Nechá mě doktor od 8. tt na neschopence? Dělám v kuchyni

sluneccnicee
14. kvě 2014

Kočeny myslíte,že mě nechá doktor od 8tt na neschopence?Dělám v kuchyni kde je to těžký, brzké vstávání ,tahání hrnců a podobně......Zaměstnavatel už za mě našel náhradu a chce abych od června zůstala doma.O miminko jsme se snažili rok a půl i s práškama.Ted mi taky nějaké napsal aby se to udrželo . :/

domca89
14. kvě 2014

@sluneccnicee Mě napsala neschopenku v 10tt. Hned po vystavení průkazky. Takže si myslím, že pokud jste měli problémy a ví jak to je. Tak by ti ji měl snad hned napsat.

jahodnice
14. kvě 2014

Já jsem doma od 7.týdne,ihned od potvrzení těhotenství lékařem

vlajka1
14. kvě 2014

Domluv se s doktorem. Ja dostala neschopenku uz v 6tt tehotenstvi bylo rizikove uz od zacatku, ale i pres to se neudrzelo, ale to je jina vec. Kdyz mu reknes jakou delas praci a navic beres leky, je jasne, ze te nebude schvalne vystavovat riziku.

sluneccnicee
autor
14. kvě 2014

No právě že před tím se mě ani nezeptal na práci .V práci do mě furt hučí .je to na bednu .Mám svou práci ráda,ale je to hold těžký, hlavně ty pachy 🙂

teraolli
14. kvě 2014

@sluneccnicee Ahoj, já myslím, že to nebude problém. Hlavně mu řekni, že musíš tahat těžký věci, dlouho stát a přidala bych i motání hlavy, nevolnosti atd. a jsi určitě doma 🙂

sluneccnicee
autor
14. kvě 2014

🙂 díky já mám z toho nervy na pochodu :/ poslední 3 dny v práci , ach jo.je to jak dostat výpověd po 7 letech 🙂

sluneccnicee
autor
14. kvě 2014

Furt mi to nějak nedochází.....jak jsem se těšila ....ted je to divný 🙂

cervenakarkulka
14. kvě 2014

@sluneccnicee myslím, že žádný doktor nemá problém s vystavením neshcopenky. On na tom tratný není, pro něj to je jako vypsat recept na paralen 🙂 jsem take od zacatku doma, a nez mi tehu potvrdil gynekolog, byla jsem na neschopnce pod obvodackou. Ta take nemela problem mi neschopenku vystavit. Ikdyby to dopadlo jakkoliv, budes vedet, ze jsi pro miminko udelala maximum. Take mam svou praci moc rada a byl to sok najednou do ni nejit, ale miminko je dulezitejsi a ver mi, ze ani doma se nudit nebudes 🙂. Hezky si to maminkovateni uzivej a hlavne bez vycitek 🙂 Drzim palce at je vse v poradku a hezky rostete 🙂

sluneccnicee
autor
14. kvě 2014

Děkuji HOLKY

hojda
14. kvě 2014

Případně jdi zatím na neschopenku s něčím jiným.

baffiny
14. kvě 2014

@sluneccnicee určitě si radši něco přidej, třeba to motání hlavy... já v práci tahala knihy a gynekoložka mi moc nechtěla dát neschopenku a oháněla se zákoníkem práce, že prostě zaměstnavatel je nucen mi najít takový druh práce, který bych ve svém stavu zvládla, i kdybych měla jen sedět v jídelně....

pt1981
14. kvě 2014

@sluneccnicee záleží, jakýho máš doktora... Mně nechala má mudr doma až od třetího měsíce... Zkus vysvětlit situaci, hlavně říct vše narovinu, je to lepší. Pokud je trošku v poho, vyjde ti vstříc.

xpila
14. kvě 2014

@sluneccnicee Zažádej o přeřazení na jinou pozici, tohle nemá řešit doktor, ale zaměstnavatel!

sluneccnicee
autor
14. kvě 2014

No jo ale z kuchařky na pomocnou kuchařku ani uklizečku si moc nepomůžu.To není kancelářská práce :/

lenkazdenek
14. kvě 2014

@sluneccnicee já dělala taky v kuchyni a neschopenku jsem si vzala nakonec na nátlak kolegyň,protože přes mou veškerou snahu jsem tam spíš překážela,protože nic těžkého jsem tahat nesměla a přeci jen v kuchyni kde se vařilo 800 jídel je to o něčem jiném než o vaření doma a to nemluvím o vstávání ve 4 ráno a hodinové cestě do práce,takže jsem ve 14 tt šla na neschopenku-mimochodem mi jí dr nabízel snad každou návštěvu 😅
a jiná pozice...to že je zaměstnavatel povinen přeřadit na jinou vhodnou práci jsou sice hezký řeči,ale ne vždy to jde..

maia74
31. kvě 2014

Ahojky, jestli je rozumný, tak tě nechá. Mně to nabízel taky, ale zatím jsem odmítla. Řekl, že kdybych si to rozmyslela, ať klidně přijdu. Při prvním dítěti jsem taky dělala v kuchyni a byla jsem o dvacet let mladší a nechal mně hned od začátku doma.

kresi
7. čer 2014

Přesně tak, zažádej si o přeřazení na jinou pozici. Pokud nemá zaměstnavatel možnost přeřadit tě jinam, budeš muset zůstat stejně doma, ale na rozdíl od nemocenské ti poběží plat a nebudeš omezená na vycházkách.

mydvaapes1
7. čer 2014

Mě dal nemocenskou hned ze začátku kvůli celodenním nevolnostem a už mi zůstala 🙂

mikous
12. zář 2014

@kresi Jak přesně to funguje?? Pracuji v herně, na jinou pozici mě nemá kam převést. Co musím udělat proto, aby mi šel plat a nebyla jsem na neschopence?? Nikde o tom nemůžu nic logického najít ☹

sisinka74
12. zář 2014

@kresi mas narok odmitnout nocni,ale fyzicky ta prace neni narocna,ze?Takze asi tak.Ja osobne bych sla na neschopenku,pokud by se mi nechtelo pracovat,nebo mi bylo zle.A neni tam nahuleno?

kresi
12. zář 2014

@mikous Jedná se o dávku s názvemVyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. Zkoušela jsemnajít nějaké informace jak postupovat a tady je odpově%d na tvoji otázku http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/tehote...
A tady je oficiálnější zdroj http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/191/1...

mikous
16. zář 2014

@kresi Dekuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru