Nechutenství v těhotenství, máte to taky?

jjanniska
12. únor 2013

Ahoj holky jsem v 8 tt a chtěla jsem se zeptat jestli máte nechutenství v těhotenství v takové fázi kdy si na jídlo spomenete a letíte na wc.Už nevím co mám stím dělat je to šílené jenom jak to jídlo vídím nebo cítím nejhorší je pro mě hovězí,vepřové maso 😀 Mám strach jestli se těch nechutí zbavím u prvního těhotenství jsem to neměla..

milmic
12. únor 2013

Měla jsem v obou těhotenství, neskutečně nechutenství. Nemohla jsem dát do úst ani jídlo ani pití, prostě nic. Pomohlo mi brát b-komplex (oranžový od zentivy).
Při druhém těhotenství jsem ho začala brát preventivně po zjištění těhotenství, částečně pomáhalo, částečně prostě hormony neobejdeš. Jinak to přešlo spolu s nevolnostma, jakmile se tělo trošku uklidnilo a srovnalo s novým stavem. 😉

jjanniska
autor
12. únor 2013

@milmic Dekuji za radu urcite to skusim protoze uz sem fakt stoho hotova a to si rikam ze sem na zacatku tehu.Piju i tehotensky cas a chutnal mi ale jak sem ho pila kazdy den tak mi zacal smrdet a konec dneska ho uz nemam odvahu ani vytahnout 😀 i rozpustna kava bleee ten pocit na to a koncim 😒

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska ahoj.. tak to jsem na tom stejně.. vidím jídlo a je mi blivno 🙂 mě třeba na to hodně pomáhal pomerančový džus.. fakt, když jsem pila ten, tak to nebylo až tak strašný 🙂 tak můžeš vyzkoušet.. a kafe? nooo.. tak to už vůbec ne, mám jí ráda a teď je to bléééééé 🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

@ladus89 pomerancove dzusy a celkove pomerance muzu ve velkym 😀 to musim mit kazdy den jinak bych nefungovala 😀 kafe rozpustne mi smrdi uplne horzne pritel ho pije a musi ho pit kilometr odemne 😀

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska to mi nevadí, když pije kafe někdo vedle mě, ať už rozpustné a nebo turka.. ale já ho nemůžu..ani slaboučké ☹ přítel nám domu přinesl asi 8 pomerančů a asi 8 banánů.. je to 3 dny a už není ani jedno 🙂 a co je nejhorší.. tak kolem 22h večer, mám hlad jako vlk, jenže se mi nechce chodit jíst, abych nebyla jak kulička 🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

@ladus89 ja mam presne to same 😀 jak me popadne hlad tak si rikam mam tu lednicku navstivit nebo nemam vetsinou ji teda navstivim protoze to nevydrzim 😀 ale fakt se mi nechce vubec stavat nekdy teda reknu pritelovi at nam nachysta mnamku 😀 Turek mi nevadi jenom to rozpustne a to sem do nedavna pila i ja sama.

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska no on by přítel nejraději abych jedla pořád něco..každých 10 minut se mě ptá, co bych si dala 🙂 a když mu řeknu nic.. tak je zklamanej 🙂 v noci ten hlad právě řeším tím banánem nebo jiným ovocem 🙂, když ten hlad teda nezaspím no..asi to není úplně košér to ovoce, kvůli cukrům, ale dle mého je to lepší než hranolky z KFC 🙂 Mě vadí obě kafe.. jak já bych si dala turka 😀

jjanniska
autor
13. únor 2013

@ladus89 to je pravda ze ovoce je lepsi nez hranolky s KFC 🙂 ja celkem hodne zeleninu ovoce u prvniho syna sem sla rodit porodni vahu mel pres 4 kila a vyska 53 cm doktori se me ptali jak sem to mohla na svoji postavu porodit 😀 a hned jak vylezl se me ven tak sestricka rekla ze je uplne previtaminovany 😀 tak sme se vsichni v porodnici nad tim zasmali 🙂 a ja samozrejmne pysna maminka ze byl zdravy a previtaminovany rajcatama 😀

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska tak teprve teď jsem si všimla, že máme hodně podobný termín 🙂 jejej..takže doslova kluk jak buk 🙂 šlo to dobře, takovýho pořádnýho chlapáka porodit? 🙂 Rajčátka taky můžu.. ty mi taky nevadí.. s balkánským sýrem.. vše na kostičky.. ňam ňam 🙂 není nad zdraví miminka...

jjanniska
autor
13. únor 2013

@ladus89 No bylo to na me divoke celkove ten porod ty konrakce dostala sem vyvolavaka takze to bylo bolestivejsi no..kontrakce uz pak byli co jednu minutu nevedela sem co uz mam delat porad me tlacili do horke vody jenze zhorsovalo se to cim dal tim vic byla sem silene unavena tak mi rekli at se prospim jenze to fakt neslo celkove sem trpela do porodu 8 hodin pul hodiny pred porodem mi dali epiduralku chteli mi to sklidnit jenze sem zacla rodit a za chvili bylo po vsem a jeste malem pritel nestihl dojit k porodu 😀 tak sem byla i rada ze mi to pichli 😀. Ja mam termin porodu 29.9. aspon mam postarane o darek k pritelovym narozeninam 😀 tak doufam ze to vyjde..

lucylama
13. únor 2013

Ahoj,ja jsem trpela nechutenstvim taky,cca do 12 tt.Pracovala jsem jako pokladni v Tescu a citlivej nos pracoval celou smenu.:D Nejhur smrdely salamy,dlouhou dobu jsem nesnesla obsah nasi lednicky,nebot to priserne smrdelo.:D Nebojmto prejde,ja dlouhou dobu jedla akorat syrovy rohliky a pila Kofolu,nic jinyho mi snad ani nechutnalo.

andreasek82
13. únor 2013

Měla jsem to samé u obou dcerek v 1. trimestru, mně se zvedal žaludek převážně z kuřecího masa, eidamu a kafe, naopak jsem mohla ve velkém mandarinky a sladké pečivo. U obou těhotenství jsem ze začátku shodila 3 - 5 kg. Sice jsem nezvracela, ale ani moc nejedla. Ve 2. trimestru se to spraví a kilča půjdou pomalu nahoru. 😉

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska ty jo, to je stejně zajímavý, jak to každá ženská má jinak.. předpokládám, že jsi asi jako moje sestra, tak přiměřeně vysoká a hubená 🙂 ta měla holku za 3h venku (od přijetí) ani manžel nestihl dojet a naproti tomu někdo jinej.. tedy ty.. při tom trpíš jak blázen.. no jsem zvědavá na sebe, jaká budu hrdinka 🙂 já mám termín 22.9 - to má narozeniny můj brácha.. tak uvidíme. To bude mít přítel,ale krásnej dáreček.. držím pěstičky, ať je vše jak má být 🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

Dekuji tobe taky 🙂 no moje vyska je 176 cm a vaha tenkrat byla 70 jak sem sla rodit tedkom uz vazim 75 tak sem zvedava kolik budu vazit do porodu. to by byl darecek pro neho hodne velky 🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

@ladus89 Dekuji tobe taky 🙂 no moje vyska je 176 cm a vaha tenkrat byla 70 jak sem sla rodit tedkom vazim 75 a sem zvedava kolik budu vazit do porodu.to by byl darecek pro neho hodne veliky 🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

@lucylama Ahoj 🙂 me silene smrdni maso,parky a takove dneska jsem se byla ptat na nejake vitaminy tak mi sestricka poradila ze to ma skusit v lekarne se poptat co a jak jinak ze kdybych to mela horsi tak by mi nasadili nejake cipky

jjanniska
autor
13. únor 2013

@andreasek82 Ahoj 🙂 ja sem u prvniho tehu mela vahu 65 a do 2 mesice jsme shodila na 55 kilo pak uz to slo tak nejak nahoru pomalu rodila jsem se 70 kilama takze pohoda tedkom nejak pribiram 😝 snad to po porodu pujde dolu mam stoho i celkem strach jeste jak sem nevedela tedkom ze jsem tehotna tak jsem si na sebe koupila 3 kalhoty a pritel mi doma rekl ze vypadam jak kulicka 😀 o par dni sem zjistila ze sem tehotna tak se mi omlouval 😀 tedkom hodne vyhledavam ovoce,zeleniny a sem tam i neco sladkeho.Dokonce mi i zacli smrdet pernicky.doufam ze to prejde jinak nevim 😀

ladus89
13. únor 2013

@jjanniska jako lunt 🙂 No já kdybych jedla podle toho jak chce přítel, tak už se snad kutálim.. nejsem teda teď nějak extrémně hubená, ale ani nemám nadváhu..naštěstí.. a s tím shazováním kil..tak na tom něco je. Jak teď nemám na nic chuť, tak mi přítel řekl, že jsem nějaká hubenější a to nevěděl, že jem v 6.tt 🙂 řekla jsem mu to až potom 😀

lucylama
13. únor 2013

@jjanniska Mě docela i pomohly vitamíny GS Mamavit,ulevovaly mi od nevolností..🙂

jjanniska
autor
13. únor 2013

@lucylama Ja sem u syna mela tehu lizatka proti nevolnostem tak se na to jeste skusim poptat jestli to jeste je 🙂

jjanniska
autor
14. únor 2013

@lucylama
@ladus89
@andreasek82
@milmic Ahoj holky 🙂 tak jsem si dneska koupila tehu llizatka proti nevolnosti ty sem mela i u syna tak sem zvedava co to udela 🙂 a jeste jsem si koupila kyselinu listovou 🙂 Cajicky mi nejak smrdi 😒 😀

ladus89
14. únor 2013

@jjanniska hihi.. tak snad ti zaberou 🙂 já jsem zpět na pomerančových džusech a fungujou 🙂 kyselinu listovou taky beru.. už od října 2012, gynekolog chválil 🙂

jjanniska
autor
14. únor 2013

@ladus89 no zatim to tak nevypada stali sme dneska u pokladny v obchode a mela sem co delat abych vydrzela :D doufam ze po par lizani to bude lepsi. u syna sem je mela a bylo to v pohode tak snad i ted.. 🙂

kzuz
17. únor 2013

Ahojky, já jsem podruhé těhotná a každé snaším stejně. Moc špatně. Je mi od rána do večera na zvracení a nic nemužu do pusy. Maso se mi protivý a to beru i prášky od doktora na zvracení i s béčkem. Vím že to přejde tak po 4. měsíci když budou pohyby a tělo se srovná s tím. ZAtím se vyvíjíme normálně. vše je ok.

jjanniska
autor
17. únor 2013

@kzuz Ahoj 🙂 u me to zaclo masem jak sem ho zacla delat potom nasledovalo rozpustne kafe,tehotensky caj,a dokonce uz i osvezovac vzduchu 😒 tedkom jsem si koupila tehu lizatka a musim zaklapat trochu se to sklidnilo 🙂 ale maso pro jistotu nedelam 😀

tuxik
18. únor 2013

Ahoj holky, já jsem podruhé těhotná, první těhu nějak vyšlo neplánovaně a samo, když mi před operací cysty zjistili zvýšené HCG, takže se mi pro jistotu nehrabali do dělohy. První tři měsíce jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, nic mi nebylo. Teď jsem v 7.tt a už skoro dva týdny je mi blbě...kdyby ráno! Ale celý den. Žaludek mám jak na houpačce, některé jídlo nemůžu ani cítit... Nevím jak mám "zdravě jíst", když v sobě neudržím nic.
Můžete mi říct, od kdy jste začali brát kyselinu listovou??? Z prvního těhu si to už nepamatuji (skoro 5 let) a teď se bojím, jestli jsem něco nepromeškala a nezačnu jí brát pozdě ☹ Díky!
A celkově kdy mám začít brát vitamíny pro těhotné? Mám i sníženou funkci štítné žlázy a beru hormony Letrox - endokrinoložka mi řekla, že stačí když přijdu na kontrolu až v březnu a já mám pocit, jestli mi není blbě i z těch prášků...

anise1
18. únor 2013

Ahoj, kyselinu jsem brala už před otěhotněním a doktor mi jí předpsal na první tři měsíce v těhotenství. Letrox beru taky, před otěhotněním jsem brala 1/2 tablety a teď mi to doktorka zvýšila na celou, ale jinak nic jiného neřešila. Jo, a předepsala mi jodid. Nechutenství jsem měla taky a srovnalo se mi to kolem 10 tt.

kitinka76
18. únor 2013

@jjanniska na těhotenské nevolnosti je dobrý čaj s čerstvým zázvorem

jjanniska
autor
18. únor 2013

@tuxik Ja sem kyselinu listovou zacla brat tedkom na konci 8 tydne myslim ze tim nic nezkazis u prniho syna sem brala gravital.Na ty tvoje nevolnosti bych se zeptala gynekologa muze ti predepsat neco me tedkom rikala sestricka ze kdyby mi to neustupovalo tak by mi dali nejake cipky

kzuz
19. únor 2013

já se ptala doktora na nějaké doplnky, nic mi nedal ani kyselinu listovou a lízátká na zvracení zabírají pouze pri lízání a pak zasek špatně, čaj nemůžu žádnej:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru