Každopádně já jsem si třeba jako těhotná dala občas sklenku vína nebo piva - také by se alkohol neměl, ale některé rady jsou opravdu jen doporučeními 🙂

hoper
2. kvě 2012

Také si myslím,že to není nic děsivého. Mám kamarádku,která okamžitě přestala kouřit a kluk je furt nemocný. Pak mám druhou,která to neřešila a sem tam si dala a má zdravou holčičku.Je to individuální. Co mají dělat na Ostravsku? A to ani nejsou kuřačky...

maruja
2. kvě 2012

ahoj, když ti půjde nekouřit vůbec bude to pro tebe i mimčo nejlepší 😉 ale 8 cigaret denně není moc a tak bych přestala ze dne na den pokud by mě to šlo
jinak sýry s plísní se nedoporučují kvůli salmonele ajiným, takže si jich můžeš dát 10 a nic se nestane a pak v jednom bude a máš problém, to samé se syrovým masem
přeju pohodové těhu 🙂

ladus88
2. srp 2012

Je to sice hnusne ale nedokazu si redstavit byt celych 9.mesicu bez cigarety,jsem teda silny kurak ,kourim 2Ocig.denne +- ,ale ono to bude urcite jine az zjistim ze jsem tehu...

zamilovanadonej
8. srp 2012

Je spousta mamin, které kouřily celé těhotenství, jen to veřejně neventilují. A mají zdravé děti. 😅

zoriazz
3. zář 2012

Zlobte se na mě jak chcete, i proto, že jsem odnaučený kuřák, ale já si myslím, že maminy by měly přestat už před početím miminka. že je díte naoko zdravé neznamená, že ho kouření v těhu neovlivnilo. Zatímco na abstinenci alkoholu se shodnou všichni, s kouřením mhouří oči a lžou si do kapsy, že semtam jedna neuškodí.. kouřením vznikají karcinogeny, dehty a další škodliviny a vždycky ovlivní matku i dítě, tak si tu nelžemeš, že se k dítěti nedostanou.. je to v krvi maminky i miminka. Všechny maminy se dopují vitamíny, místo aby byly k sobě soudné a začaly zdravě jíst, hýbat se a nekouřit a nepít už před těhu. Jsem v tomto nekompromisní i sama k sobě, takže vám tu nevykládám báchorky. Prostě si myslím, že se kouřit nemá a basta. Málokterá mamina je závislá fyzicky na nikotinu, většinou je to jen psychická závislost, a s těšením se na miminko by ji měla každý překonat.
Hodně zdaru všem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru