Nechutenství na začátku těhotenství. Máte zkušenost?

finlay
11. pro 2011

Ahoj holky, jsem teď v půlce druhého měsíce těhotenství, a projevuje se u mě velké nechutenství. Hlad bych měla pořád, ale absolutně na nic chuť, když se na jídlo podívám, zvedá se mi žaludek. Zatím nezvracím, jako spousta těhulek, ale ze všeho je mi špatně. Jím prostě už jen na sílu suché rohlíky. Máte s tím někdo zkušenost, je to normální? Díky ☹

heuri
28. led 2013

Ahojky holky, tak jsem před pár měsíci zjistila, že jsem těhotná (za což jsem opravdu šťastná), ale jak tu někdo píše jestli je normální na začátku nechutenství a nic nemůže sníst a zvrací, tak opravdu mně se to potvrdilo a do 3 měsíce jsem nemohla ani navařit!!! Přítel musel vařit a já nesnesu ještě teď ve 4měsíci maso!!! A to jsem od narození masožravá až pažravá!!!! 🙂 Při pohledu na maso se mi chtělo zvracet a pomyšlení, že budu jíst něco, co obsahuje maso, tak nehrozilo!!! Teď už se to trošku změnilo, dokážu navařit, upéct maso, sním malý plátek masa, ale spíše jím bezmasá a hodně mi chutná sladké, které jsem vůbec nemusela donedávna!! Opravdu se ty chutě změní ze dne na den 🙂 Jediné na co trpím od prvního dne těhotenství, tak jsou silné migrény, které mám snad každý týden :( Ještě k tomu dojíždím nějaký ten kilometr autem denně do práce .....

nacilme
30. led 2013

ahojky jsem v půlce druhého měsíce a nezvracím a ani nemám nechutenství jím všechno normálně. Prosím poraďte je to normální ?

irennn
30. led 2013

Holky, já se přidávám..dnes jsem už i brečela,jak mi bylo blbě. nezvracím, ale všechno mě natahuje: vadí mi i vůně čaje, vody, antiperspirant, málem se pobliju,když cítím aviváž...na jídlo se nemůžu ani podívat a to mám hroznej hlad. Jím samé suché věci, teď mi začal pomáhat pomerančový džus s kostkama ledu. Narvu plnou sklenici ledu,zaliju džusem a to pomalu popíjím...abych neměla aspoň ty hypka, protože mě pak bolí hrozně hlava a je mi na omdlení.

Ale Dr. mě uklidňovala, že když je člověku špatně, je to dobře...prý se miminko dobře vyvíjí a těhu nevolnost chrání plod.Tak aspoň něco. 🙂

slaboska
30. led 2013

a kdy jsi byla na Et,kokuam,že jsi 9tt ,ja myslela,že to už nevolnosti nejsou 😒

hrusah
30. led 2013

@nacilme neboj,to ještě přijde 🙂)))) a kdyz ne,buď šťastná! Jsi výjimka a díte stesteny. Nejhorší je porad zvracet...

slaboska
30. led 2013

neboj,je to uplně normalni.nevolnosti nema každy a vubec to nic neznamena,naopak bud rada,že ti je dobře 🙂

hrusah
30. led 2013

@slaboska moje kamarádka zvraci i v 5.mesici.... Všechno co vyctes na netu jsou průměry a nejobvyklejsi průběhy. Ale každy to ma jinak....

slaboska
30. led 2013

v 5?tak to je teda chudina.ja trpěla ze začatku a tedka se to už nějak uklidnilo,ja měla strašny strach zvracet,aby to neubližilo miminku.někdy se mi stalo,že jsem se nejedla a za 15 minut šla zvracet ☹ tak jsem se strašně byla,aby mimi mělo co jist.

hrusah
30. led 2013

Já zhubla 5kilo.ale uz začínám jist normálně, akorát jiné věci 🙂 po rajcatech se třeba muzu utlouct 🙂

slaboska
30. led 2013

po rajčatech 🙂 ja zase po brokolici a okurku 🙂 a to jsem brokolici nikdy nejedla,ale chutě jsou chutě.tak to jsi mě uklidnila,že jsi i zhubla.koukam,že tě taky za chvily čeka genetika 😒

hrusah
30. led 2013

Krev uz je poslána,já cekam dvojcata tak to jde i dřív.... Vysledky asi příští týden.... No....strašák to je,ale snad to bude dobry

slaboska
30. led 2013

dvojčatka,ty se maš ja je taky chtěla,ale jsem vděčna za jedno.taky se bojim,ale taky si řikam,že vše bude ok,musime věřit.to maš dobry,že to maš dřiv,ja jdu přesně na valentyna 😀

hrusah
30. led 2013

Tak pak dej vědet at můžeme slavit! 🙂

slaboska
30. led 2013

ok,ty budeš dřiv,tak ty samozřejmě taky 🙂

petrapavlikova
30. led 2013

jojo, do 12tt jsem měla to samé, furt blbě, na nic chuť a když jsem viděla maso, musela jsem z místnosti - díkybohu, že je to už zamnou 🙂

konnysek
30. led 2013

take se pridavam...ja mam zase to ze oci by jedly ale zaludku se to nezamlouva.Od rana do odpoledne citim nechut ale k veceru se to vzdy zpravi tak se najim poradne na vecer 🙂 jinak jsem rada za nezvracim,i kdyz se to muze v pristich tydnech zhorsit,ale snad ne.. Prvni tehotenstvi jsem 1.trimestr prozvracela-tak snad to nebudu mit zas..

slaboska
7. únor 2013

holky,mam dotaz.zase mi je posledn dobou zle.myslite,že mužu uškodit miminku když se najim a tak do 5 minut zvracim?neřikam vždycky.ale třeba dnes odpoledne jsem si dala špenat s bramborem,a po dojezim tak cca za 5 min.se mi udělalo zle a šlo to ven ☹ včera se mi to stalo po řizku ☹

hrusah
17. únor 2013

Nee,tohle mu neublizi. A ani tobě. Je to proste jenom opruz který holt musíme vydržet.... Problém by nastal pokud by jsi zvracela všechno,i vodu, a to treba cele dva dny....to je pak jedina naděje a to hospitalizace na kapacky aby ti dodali energii, vetsinou se to za dva dny pak zlepší.... I to se dá přežít..... Ale pokud do sebe dostaneš aspon něco, a hlavne pijes, tak je vse vlastne v pořádku....i kdyz se tak necítís 🙂)

andulka444
7. bře 2013

Ahojky..mě bylo ze začátku taky hodně špatně, nebyla jsem schopná vůbec nic jíst a celé dny jsem měla nanic. Pak mi poradila sestřenice, že mám užívat kyselinu listovou ale ne obyčejnou. Od Elasti-Q je tam obsažená určitá látka která ti pomáhá aby ti nebylo špatně. Opravdu mi to zabralo, ale brala jsem ji jen do 3. měsíce. Měla by se užívat už před těhotenstvím. To jsem nevěděla. Držím pěsti..

kamculenka
23. bře 2013

Ahoj holky. Já jsem asi 4+tt. Blbě mi je od doby, co se mrňous asi zahnízdil, ALE nezvracím, jen mám semtam, někdy půl dne, někdy pár minut, takový jakože žaludek na vodě. Ale nějaký ostrý čich? To třeba vůbec nemám. Třeba to ještě přijde, ale...

kacaba86
16. kvě 2013

Holky mě je zle od 7 t. V 9 t. se to zhoršilo zvracím téměř vše. Možná mě dá MUDr. na umělou výživu nevíte jak dlouho to trvá? 😉

bramborka01
23. črc 2013

Ahojky,

teď jsem málem brečela z toho, jak je mi špatně, ale vše (i když starší diskuze) mě trochu uklidnila, že na tom nejsem takhle sama. Jsem těhotná podruhé, o první miminko jsem bohužel přišla na začátku pátého měsíce a teď mám příšerný strach, aby to nedopadlo stejně. Na tohle těhotenství jsem přišla přesně v den, kdy jsem před rokem ztratila své první miminko, ale uvnitř jako bych cítila, že tohle dopadne dobře.

V tomhle těhotenství tolik nezvracím jako v tom prvním, ale špatně to mi je pořádně a musím přiznat, že nejčastěji z toho, že mám prázdný žaludek, ale já do sebe prostě nic nedokážu nacpat. Pomáhají mi ovocná lízátka, ale to v sobě nic nemá, že?

Připadám si děsně, že nejsem schopna se donutit jíst kvůli tomu maličkému, ale když mě tak blbě! Poslední dobou si říkám, že musím aspoň kvůli tomu maličkému, takže jím fakt z donucení. Takže když mi není špatně z hormonů tak z toho, že musím jíst. Dokonce i lehce špiním a jen ráno mám kapičku krve na kalhotkách, ale během dne nic.... jsem cca v 7. týdnu, tak se modlím, aby to bylo v pořádku.

Zbývá se opravdu snad jen modlit ať to maličký ustojí.... 😢 😢 😢

buldrik
23. črc 2013

ja do sebe jsem schopna dosoukat maximalne tak par slanych bramburku, sem tam bramboru ve slupce s maslem a redkvicky
to je jidelnicek 😀

bramborka01
24. črc 2013

@buldrik

Já včera snědla pár meruněk, půl chleba s máslem a večer když mi bylo lépe, tak dva rohlíky s kuřecí šunkou :D! Dneska na tom jsem podobně :D

ducik
24. črc 2013

@bramborka01 dulezity je snist aspon neco 😉 mam pocit, ze z hladu mi bylo daleko hur, nez kdyz jsem neco malo snedla, ale taky jsem trpela strasnym nechutenstvim a ani priznaky hladu jsem nemela, jen jsem poznala, kdyz mi z "normalne blivno" zaclo byt "super blivno"
po nejake dobe to preslo 😉

seb
25. črc 2013

@ducik můžu se zeptat v jakým týdnu tě ty nevolnosti přešly? 😎

seb
25. črc 2013

jinak se přidávám do party, hlad mám pořád, ale nechutenství taky, takže je to o přemáhání, nejvíc mi nevadí chleba nebo rohlík, vadí teplá jídla a bohužel pití , vypiju strašně málo za den, ani ne litr :(

ducik
25. črc 2013

@seb no spis preslo to nechutenstvi 🙂 nejak teste po skonceni 1. trimestru. a nevolnosti se od te doby pomalu zlepsuji, ted uz je mi jen tezko po necem, co mrnousovi nesedne do chuti 😀 ale treba ja nikdy nezvracela, jsou daleko horsi pripady 😎

bramborka01
25. črc 2013

:D Já dneska snědla k snídani dva chleby s máslem, nastrouhaným sýrem a na tom jsem měla šťávu a semínka z rajčátek :D (jinak je nemůžu ani cítit!)

Já teď zvracím jednou max. dvakrát za den a užívám si to, jelikož v prvním jsem zvracela celé dny a celé dny po celé tři měsíce.... fuj hnus....

danka2013
31. srp 2013

Ahojky, jsem v 6 týdnu těhotenství. Zvracím jednou za 3 dny a mám průjem skoro pořád. Nechutenství, pohled na jídlo mi dělá problém..necítím se vůbec dobře. :/ Snad to brzo přejde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru