Nechci oznámit v práci těhotenství, ale mám nevolnosti

verciiik
25. lis 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jste řešily situaci, kdy jste byly těhotné, v práci jste to ještě říkat nechtěly, ale začly vám nevolnosti? Chodily jste normálně dál do práce, jenom jste tam holt chodily zvracet na záchod? To musel pak každý hned poznat, ne? A vůbec, neumím si představit, že trpím na nevolnosti a zvracení a chodím u toho do práce... já jen abych věděla, co mě - pokud vše dobře dopadne - za pár týdnů asi čeká 😀

kofinka
25. lis 2012

@verciiik vždycky to můžeš svézt na žlučník 🙂

verciiik
autor
25. lis 2012

@kofinka no to nevim jestli by mi někdo věřil... navíc u nás v práci už jsou všichni na pozoru, kdy už budu v tom hehe 😀

blahova_andrea
25. lis 2012

já se držela rady, že proti nevolnostem pomáhá hned od probuzení zobat často droboučké porce, tak jsem se toho držela a nezvracela, jen mi občas bylo šoufl, ale to se vydržet a zamaskovat dá. ono těch výmluv se pár najít dá, i když jsou lidi na pozoru, dokud jim to nepotvrdíš, ať si myslí, co chtějí. je takový problém, kdyby to prostě poznali dřív? jinak pokud ti bude opravdu hodně blbě, tak stejně nakonec skončíš doma na neschopence s hlavou v záchodě a v práci to vzdáš než to nejhorší přejde a to můžeš říct, že máš neschopenku kvůli angíně nebo čemukoliv. asi bych to neřešila takto předem. každé těhu jiné, každá práce a kolegové taky...hlavní je, aby to teda dobře dopadlo, ne? 😉

verciiik
autor
25. lis 2012

@blahova_andrea no já to právě nechci říkat brzo kvůli tomu, že se bojím, aby všechno dopadlo dobře... ale v práci to asi stejnak budu muset říct. Ono jde o to, že teď pracuju na jednom projektu, kde se bojím, že kdybych řekla, že jsem těhule, tak mě z něj odvolají... nevím jistě, že by to udělali, ale stát se to může a nechci to moc brzo riskovat, protože v tom jsou celkem peníze 🙂

blahova_andrea
25. lis 2012

@verciiik chápu proč to nechceš říkat moc brzo i to s tím projektem, ale je ten projekt zase v takové fázi, aby jsi ho zvládla dotáhnout než to bude poznat nebo to rozhlásíš? já teda s tímto problém neměla, v mé práci o nic nešlo jestli to kdo ví a navíc jsem onemocněla, takže jsem stejně dostala neschopenku a ATB a pak už jsem to klidně řekla.

verciiik
autor
25. lis 2012

@blahova_andrea no, u nás v práci to nechci říkat proto, že se bojím soucitných pohledů, kdyby to náhodou nevyšlo, což se může stát... a ten projekt je právě na dlouho, třeba na rok, takže se bojím, že kdybych řekla, že jsem těhu, tak by věděli, že tam určitě nezůstanu až do konce a vyměnili by mě rovnou, nevim no... snad ne 😀 uvidíme, třeba budu šťastlivka, který ani blbě nebude 😀

maladama
25. lis 2012

@verciiik blbě ti být nemusí, nebo jen mírně, což ti samozřejmě přeju.
Jinak časté cesty na záchod se dají maskovat:
1) střevní chřipkou
2) zánětem močového měchýře (zvlášť dobré, pokud současně potřebuješ zdůvodnit, proč nepiješ alkohol)
3) kombinací s cestou pro něco (k tiskárně/kopírce/do kuchyně)
a popravdě, lidi stejně si ničeho nevšimnou, zvlášť teda ne chlapi 🙂

jinak já jsem na konci 4m s dvojčatama, už dva měsíce nosím těhotenské oblečení, břicho jak buben, první trimestr jsem blila jak amina - a kolegyně v kanceláři si ještě ničeho nevšimla. Je sice pravda, že do práce chodím jen dva dny v týdnu, ale stejně. A zbytek lidí na patře taky ani tucha. Dokonce, když už jsem chtěla s pravdou ven, tak jsem šla za kolegyní, co to věděla, otevřeně jsem se s ní bavila o tom, jak furt zvracím, před dalším člověkem, a tomu to vůbec nedošlo...

verciiik
autor
25. lis 2012

@maladama nooo nás je v kaclu jen pár, na prstech by se to dalo spočítat, a nejvíc šéf mě pořád kontroluje jestli už 😀 takže bych si nemyslela, že si ničeho nevšimne 😀 a cesty ke kopírce atd taky padaj 😀 a naopak ty dny, kdy jsem na projektu zmíněném výše, to maskovat taky nepude, navíc tam jsou dámský záchody jakoby propojený nahoře, nejsou oddělený, takže by mě blít určitě slyšeli haha 😀 (nemluvě o tom že to je dost nechutný 🙂 ) no tak doufám, že mi blbě nebude, obecně jsem dost neblicí typ 🙂

verciiik
autor
25. lis 2012

kdo mi kurník změnil název tématu? teď to neodpovídá realitě, ty nevolnosti ještě nemám, ptám se dopředu! 😀

maladama
25. lis 2012

@verciiik mno, já jsem před těhotenstvím blila za deset let dvakrát (jednou při obzvlášť ošklivé otravě humrem a podruhé v Egyptě při faraonově pomstě, také ve vydatném provedení) - s prvním dítětem se mi "jen" navalovalo (ale taky jsem objímala mísu tak aspoň třikrát denně), s dvojčatama jsem dospěla do stádia, kdy jsem jedla jen ty věci, které se dobře zvrací 🙂

takže "nezvracivost" před těhotenstvím ještě nemusí nic znamenat ☹

romantika
25. lis 2012

za mne muzes byt v klidu, prvni tehotenstvi jsem az do cca 8meho mesice byla uplne v cajku, dokonce ani bricho. Kdyz jsem to v 5tem mesici hlasila tak krome o 2 cisla vetsich prs jsem nosila stejne obleceni. A prsa ti take nemusi rust. Nevolnosti si uzivam az ted v druhem a popravde to bych teda v praci nedala. Takze uvidis, poprve clovek vic mysli na sebe a resi prkotiny jako prace podruhe uz by ti to bylo jedno. Tak at je to v poradku a bez nevolnosti.

wwwejka
25. lis 2012

no přetrpěla jsem to.. .a nikdo nevěděl přece co na tom záchodě dělám 😉 ale cítila jsem se jak 2 týdny v kuse po kalbě 😀

veri25
25. lis 2012

do třetího měsíce nemusíš nic říkat, ale pak už je to povinnost to oznámit zaměstnavateli

verciiik
autor
25. lis 2012

@veri25 povinnost oznámit?? a to se píše kde?

arinikac
25. lis 2012

@verciiik Povinnost žádná není. Nemusíš říkat nic. Já jsem to řekla 16tt a ještě proto, že jsem šla na neschopenku 🙂 Jinak jsem nevolnosti taky celkem měla, ale měla jsem "štěstí", že v práci mi bylo jen špatně a zvracela jsem vždycky doma. Když jsem párkrát myslela, že oběd už nedám a poletím, tak jsem se vymluvila na migrénu.

cth
25. lis 2012

ahoj, mám uplně ten samý problém, který ale už běží 🙂 už 14 dní je mi špatně a z toho jsem prozvracela dva dny (dnešek a toto pondělí) a to jsem si musela vzít dovolenou a v práci jsem řekla, že jsem nemocná.. vymluvila jsem se na střevní chřipku, ale neumím si představit, že by mě to postihlo třeba příští týden znovu a já se musela znovu vymlouvat na střevní chřipku, nehledě na to, že už tolik dovolené nemám a na nemocenskou se mi teda z finančních důvodů rozhodně nechce a zase nedokážu v práci fungovat, když je mi extrémně zle a ty záchody máme nahoře taky propojený, takže by to žádný tajemství nebylo, co tam dělám 🙂 jo a nezvracící typ jsem byla před těhotenstvím taky 🙂

mafeska
26. lis 2012

@verciiik
mně bylo zle celý loňský listopad, zvracela jsem jen 2x, vadily mi pachy, motala se mi hlava, jak jsem cítila jídlo zvedal se mi žaludek. Do práce jsem normálně chodila a když se to nedalo, řešila jsem to dovolenou, všem jsem řekla že si jí potřebuju vybrat a bylo. Po Novém roce jsem šla s pravdou ven, začalo i pomalu růst bříško. NAvíc jsem v lednu měla obíhačky po doktorech, genetické testy, poradny, které m vycházely vždy na den směny. KOlegyně mi vycházely vstříc takže to bylo v pohodě.
Fuj hrozný období to bylo když si na to zpětně vzpomenu, trvalo to naštěstí "jen" měsíc.

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katgatoo
14. zář 2016

Zrovna to řeším taky. Jsem 7tt a sice nezvracím, ale mám pocit jako na lodi pořád. Už si v práci všimli, že občas jsem zpomalená, nebo čumím doblba. Neradši bych si kolikrát šla lehnout. Pořád bych spala. Chtěla jsem to říct šéfovi až po konci 1 trimestru, ale bojím se, že to neutajím. Už si dneska kolegové ze mě dělali srandu, že jsem snad těhotná. Jenže nechci to říkat... Co kdyby to nevyšlo?☹

nuggett
14. zář 2016

Cucala jsem těhotenská lízátka a vymlouvala se, že mám problémy se žaludkem .. proto i ty časté kontroly u doktora :-P Jinak řekla jsem to až po třetím měsíci 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru