Neobvyklá poloha dítěte na ultrazvuku v 10. týdnu

bublinka18
3. pro 2012

Dnes jsem byla na utz, jsem v 10. týdnu těhotenství, trochu mě překvapila poloha našeho miminka - jakoby stálo, otočený čelem dopředu, ruce mělo roztažený od sebe. Doktorka nic neříkala, jen že vše ok, a já v té rychlosti a menší panice se nezeptala, zda je to běžné...nemyslím, si dle chování doktorky, že by to bylo něco výjimečnýho nebo naopak špatnýho, ale musím na to myslet....znám vždy z obrázků ty ležíci miminka, jak si tam pěkně hoví 🙂 - na minulém utz nám zase viselo hlavou dolů 🙂 , tak já nevím....máte to nebo měly jste to také takto podobně, děkuji

jankadudova
3. pro 2012

Takto maly plod je opravdu pokazde jinak natoceny/otoceny..Takze budte v klidu 😉

camelinka
3. pro 2012

Takhle malý mimčo je každou chvilku jinak, má tam spoustu místa, takže lítá po celý děloze jak se mu chce 🙂 😀

fykyska
3. pro 2012

😉 Nic si z toho nedělejte miminko má do 3 trimestru relativně dost místa 😉 A tak se v děloze vrtí a cvičí jednou Vám ukáže nohy jednou hlavu jednou zadeček 😀 😀

ange_de_la_morte
3. pro 2012

Malý se mi až do nějakého 29tt pořád točil , včelijak a protahoval se a podobně, na kžadém UTZ byl jinal .... je to uplně normální, teprve až před necelým měsícem se otočil hlavou dolů a relativně už jen kope ( netočí se) ale některá miminka se otočí ještě i v 36tt nebo dokonce v den porodu

andara
3. pro 2012

Je to normální, miminko má ještě tzv.labilní (nestálou) polohu, až bude mít míň místa, nebude se točit dokola, pak někdy v 36tt zaujímá snad konečnou polohu, ale jsou případy, kdy se mimča otočily třeba týden či pár dní před termínem🙂

sarkar
4. pro 2012

Jsem 28+1 a dneska na KO Dr. potvrdil, že je mimi pořád v labilní poloze a že by to není nic neobvyklýho. Přesně jak píše andara - až teprve ve 3. trimestru se mimčo natočí hlavou dolů, u někoho dřív, u někoho později, u někoho vůbec...Dokud tam má dost místa, tak si tam hoví jak se mu líbí 🙂

paaavca
4. pro 2012

Je to normální, má v děloze dost místa, tak si tam hezky plave a pokaždé je otočené jinak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru