Nepravidelný tvar gestačního váčku, jak to dopadlo?

peteo
26. říj 2013

Chtěla bych poprosit o radu. Včera na prvním ultrazvuku, mi bylo potrvrzeno těhotenství které by odpovídalo 5-6 týdnu(dle ovulace by to tak mohlo být). Doktorovi se, ale nezdál tvar gestačního váčku, který byl sice oválný, ale měl uprostřed zespodu jakoby výduť do vnitř. ☹ Žloutkový váček a embrio(1-2mm) přítomno. Bylo mi řečeno, že mi nemůe nic zaručit a že mám přijít za týden na kontrolu, eventuálně na odběr krve. Dále mi doporučil klidový režim, dostatek tekutin a žívin a hlavně prý psychický klid. Chtěla jem se zeptat, zda jste se s tím některá setkala a jak to dopadlo? Při prvním těhu jsem žádné takovéto problémy nezaznamenala a mám zdravého skoro dvouletého chlapečka. Děkuji za jakoukoliv informaci.
Podobnou diskuzi jsem nenašla, tak snad tu opravdu není.

saminomimino
26. říj 2013

já bych moc neplašila v tomto týdny musí být utz fakt kvalitní a lékař ho umět bezvadně číst aby mohl usuzovat že jde o závažný problém,mimo to je v prvním trimestru možné vše,takže zbytečně neplašit,jistě bude na dalším utz vše jak má,já v 6 týdny měla jen prázdný gest.váček taky plašili že ne dobrý a kdepak,vše ukázkové 😉 nebojte🙂

peteo
autor
26. říj 2013

@saminomimino děkuji snažím se neplašit, ale moc to nejde. Doktor neřekl, že je to přímo špatné, ale, že mi nic nemůže zaručit...

moruse
26. říj 2013

Já měla tvar kešu ořechu a teď spí nahoře 🙂

evcounek
27. říj 2013

@peteo jen klid já byla v 7tt na potvrzení těhu a bylo my řečeno, že to moc nevypadá, ale pokud těhu testy byli pozitivní tak by řekl že asi tady a tady , ale kdyby něco tak do nemocnice. 😒 za 3 dny jsem jela kvůli krvácení a tam mi řekli, že mimi je v pořádku a má i srdíčko, ale vedle je prý hematom ☹ nechali si mé tam asi 4 dny pak kontrolní utz a vše v pohodě, ale nebyl to hematom, ale prý syndrom mizejícího dvojčete. Druhý den po propuštění jsem šla na plánovanou kontrolu k mému dr. A ten mi oznámil, že nemáme srdíčko. 😢 hned mě objednal na vyčištění a já se slzami v očích šla oběhnout předoperační vyšetření. Další den jsem nastupovala na výkon. Udělali mi ještě utz a mimi má srdíčko, které bije jako zvon, jen ten tvar obalů je divný. Měli jsme tvar srdíčka. Dr. Chtěl ještě týden počkat a ještěže tak, protože za týden jsem šla na kontrolu (do nemocnice) a vše v pořádku. V nemocnici jsem se ptala jak je možné, že můj dr. Srďíčko neviděl bylo mi řečeno,že má asi horší utz vrrrrrrrrrr. A teď už jen čekáme kdy na nás naše princezna vykoukne. Termín máme12.11. Tak už se nám to blíží

peteo
autor
27. říj 2013

@evcounek ,@moruse
moc děkuji za útěchu, tak snad to v pátek taky dobře dopadne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru