Nechutenství na začátku těhotenství. Máte zkušenost?

finlay
11. pro 2011

Ahoj holky, jsem teď v půlce druhého měsíce těhotenství, a projevuje se u mě velké nechutenství. Hlad bych měla pořád, ale absolutně na nic chuť, když se na jídlo podívám, zvedá se mi žaludek. Zatím nezvracím, jako spousta těhulek, ale ze všeho je mi špatně. Jím prostě už jen na sílu suché rohlíky. Máte s tím někdo zkušenost, je to normální? Díky ☹

pavly
7. črc 2015

@tereeezz gratuluju k mimi! Pamatuju si tě z diskuze,jsem ráda,že podruhé to už prošlo 🙂.
A jj, souhlasím, zlatá nechuť a zlaté nevolnosti jen v prvním trimestru! Ikdyž ani to není snadné, zlehčovat to nechci. Stále závidím těm spokojeným těhulím,kterou já jsem nikdy nebyla ☹

tereeezz
7. črc 2015

@pavly Pavlínko, moooc děkuji! 🙂 Šimonek je naše štěstí, všechno to utrpení a trápení stálo za to...ALE!! - nepřála bych to ani největšímu nepříteli! ☹

jajinkaboh
8. črc 2015

Ahoj, mám uplně to stejné,ted jsem 10týden,a už od 6šílená nechut k jídlu, hlad mám pořád ale jen do něčeho kousnu nejde to,sice nezvracím ale při pohledu na jídlo je mi zle.. 😀

cattus
12. črc 2015

Dnes mam cely den pocit,ze si s prckem hrajeme na peska. Mam od rana sileny chute. K snidani jsem si trikrat kousla bananu a potrubni postou mi bylo sdeleno ze ne. Takze obsah zaludku skoncil v wc. Celej den mam strasny chute ma karbanatky.. k moji smule nemeli zadne pekne mlete a mlynek nemam. Takze nakonec to resily piskoty s cajem a zaver dne? K veceri jsem do sebe nasoukala parek s kasi. Smlsla jsem si jen ze nejak bojim ze opet dostanu zamitavou reakci. A to mam jit zitra ke gyn na kontrolu v 10tt. To bude fakt super jestli tam dorazim vyblita z podoby. 😀
Se vsema vama kterym je taky spatne soucitim a drzim palce at se toho rychle zbavite.

sylvusska
13. črc 2015

Ahoj holky, jsem v 8tt, nevolnosti me trapi tak 2 tydny. Zvracela jsem zatim jednou, ale to nechutenstvi, to si uzivam teda. Zaludek je cely den jak na vode, do toho se obcas prida zacpa, tak krece v brise. Zatim jsem neobjevila nic po chuti, nemuzu ani videt teple jidlo, maso, vajicka, kafe, vlastne zadny pitivo krom Coca coly, na te jedine jsem ziva. Jedine, co snasim a osvedcilo se, jsou piskoty, suchy rohlik, termix, presnidavka, tvarohovy lednak. Jen jednou jsem dostala chut na nejake jidlo a to studeny bramborovy salat a smazeny syr. Sice kombinace nic moc :D, ale mela jsem to chut, to jsem se snad za posledni 2 tydny poradne najedla.

michalka_n
13. črc 2015

přidávám se do diskuze 🙂 jem 13tt a bliju doslova jako amina rano na prázdno, svačina lítá taky, na čaje se nesmim ani podívat po všem zvracím poslední dobou je to horší a horší takže už neudržím ani oběd ani večeři.. dnes sem byla u doktorky a dala mi nějaké čípky do zadku že před každým jídlem hodinu tak sem zvědavá, drobeček byl v pořadku a spokojeně si velebil :D hlavně že mamínka za 2 týdny zhubla 2,5 kg 😀

cattus
13. črc 2015

@michalka_n uplne te chapu. Me dneska sestricka doporucila na nevolnosti rennie nejlepe s ovocnou prichuti. Dneska opet zaludek na vode. Cokolov snim mam nervy jestli zustane na miste. Pritelovi tu notuju " kapitane kam s tou lodi" a uz vi ze se chystam uprkem na wc. Ma ze me legraci jenze ja mam pocit ze neudrzim ani tu vodu kterou se po kazdem zvraceni snazim poctive pit abych doplnila co jsem vyhodila. Prakticka mi rekla ze po kazdem zvraceni bych do sebe mela nacpat aspon pul litru ciste vody abych se nedehydrovala jeste vic. Podotukam ze jsem na PN prave kvuli nevolnostem a zvraceni.
Jedine co mi dneska udelalo fakt dobre byla presnidavka. Ostatni jidlo jsem si odtrpela.

michalka_n
14. črc 2015

mě dělají jaks takz dobře tatranky :D :D ale jíst pořad tatranky tak jako jestě větší koulička než už sem jak sem ,,vyrostla'" :D ale kupodivu vcera cipky nezabrali takze sem sla v pet spat :D vstala sem v noci zasadila čípek a dala si tatranku a kupodivu sem poprvé nezvracela tak snad že by? :D

avantgarda
27. črc 2015

Měla jsem stejný stav - hlad se rychle změnil v nevolnost a pocit na zvracení. Musela jsem jíst po malých dávkách a raději často, abych předešla tomu, že mi zase bude špatně. Kromě rohlíků mi pomáhalo jíst ovoce. Ovoce mě zachránilo při prvním i druhém těhotenství.
U obou těhotenství mě tahle celodenní kocovina přešla po 1. trimestru.

cattus
27. črc 2015

Zacinam to mit vychytany.. k snidani ledove vychlazena presnidavka. Tak do dvou hodin si musim dat nejKe pecivo - vetsinou housku nebou toustovy chleba se salamem nebo tavenakem. A pak uz jsem vetsinou schopna behem dne fungovat a jist temer vsechno. Vcera jsem si dala k veceri smazak s hranolkama, to bylo zradylko. A svete div se, zustal kde mel! Ve ctvrtek jdu na kontrolu.kdyz bude vse ok v sobotu pujdu na prvni smenu do prace.

lusila001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarriku
27. srp 2015

Stejně to bylo u mě. Hlad by byl, ale jakmile jsem se podívala do lednice, nenašla jsem v ní nic, co bych měla chuť s níst. To samé když jsem se podívala do špajzu, nic jsem tam nenašla, tak jsem ani nejedla.
Den u mě začínal většinou teplým kakaem, nakonec jsem se nějak rozmohla po rohlících s ramou a nakonec jsem šílenou dobu ujížděla na chlebu s ramou a rajčaty a to až tak, že jsem měla na rukách kopřivku, jak moc je rajčata žrala😀
Za tu dobu nechutenství jsem zhubla asi 4 kg a špatně mi bylo zhruba do 14.týdne.

michalka_n
28. srp 2015

to já sem prozatím jako na houpačče 🙂 někdy si myslim že umírám když mě bolí žaludek a zvracím a do toho žáha že ani neusnu a jindy fajn 🙂 ale pořadá je to tak 5 dní z týdnu zle ☹
@sarriku no to máme podobný 😀 ja si včera dala rohlík s máslem rajčaty trochou cibule a majolky 😀 výborný to bylo jen mladej nějak nechapal 🙂

laskypa
12. pro 2015

Holky tak se též přidávám, jedla bych furt ale nemám chut. Když už se najím mám za chvíli hlad 😀 Po ránu do sebe nic nedostanu ..max něco sladšího k pití a jediné co bych dokázala pozřít jsou mléčné výrobky..hlavně Pribiňáky, nápoje 😀 😀 nebo rohlík a přesnídávku 😀 jinak nechuť. 😀 hrůza.

laskypa
12. pro 2015

@sarriku Přesně..koukám do lednice a kde nic tu nic..není chut, otevřu špajzku a zase zavřu. Nezvracím ikdyž mám občas návaly. Mentolový bonbon jsem musel aokamžitě vyplivnout jinak bych se asi fakt pozvracela..jojo úžasné období a hlavně ta únava.

pekkaa
12. pro 2015

@laskypa jj, to mi neco pripomina😀.
Nastesti uz je po a papkam ted s chuti🙂.
Preslo mi to kolem 15tt.

laskypa
12. pro 2015

@pekkaa to budu ještě tak dlouho trpět? Neuvěřitelný 😀 zatím zvládám i noční v práci že nebleju tak ok 😀

pekkaa
12. pro 2015

@laskypa a v jakem tt jsi?
Ja jsem se nepoblila nastesti nikdy. Jenom takove to nutkani obcas, nechut a zaroven hlad, mohla jsem jist vzdy jenom hodne specificke jidlo na ktere jedine jsem mela zrovna chut.. Jedla jsem v podstate jenom rohliky a jogurty🙂

laskypa
12. pro 2015

@pekkaa 6tt, začátek..ale v pondělí jdu k Mudr. tak uvidíme co tam zjistí 😀

ovesova
8. led 2021

Ahoj holky já dnes poprvé nevolnost. Nevím zda je to z tehu nebo jestli jsem něco špatného nesnedla. Ale začala me v noci bolest trochu hlava pak mi byla zima a přišlo mi ze mám teplotu a pak zaludek na vodě celou noc. Rano bolest hlavy a zaludek na vodě. Jsem 5+5

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru